حذف «کمک» به موسسات فرهنگی خاص در لایجه بودجه

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به جلسه صبح امروز این فراکسیون با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حذف جدول شماره ۱۷ از لایحه بودجه سال ۹۷ به‌گفته عباس صالحی خبر داد و گفت که در لایحه بودجه سال آینده، بودجه موسسات فرهنگی زیرنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به حضور وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی اعلام کرد: در این جلسه آقای صالحی در واکنش به انتقاد نمایندگان نسبت به وضعیت جدول ۱۷ لایحه بودجه که به‌عنوان «کمک» به برخی موسسات فرهنگی بودجه تخصیص می‌یافت، از حذف این جدول از لایحه بودجه سال آینده خبر داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه در لوایح بودجه سال‌های قبل شاهد بودیم که دستگاه‌های فرهنگی با لفظ «کمک» بودجه می‌گرفتند و باتوجه به این‌که این مبالغ به‌عنوان «کمک» در اختیار این موسسات قرار می‌گرفت، عملاً امکان نظارت بر نحوه هزینه‌کرد بودجه‌ها نیز وجود نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته انتقادهای بسیاری نسبت به جدول این صورت می‌گرفت و بعضاً حتی از بودجه‌هایی که به برخی از این موسسات اختصاص می‌یافت برای فعالیت‌های سیاسی نیز استفاده می‌شد.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به بحث و تبادل نظر با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رابطه در جریان جلسه صبح امروز این فراکسیون گفت: در پی صحبت‌هایی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، آقای صالحی گفت که این جدول از بودجه امسال حذف شده و بودجه‌ریزی به این موسسات زیرنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب بودجه این وزارتخانه انجام خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/hk2pT
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. تلاش بیهوده می کنید. آن موسسات فرهنگی خاص زورشان خیلی بیشتر از این حرفهاست. از مسئولان انصاف خواهش می کنم وقتی بودجه نهایی تصویب شد نظری به این کامنت بیندازند.

  2. دوستان پدر من مرده است اما خدا شاهده قبرش هیچ خرجی برای ما نداشته جز سیمان کاری قبرش که همه مردم می کنن… هیچ نگهبان و سرایدار و کفش داری نداره … قبر خلوتی داره گهگاه می ریم و فاتحه ای می خونیم و زیاد آرامششو بهم نمی زنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن