نظر یک خطیب نماز جمعه درباره افزایش عوارض خروج از کشور

امام جمعه‌ تبریز تاکید کرد: اتحاد کشورهای اسلامی، مرهمی بر زخم مردم فلسطین است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته با بیان این مطلب اظهار کرد: برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول پس از اقدام نابخردانه، خارج از عرف و غیرقانونی رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس، پاسخی به جا و شایسته بود.

وی افزود: سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی طی اقدامی شایسته در استانبول گرد هم آمدند و ضمن محکوم کردن این اقدام، مواضع خود را در خصوص مسئله‌ی فلسطین مشخص کردند.

وی با بیان این که اقدام سخیف رئیس جمهور آمریکا، زخم کهنه‌ی فلسطین در قلب مسلمانان را تازه کرد، گفت: پس از برگزاری این جلسه امیدواری‌ها نسبت به حل مسئله‌ی فلسطین افزایش پیدا کرد. ولی این هماهنگی در مقابل شرارت‌های صهیونیست و آمریکا کافی نبوده و به همدلی و هماهنگی بیشتر کشورهای اسلامی علیه شرارت‌های آمریکا نیاز است.

خطیب نماز جمعه‌ی تبریز تصریح کرد: فلسطین از سازش‌های علنی و پنهانی بسیار ضربه خورده و مظلوم واقع شده است و متاسفانه تاکنون اتحادی واقعی در عرصه‌ی عمل از سوی کشورهای اسلامی دیده نشده است. امیدواریم در آینده‌ی نزدیک شاهد هماهنگی و اقدامات موثر بیشتری از سوی کشورهای اسلامی باشیم.

وی در ادامه با اشاره به لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷، افزایش ۹ برابری عوارض خروج از کشور را غیرمنطقی دانست و گفت: لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷ از سوی دولت تنظیم و برای تصویب در اختیار مجلس قرار داده شده است. طبق نظر کارشناسان مشکلاتی در این لایحه وجود دارد.

وی ادامه داد: سفر به عتبات عالیات، آثار فرهنگی و معنوی زیادی دارد و عوارض خروجی برای سفرهای زیارتی زمینی در سال جاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای سفرهای هوایی ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود که در لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷ نزدیک به ۹ برابر افزایش یافته و به ۲۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر رسیده است.

آل‌هاشم تاکید کرد: نمایندگان باید در بررسی لایحه‌ی پیشنهادی بودجه‌ی ۹۷ نهایت دقت را به خرج دهند.

وی عنوان کرد: رکود و بیکاری و سیاست‌های حمایتی در لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷ کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند و دولت در این لایحه هزینه‌های جاری را افزایش و هزینه‌های عمرانی را کاهش داده است.

وی در پایان با اشاره به سفر وزیر امور خارجه‌ی انگلستان به ایران خاطرنشان کرد: آمریکا حتی قادر نیست متعهدانش را نسبت به اقداماتی که انجام می‌دهد، متقاعد کند. هر چند او پایبندی لندن را نسبت به برجام اعلام کرد ولی چنین بیاناتی نباید ما را نسبت به دشمنان خوش‌بین کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن