ادعای منصوب کننده‌ی سعید مرتضوی!

مشاور احمدی نژاد در حالی مدعی است او در تابستان ۸۸ محسنی اژه‌ای را در حمایت از کرامت مردم از وزارت اطلاعات برکنار کرده که شخص اول پرونده‌ی جنایت تابستان ۸۸ در بازداشتگاه کهریزک توسط خود احمدی نژاد به عضویت دولت او درآمد!

به گزارش انصاف نیوز، «علی اکبر جوانفکر» ادعا می‌کند که احمدی نژاد در زمان برکناری وزیر اطلاعات گفته بود «باید در تاریخ کشور ثبت شود تا همگان بدانند که من با هیچ اقدامی علیه مردم و تضییع حقوق و کرامت آنان موافق نبوده و نیستم».

خانواده‌ی قربانیان کهریزک و بسیاری از سیاستمداران و رسانه‌ها در آن سال‌ها بارها به احمدی‌نژاد هشدار داده بودند که به کار گیری مرتضوی در دولتش توهین به افکار عمومی است.

متن نوشته‌ی تلگرامی آقای جوانفکر که حاوی ادعاهایی است در پی می‌آید:

«از روز گذشته که فیلم رفتار معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در دانشگاه شریف و در حضور دانشجویان گرانقدر و فرهیخته را دیدم، یک بار دیگر خاطره‌ی عزل آن فرد در روزهای پایانی دولت نهم برایم زنده شد. حدود دو هفته مانده به پایان دولت نهم، دکتر احمدی نژاد رییس جمهور وقت، تصمیم قاطع بر عزل ایشان (اژه‌ای) از تصدی وزرات اطلاعات گرفت. در آن هنگام عده‌ای توصیه می‌کردند که صبر کنید تا دوره‌ی دولت نهم تمام شود و موضوع در یک فرایند عادی حل و فصل شود و عده‌ای دیگر نیز به دکتر احمدی‌نژاد می‌گفتند مگر شما می‌توانید وزیر اطلاعات را از سمتش برکنار کنید!؟ در آن شرایط، یک نکته‌ی مهم مورد تاکید آقای احمدی نژاد بود و آن اینکه من در برابر خدا و خلق خدا مسوول و متعهدم و از لحظه‌ای که به این نتیجه رسیدم ایشان فاقد صلاحیت لازم است، حتی یک لحظه هم حق ندارم اجازه دهم این فرد، در راس یک نهاد مهم امنیتی، بر مردم مسلط باشد. دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر تصمیم خود دایر بر عزل وزیر اطلاعات، این نکته را گوشزد می‌کرد که باید در تاریخ کشور ثبت شود تا همگان بدانند که من با هیچ اقدامی علیه مردم و تضییع حقوق و کرامت آنان موافق نبوده و نیستم. در آن روز دکتر احمدی نژاد به اعتقاداتش عمل کرد و شاید بتوان گفت که یکی از دلایل اصلی اتفاقات امروز که او و همکارانش تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و قضایی قرار دارند، همین پافشاری بر حق مردم و عدالت بوده است».

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/JfTua
برچسب ها

نوشته های مشابه

4 Comments

  1. طفلک حتی ادای مردم دوستی را هم نمیدانند اونکه سوت خودش را زد مثل سوت شماها که قبلا سروده شده بود …چون سوت هایی چنین عناصری میکشند دیگرسروده میشوند……..یادش بخیر ابراهیم نبوی گفت تاکنون اینقدر طناز یکجا جمع نشده بود…

  2. اگر بنا به پاسخگویی به خدا و خلق خدا باشد, حضرتعالی صلاحیت های لازم برای تصدی ریاست جمهوری نداشتید! دلیلش را بعدها با هزینه های سنگین حمایتی حمایت کننده های شما فهمیدند! و چه قدر دیر!؟چه عده ی زیادی آسیب ها دیدند، کشور متضررشد، بسیاری از با تجربه ها با چماق گردش نخبگان حصر، زندان، بازنشسته و خانه نشین و مهاجر شدند!

    8
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن