افزایش ۱۳۲ میلیارد تومانی فرهنگی

حسن روحانی امروز یکشنبه ۱۹ آذر، لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ را به مجلس ارائه کرد. بر اساس این لایحه، بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۳۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین، در لایحه بودجه سال ۹۷، برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموع ۱۳۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که از این مبلغ ۱۱۸۵ میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری و ۱۲۶ میلیارد تومان مربوط به بخش تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای است.

میزان کل بودجه وزارت ارشاد در سال آینده، نسبت به سال ۹۶ با افزایش روبه‌رو است. مجموع بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت ارشاد برای سال ۹۶، ۱۱۸۰ میلیارد تومان بود.

به تبعیت از افزایش بودجه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه‌ نهادهای زیرمجموعه این وزارت‌خانه نیز با افزایش روبه‌رو شده است.

بودجه جاری سازمان امور سینمایی با افزایش ۲۷ میلیارد تومان از ۱۹۳ میلیارد به ۲۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بودجه جاری پیشنهادی برای سال ۹۷ در بخش حمایت از نشر، کتاب و مطبوعات وزار ارشاد نیز ۲۴۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این رقم در بودجه جاری سال ۹۶، ۲۱۴ میلیارد تومان تصویب شده بود؛ به عبارت دیگر بودجه جاری پیشنهادی در سال آینده در این بخش تقریباً با ۱۳ درصد رشد همراه است.

بودجه جاری پیشنهادی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ۱۵۷ میلیارد تومان است. بودجه امسال این نهاد، ۱۳۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.

در این میان برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ردیف بودجه جاری، ۱۰۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای اختصاص یافته است.

برای بزرگنمایی جدول روی آن کلیک کنید.

۵۸۲۴۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن