اُف بر روزگاری که احمدی نژاد عدالتخواهش باشد!

«محمّد حسین کریمی پور» در یادداشتی تلگرامی با عنوان «اُف بر روزگاری که احمدی نژاد ، عدالتخواهش باشد!» نوشت:

مطالبه اصلی ملّتِ ایران در نهضت مشروطه، «عدالتخانه» بود. مردم از فقدان قانونِ مدّون فراگیر، نبودِ ساختارِ ثبت، مظلمه محکمه دیوانی، بیسامانی محاکم روحانی، فساد قضاء و خرید و فروش احکام و اسناد، به تنگ آمده بودند. ایرانیان با حسرت و شیفتگی به قوانین و ثبت و محاکم اروپا می‌نگریستند.

در طی این دو قرن، وصول به «عدالتخانه» همچنان آرزوی مفقود قوم درمانده‌ی ایرانی است. اگر دیروز حسرت دادگاههای انگلیس و فرانسه را می‌خوردیم، بعدها وصول به عدالت قضایی ژاپن، مالزی و کره را آرزو کردیم. امروز ساختار قضاء امارات، عمان، گرجستان، چک و شیلی را به دیده‌ی حسرت می‌نگریم.

وضع نامطلوب «عدالت» و «عدالتخانه» درین دربخانه نه بر ایرانی پنهان و نه از دید اهل جهان نهانست. مطالبه‌ی عدالتخانه، همچنان مطالبه‌ای اصیل و حقیقی از سویدای جانِ خسته‌ی ایرانی است.

اما رنجِ اینکه آقای احمدی نژاد، علمدارِ نهضتِ مطالبه‌ی عدالتخانه شود، بمراتب از دردِ نابسامانی …، بیشترست. این تجاوز به حریم آرزو و رویای ماست. این شبیه آنست که شِمر، طالب خون نجبای شهیدِ دشتِ کربلا شود.

طنز تلخ و جانکاه روزگار ما آنست که محمود احمدی نژاد بنام این ملّت، عدالت خواهی می‌کند. جواد … زیر این پرچم به دنیا درس حقوق بشر می‌دهد. اخوی آقا فاضل، برایمان موعظه‌ی امیر ع و عقیل می‌گوید و …

خرِ مُراد برانید و بگذارید ما به درد خود بمیریم! این تقاضای زیادی نیست.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام،
  احمدی نژاد یک ( پیمپ ) است ! هر چه بیشتر او حرف بزنید – احساس گندگی بیشتر میکند- باید چسبید به نیرویی که او را بر پیشانی این مملکت چسباند !

  14
  2
  1. بگویید این فاجعه را به ملت تحمیل کرد…اری درد یست دردی جانکاه دراین ۱۱۱ سال چه میخواستیم که دران مانده ایم..

   11
   1
 2. چرا؟
  چه ربطی داشت؟
  دلیل شما چیه برای این حرفتون؟
  شما گفتید :چون احمدی نژاد ادعای عدالتخواهی داره پس اف بر این روزگار!!!!!!!!!!!
  نتیجه چه ربطی به مقدمه داره؟
  حالا من میگم چون نتیجه به مقدمه ربط نداره پس حرف شما مهمله
  اما نمیتونم بگم چون حرف شما مهمله پس اف به این روزگار که چون شمایی نقد مینویسه…

  1
  2
 3. احمدی نژاد با شرفترین و شجاعترین و سالمترین رئیس جمهور تاریخ ایران است.
  محبوبیت او از زمان مشروطه تاکنون بی نظیر است.
  او همچنان محبوب دل خیلی ها ست.
  اگر مدعی هستید که او تمام شده ، پس از شورای نگهبان بخواهید طبق قانون او را برای انتخابات بعدی تایید صلاحیت کند؛ سیدمحمد خاتمی را هم تایید صلاحیت کند تا مردم در انتخاب گزینه مد نظر خود آزاد باشند.
  تا زمانیکه احمدی نژاد منعی برای حضور در انتخابات داشته باشد در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد. چون انتخابات نیست بلکه یک شوی سیاسی است…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن