آیت‌الله وحید خراسانی: درعزای‌حضرت‌زهرا نبایدبه‌وسوسه‌های‌شیطانی توجه کرد

دست اندرکاران تعظیم شعائر فاطمی پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه ی دهمین گردهمایی خادمین فاطمیه سراسر کشور شرکت کرده و از سخنان حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی استفاده کردند.

به گزارش شفقنا، در این گردهمایی جمعی از علما و شخصیت های حوزوی از قم و مشهد مقدس، من جمله حجج اسلام آقایان مروی به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری، اعرافی مدیر حوزه های علمیه، سید جواد شهرستانی، شیخ حسن صافی، سید جواد گلپایگانی، سید علی میلانی، حسینی بوشهری، علوی بروجردی، مروارید، شب زنده دار، غروی، سید احمد خاتمی، حسینی صدر، شیخ جواد فاضل لنکرانی، شیخ جعفر تبریزی، سید مهدی و سید علی و سید حسن روحانی، و مسئولان عالی رتبه کشوری از جمله آقایان دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دکتر علوی وزیر اطلاعات، دکتر صالحی وزیر ارشاد، دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، احمد مسجد جامعی از شورای شهر تهران، نبوی نماینده رئیس قوه قضائیه و صادقی استاندار قم حضور داشتند.

در ابتدا وزیر کشور در سخنانی ضمن گزارشی از سطح کمی و کیفی برگزاری مراسم پیاده روی اربعین، بر تعظیم شعائر توسط هیئات و تاثیر اربعین بر وضعیت فرهنگی کشور تاکید کرد. سپس حجت الاسلام رضوی گزارش کوتاهی از تاثیرات فرهنگی و اجتماعی دسته پیاده روی هیئات در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و برگزاری نشست های معرفت افزایی فاطمی در جمع فرهیختگان، ارائه نمود.

آنگاه آیت الله وحید خراسانی در بیانات مبسوطی، گوشه ای از فضائل و مقامات حضرت زهرا سلام الله علیها را بیان کرد و حدیث إنّما سمّیت فاطمه فاطمه لأنّ الخلق فطموا عن معرفتها* را شرح داد.

این مرجع تقلید در پایان با تاکید بر لزوم دسته روی هیئات عزادار در شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها، بخشی از مصائب آن حضرت را بیان نمود.

او تصریح کرد: ما درباره ی حضرت زهرا سلام الله علیها تقصیر کردیم و هر آنچه در عزای آن حضرت انجام دهیم، در حد خودمان است و نه در حد آن حضرت و نباید در این مسیر به وساوس شیطانی توجه نمود!

همانا آن حضرت، فاطمه نام گرفت، زیرا همه ی آفریدگان از شناخت آن دور مانده اند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. به راستی اگر در مورد اهل بیت به روشنگری که به شناخت معرفتانه بیانجامد، اهتمام ورزیم ، بهتر از این گونه کارهای شعاری و سطحی است!
    تزریق عزاداری و غم به هر بهانه یی حتی حضرت فاطمه صحیح نیست و ما را دیگر تک بعدی نمودن می کند.
    به هر حال در شادی نیز می توان به حقایق دینی و عمیق تر نمودن آن کمک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن