نیم ستون / چرا توافق هسته‌ای کار بدی است؟

یاشار تاج محمدی، «نیم ستون» انصاف نیوز: تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا؟ واقعاً چرا توافق هسته‌ای کار بدی است؟ فکر نکرده‌اید؟ هیچ ایرادی ندارد! ما به جای شما فکر کرده‌ایم. دلایل اینکه چرا توافق هسته‌ای کار بدی است را در ۵ بند خدمت‌تان عرض می‌کنیم، شاید که آگاه شوید و از چاه سیاه گمراهی نجات پیدا کنید.
دلایل امپریالیستی
اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد، دیگر جنگی رخ نخواهد داد، اگر جنگی رخ ندهد، سلاحی به فروش نمی‌رسد. اگر سلاحی به فروش نرسد که نمی‌شود! چه معنی دارد؟ این وسط امپریالیسم جهانی سلاح‌هایش را به کجا بفروشد؟ طفلکی گناه دارد خوب!
دلایل فمنیستی
اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد، دیگر مذاکره‌ای صورت نمی‌پذیرد، بنابراین خانم اشتون بی‌کار می‌شوند و باید بروند شوهرداری کنند، از صبح تا شب بشور و بساب بنمایند و کهنۀ بچۀ عوض کنند، آیا این کار انسانی است؟ حقوق زنان این است؟ شما راضی هستید حقوق زنان، با این توافق‌نامۀ ننگین لگدمال بشود؟
دلایل ژورنالیستی
اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد، روزنامه‌های منتقد دولت در مورد چه چیزی مطلب چاپ کنند؟ توپخانه را به کدام سمت بچرخانند؟ چه کسی را تخریب کنند؟ چه کار کنند بیچاره‌ها؟ آیا ضربه زدن به مطبوعات کشور کار خوبی‌ست؟ آیا ورشکست کردن فله‌ای مطبوعات کار درستی‌ست؟
دلایل ناسیونالیستی
اگر تیم مذاکره‌کنندۀ فعلی در مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد، به معنی آن است که تیم مذاکره‌کنندۀ قبلی در مذاکرات به نتیجه نرسیده است! و این یعنی تیم قبلی ناتوان بوده است! و این به منزلۀ ضربه زدن به منافع ملی است. چرا باید در برابر یک مشت اجنبی، نیروهای خودی را ناتوان جلوه بدهیم؟ منافع ملی این است؟ ای ایران ای مرز پر گهر این است؟
دلایل پوپولیستی
اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد، تحریم‌های ایران ملغی خواهد شد و در پی آن اقتصاد کشور شکوفا می‌شود و در پی آن تورم کاهش می‌یابد و در پی آن وضع مردم روز به روز بهتر می‌شود … صبر کن ببینم! یعنی چه؟ چه معنی دارد؟ وضع مردم بهتر بشود که چه بشود؟ آن‌وقت چطور برای انتخابات یکی را علم کنیم که شعار عدالت بدهد؟ آن‌وقت چطور مردم را دور خودمان جمع کنیم؟ آن‌وقت چطور در انتخابات رای بیاوریم؟ آیا در این مملکت، پوپولیست‌ها هیچ حقی ندارند؟ دموکراسی این است؟
انجمن دلواپسان مقیم مرکز
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن