نتانیاهو در اسرائیل، پایداریها در لانه جاسوسی: دلواپسیم

حامیان دولت گذشته که خود را «دوستادار ملت اسرائیل» می خواند، امروز دلواپسند؛ نگرانی هایی مشابه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از توافق چند ماه پیش میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 5+1 در ژنو.
به گزارش انصاف نیوز، این گردهمایی در اعتراض به آنچه «توافق ضعیف ژنو» می خوانند، در حالی توسط بسیج دانشجویی دو دانشگاه امام صادق و امیرکبیر در لانه جاسوسی آمریکا در تهران برپاست، که محوریت آن با جبهه ی پایداری به نظر می رسد. دبیر کل این حزب افراطی به همراه تعدادی از اعضای آن از حاضران و سخنران های این گردهمایی هستند.
سیدمحمود نبویان و جواد کریمی قدوسی، دو نماینده ای که شورای عالی امنیت ملی از آنها به دلیل اظهارات عجیب در مورد توافق ژنو شکایت کرده، از جمله ی حاضران در گردهمایی هستند؛ کسانی که به نظر می رسد اتهامشان افشای محرمانه هایی باشد که در سخنرانی های عمومی بر ضد توافق جمهوری اسلامی مطرح کرده اند. مسوولین مذاکرات بارها گفته بودند که مشروح مذاکرات طبق توافق، محرمانه است اما در یک مورد پس از حضور وزیر خارجه در جلسه ی خصوصی با نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی، برخی عناصر افراطی آنها برای ضربه زدن به مذاکرات بخشی از گفته های محرمانه ی وزیر را رسانه ای کردند.
مخالفت این عده در گردهمایی لانه جاسوسی از آن نظر سوال برانگیز به نظر می رسد که:
یکم: سعید جلیلی، کاندیدای این جریان سیاسی سال گذشته در انتخابات با آرای پایینی در رده ی سوم قرار گرفت؛ او سالها در دولت احمدی نژاد مسوول پرونده ی هسته ای بود اما به گفته ی دکتر ولایتی، مشاور بین الملل رهبری، آقای جلیلی در طول مسوولیتش حتی یک قدم هم پرونده ی هسته ای را جلو نبرد. حال به نظر می رسد این جریان از توافق هسته ژنو در دولت رقیب کاندیدای شکست خورده ناراضی است.
دوم: مقامات رژیم صهیونیستی اسرائیل به بارها توافق ژنو را بد و ضعیف خوانده و با استدلال هایی تقریبا مشابه به شدت در مقابل آن موضع گیری کرد و پس از نگرفتن نتیجه برای جلوگیری از رسیدن به توافق نهایی، از موساد برای سنگ اندازی بر سر راه توافق کنندگان تلاش کند. نتانیاهو به صراحت می گوید که جلوگیری از تحریم های بیشتر و کاهش تحریم های سابق، نتیجه ی این توافق «بد» است.
نگاهی به مواضع مسوولین رژیم صهیونیستی
برای آشنایی با مشابهت مواضع برخی افراطیون داخلی با مسوولین رژیم صهیونسیتی، در زیر به بخشی از حملات اسرائیلی ها اشاره می شود:
شبکه ده رژیم صهیونیستی گزارش داد: آنچه که باعث نگرانی اسرائیل می شود،این است که ببینیم شرکت های اروپایی برای ساختن کارخانه در ایران خود را آماده می کنند.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در در نشست کابینه رژیم‌صهیونیستی در واکنش به توافق ژنو گفت:توافق هسته ای ژنو با ایران توافقی تاریخی نبوده بلکه اشتباهی تاریخی بوده است.
به گزارش شبکه المیادین، یک وزیر اسرائیلی از سیاست نتانیاهو انتقاد کرد و گفت : نتانیاهو بدترین رابطه را با ایالات متحده داشت و در ممانعت از  توافق ایران شکست خورد.
دفتر نخست وزیری اسرائیل ساعاتی بعد از انعقاد توافقنامه تاریخی میان ایران و قدرت های بزرگ طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ” این توافقی بد است که به ایران آن چه را که می خواست داد: برداشته شدن بخشی از مجازات‌ها و حفظ بخش اصلی برنامه هسته ای این کشور.” 
یووال اشتاینتس، وزیر اسرائیلی تاکید کرده است این رژیم از آخرین تغییرات در متن توافقنامه بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک در ژنو راضی نیست. وزیر اطلاعات و راهبردی اسرائیل، آمریکا را تلویحاً به خیانت به اسرائیل متهم کرده و گفته است این قدرت‌ها ترجیح می‌دهند در دنیای دروغین زندگی کنند.
رادیو فردا گزارش داد: نتانیاهو توافق بدست آمده با ایران را «اشتباه تاریخی» نامیده و مدعی است که آمریکا و قدرت‌های دیگر جهان خود قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده و عملاً «امکان می‌دهند که خطرناک ترین حکومت دنیا به خطرناک ترین سلاح، بمب اتمی، نزدیک شود».
پس از تلاش ها برای ممانعت از توافق ژنو از سوی اسرائیل، کانال ‘I24NEWS’ رژیم صهیونیستی گزارش داد: ‘بنیامین نتانیاهو’ از موساد خواسته دلایلی را که نشان دهنده نقض توافق نامه ژنو از سوی ایران است، بررسی کند.
بهمن ماه 92، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعلام نارضایتی دوباره از توافق اخیر ژنو بین ایران و گروه 1+5 اعلام کرد که این توافق تنها 4 هفته برنامه هسته ای ایران را به عقب انداخته است. به همین دلیل است که ایران تن به این توافق داد چون تقریبا هیچ امتیازی بابت توافق ژنو نداده است.
نخست وزیراسراییل افزود:” امتیازی که ایران بابت این توافق داده است تقریبا صفر است . در حالی که توانسته امتیازهای خوبی بگیرد ، از جمله تحریم هایش سبک تر شده است و کشورهای زیادی ترغیب شده اند با ایران وارد همکاری های اقتصادی شوند.
اسفند ماه 92، به گزارش آلگمانیه، بنیامین نتانیاهو در واکنش به اعزام ناو ایرانی به آبهای اقیانوس اطلس گفت: علت افزایش موضع تهاجمی تر ایران در مسائل بین المللی، نتیجه توافق هسته ای ژنو بین ایران و گروه 1+5 در کاهش تحریم هاست.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا