مهمترین دستور کار رییس جمهور روحانی در سفر به ترکیه

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهوری از سفر روز سه شنبه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به منظور شرکت در اجلاس فوق العاده سران عضو سازمان همکاری اسلامی درباره قدس شریف خبر داد.

پرویز اسماعیلی امروز – یکشنبه – در صفحه توییتری خود نوشت: دکتر روحانی رییس جمهوری برای شرکت و سخنرانی در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی درباره قدس شریف عصر سه شنبه 21 آذر ماه به ترکیه سفر می کند.

وی در این یاداشت افزود: این اجلاس از صبح چهارشنبه در استانبول آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، نشست فوق العاده وزیران خارجه و سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 دسامبر برابر با ٢١ و ٢٢ آذر ماه در شهر استانبول و در سه سطح کارشناسان ارشد، وزرای خارجه و سپس سران کشورهای عضو برگزار می شود.

به گفته سفیر ایران در ترکیه، دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در این نشست حضور می یابند.

محمد ابراهیم طاهریان فرد اظهارداشت: این نشست سازمان همکاری اسلامی به منظور اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تعرض به حریم و ساحت قدس شریف برگزار می شود و پیرو گفت و گو میان روسای جمهوری ایران و ترکیه، توافق بسیار مناسبی برای هم افزایی رهبران و روسای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جهت تحکیم وحدت و اتخاذ تدابیر جامع برای دفاع ازاولین قبله مسلمین و سرزمین قدس شریف و حمایت از ملت فلسطین است.

ترکیه ریاست دوره ای سازمان همکاری ‏اسلامی و کمیته اجرایی آن را ‏بر ‌عهده دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا