عراقچی: نشست‌ کمیسیون برجام محمل خوبی برای حل‌و‌فصل مشکلات بوده

رییس هیات مذاکره‌کننده ایرانی در دهمین کمیسیون مشترک برجام ابراز امیدواری کرد دو طرف بتوانند درباره موارد مطرح در این نشست به راه‌حل مناسب دست یابند.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی پیش از شروع دهمین کمیسیون مشترک برجام گفت: یکی از موضوعات اصلی ما در این نشست بررسی موارد بدعهدی، تعلل، تاخیر و نقض برجام به ویژه از سوی آمریکا بوده که برخی از این موارد در طول زمان اصلاح شده و برخی از آنها نیز هم‌چنان ادامه دارد.

وی گفت که تا الان برگزاری نشست‌های کمیسیون در دو سال گذشته محمل خوبی برای حل و فصل مشکلات اجرای برجام در همه زمینه‌ها بوده است و امیدواریم در این نشست نیز بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

معاون ظریف با اشاره به ملاقات‌ها و گفت‌وگوهای انجام شده در روز سه‌شنبه در وین اظهار کرد: روز سه‌شنبه جلسه گروه کاری تحریم را داشتیم که بیش از 4 ساعت طول کشید. هم‌چنین جلسه مربوط به همکاری‌های هسته‌ای را داشتیم و با معاونان وزیران خارجه چین، روسیه، آلمان، فرانسه و هلگا اشمید معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگوهای مفصل دو جانبه داشتیم و کارشناسان ما هم در حوزه تحریم و هسته‌ای نیز گفت‌وگوهای مفصل داشتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی ابراز امیدواری کرد مباحث مطرح در دیدارها و نشست‌های روز سه‌شنبه به خوبی در جلسه اصلی کمیسیون مشترک ایران و 1+5 مطرح و بررسی شود.

عراقچی هم‌چنین از احتمال دیدارهای دوجانبه دیگر با مقامات کشورهای 1+5 بعد از نشست کمیسیون خبر داد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا