پاسخ مثبت مهاجرانی به مناظره با آیت الله حائری شیرازی

«سید عطاالله مهاجرانی» که در گذشته نماینده‌ی مجلس، معاون رییس جمهور و وزیر ارشاد بوده است، ضمن پاسخ به اظهارات آیت الله حائری شیرازی در یک مصاحبه؛ وی را که بر ضرورت مناظره تاکید کرده است، به مناظره‌ی مکتوب بر سر چند موضوع فراخواند.

متن پاسخ دکتر مهاجرانی که به انصاف نیوز ارسال شده، در پی می‌آید:

بسمه العزیز

به نظرم دوست قدیمی اینجانب و همکار در دوره‌ی نخست مجلس شورای اسلامی و استاد اخلاق دولت مهرورزانه‌ی احمدی‌نژاد، کتاب استیضاح اینجانب را ملاحظه نفرموده‌اند. اگر خوانده بودند در می‌یافتند که نمایندگان اصول گرای مجلس به ویژه سران و چهره‌های شاخص آنان از قبیل باهنر و حسینی اخلاق و حسینی بعدا ارشاد و مرتضی نبوی و تقوی و… در نقد و ردّ و حتی بعضا هتک و افترا چیزی کم نگذاشتند. دیگر جایی باقی نمانده بود که اینجانب به عنوان وزیر فرهنگ نتوانم جواب بدهم و سرم را بالا بگیرم!

ایشان بر مناظره تاکید تمام دارند. بسیار خوب! بسم الله! چه خوب است در باره‌ی مواضع ایشان در باره‌ی مجلس مشروطه و قانون اساسی مشروطه و چگونگی تصویب آن، مبانی تصوری و تصدیقی علوم انسانی غربی و شرقی، مناظره‌ی قلمی کنیم. تا مبانی منطقی استدلال در این مباحث روشن شود و فرصتی باشد تا جوانان از مناظره‌ی بین آیت الله و دانشجویی متوسط، حقیقت را دریابند. تا رویکرد غیر کارشناسانه و بلکه عوامانه آشکار شود.

با احترام
سید عطاالله مهاجرانی


آیت الله حائری شیرازی در بخشی از گفت و گویی با «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» [لینک] که بارها بر ضرورت مناظره تاکید کرده است، گفته بود:

شما ببینید، مگر این مجلسی‌ها آقای مهاجرانی را استیضاح نکردند؟ درست است؟ مهاجرانی استیضاح این‌ها را جواب داد؛ بعد کتاب استیضاح او پرفروش‌ترین کتاب‌ها شد. به خاطر چه؟ به خاطر اینکه این‌ها تقسیمات صنفی نبودند؛ اگر این‌ها تقسیمات صنفی بودند، وقتی جواب به او می‌دادند، جواب می‌دادند که رویش نیاید سرش را بلند کند که من این کارها را کردم!

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/AWjD5
برچسب ها

نوشته های مشابه

6 Comments

 1. اقاى حائرى مگه بيمارستان نبود … ؟!
  اين علما چطور يهو حالشون خوب ميشه دلشون ميخواد تك چرخ بزنند؟
  پدر من خب معلومه از مهاجرانى عقب هستى و در مناظره شكست خواهى خورد

  18
 2. نیّت خیر مگردان که مبارک فالی ست …
  کاش اهالی انصاف نیوز بانی این خیرکثیر شوند تا مناظره مزبور شکل بگیرد . برگ زرین دیگری در تاریخ اندیشه معاصر درج و ثبت خواهد شد . عظمت این سیّد مظلوم ، که افتخار فقه صادق آل محمد است ، بیش از پیش معلوم می شود .
  استاد مهاجرانی حفظه الله تعالی رقیب ندارند . و این اظهر من الشمس است . اما مناظره مذکور می تواند در حکم دوره مطالعاتی ممتازی ، آموزنده باشد . بسم الله !

  15
  1
 3. بعیدست آیه الله حائری مناظره را قبول کند. قبلا ایه الله مصباح هم از مناظره با دکتر مهاجرانی عقب نشست.

  18
  1
 4. با سلام و احترام. ادعای مناظره با اهل مناظره بودن متفاوت است. آقای مهاجرانی اگر اهل مناظره بود هم اکنون به دامن سعودی ها و غربی ها پناه نمی برد.

  1
  26
  1. جناب فرزند ایران، خودت فهميدي چي گفتي!!؟ آقاي مهاجراني به پيشنهاد مناظره آقاي حائري پاسخ مثبت داده، حالا شما (که با کامنتت ثابت کردي که از اعوان و انصار جناب حائري هستي) ، اگر توان داري کمکي در جهت اجراي اين مناظره ارائه بده، الان، اين کلمات ادعا و اهل و دامن و سعودي و غرب، چه ربطي به داستان ما داره!!؟ گودرز کلي تفاوت با شقيقه داره!!!

   18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن