خاتمی: از کمک به روحانی دریغ نمی کنم

جمعی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سال‌های دهه شصت و هفتاد شمسی با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش دریافتی انصاف نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی‌، رئیس بنیاد باران نیز ضمن تایید دغدغه‌های فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت تاکید کرد که از تلاش برای کمک به دولت روحانی دریغ نخواهد کرد و در گفت‌وگو و رایزنی با احزاب اصلاح طلب‌، در راستای تحقق قانون اساسی جمهوری اسلامی و نیز اهداف و آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی و منافع کشور حرکت کرده و از تلاش دست بر نخواهد داشت.
رئیس جمهور اسبق کشورمان از تشکل و سازمان دهی فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت برای به اشتراک گذاشتن دغدغه‌ها و تبادل ایده ها و نظرات برای بهبود اوضاع کشور و کمک به نظام و دولت برای عبور از بحران‌ها تقدیر و این تلاش‌ها را تحسین کرد.
رییس دولت اصلاحات در انتها از حضور و تلاش اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور در انتخابات دوم خرداد یاد کرد و نقش جنبش دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت در آن ایام را محوری و تعیین کننده دانسته و ره‌توشه آن تجربه بزرگ را برای اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت چراغ راه رسیدن به اهداف بلند کشور از جمله دفاع از انتخابات آزاد‌، دفاع از حقوق شهروندی و دفاع از آزادی‌های مصرح در قانون اساسی برشمرد.
در ابتدای این دیدار‌، فعالان سابق جنبش دانشجویی به بیان نگرانی‌های خود در زمینه مسائل جاری کشور از جمله در باره ی تداوم حصر خانگی آقایان مهندس میرحسین موسوی‌، مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد و نیز وضعیت زندانیان سیاسی به ویژه اتفاق بند ۳۵۰ اوین پرداختند. فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت از سید محمد خاتمی خواستند که همچنان نقش محوری در هماهنگی و فصل‌‌الخطاب بودن میان اصلاح‌طلبان را همچون گذشته بر عهده داشته و اجازه ندهند شیرینی پیروزی انتخابات خرداد ۹۲ که حاصل مدیریت و احساس مسئولیت وی و هاشمی رفسنجانی بود در انتخابات آتی مجلس و خبرگان با شکستی، کام مردم و اصلاح‌طلبان تلخ شود.
اعضای دفتر تحکیم وحدت سالهای دهه شصت و هفتاد شمسی از آقای خاتمی خواستند که نهادهای مدنی همچون احزاب و مطبوعات و NGO ها و … که یادگار دوره اصلاحات هستند با حمایت بیشتر ایشان تقویت و در راستای قدرت یافتن مردم و جامعه مدنی برای گذار به مردم سالاری کامل مورد استفاده بیشتر قرار بگیرند.
همچنین اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت از آقای خاتمی دعوت کردند که در دانشگاه‌ها و میان دانشجویان و دانشگاهیان حضور پیدا کرده و ارتباط رو در رو و مستقیم با جنبش دانشجویی را همچون گذشته در دستور کار خود قرار بدهند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن