درخواست اسقف اعظم فلسطین از پاپ درباره اقدام ترامپ

اسقف اعظم روم ارتدوکس در فلسطین از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان خواست اقدام ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی محکوم کند.

به گزارش ایرنا، «عطا الله حنا» به شبکه خبری المیادین گفت: اقدام اخیر آمریکا درباره قدس اقدامی خصمانه علیه جهان عرب به شمار می رود و امری مردود است و اشغالگری اسرائیل باید پایان یابد.

وی با بیان اینکه اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مغایر با مبانی دین مسیحی است، گفت: به عنوان ملت فلسطین و مسیحیان فلسطینی و شرقی این اقدام را محکوم می کنیم.

عطا الله حنا افزود: رئیس جمهوری آمریکا با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر چهره واقعی و کریه آمریکا و سیاست های این کشور را نشان داد.

وی گفت: معتقدیم که رئیس جمهوری آمریکا چنین اختیاری نداشته و کسی نیز به او این حق را نداده است که قدس را به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل اعلام کند.

اسقف اعظم روم ارتدکس در فلسطین افزود: قدس پایتخت فلسطین و مهد و پایگاه مهمترین مقدسات مسیحی و اسلامی است.

وی همچنین گفت: احتمالا نوعی هماهنگی میان ترامپ و برخی رهبران عرب پیش از اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل وجود داشته است.

این رهبر مسیحی فلسطین با اعلام اینکه در حال حاضر برخی کشورهای عربی اموال زیادی را در خصوص فسطین هزینه می کنند با یاد آوری سفر چند ماه پیش ترامپ به عربستان پرسید: صدها میلیارد دلاری که ترامپ گرفت، کجا رفت؟

وی افزود: در حال حاضر هیچ فلسطینی نیست که از مذاکرات سازش و مذاکرات اوسلو و روند صلح حرف بزند و هیچیک از این واژه ها در قاموس ما وجود ندارد، بلکه برخی از سیاستمداران فلسطینی از آن حرف می زنند و من معتقدم آنها خودشان هم باور ندارد. فلسطینی ها به این برداشت رسیده اند که آنچه در باره روند صلح و مذاکرات گفته شده دروغی بزرگ برای اجرای طرحی در فلسطین است که هدف آن بلعیدن فلسطین و نابودی مسئله فلسطین می باشد.

عطا الله حنا گفت: انتفاضه در فلسطین متوقف نشده، هر چند روش های مختلفی داشته است، فلسطین هیچ زمانی برابر اشغالگر تسلیم نشده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا