توضیح مبهم حمید بقایی درباره‌ی «کیف ۲ میلیاردی»

حمید بقایی در نامه‌ای به ادعای کشف کیف ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی متعلق به خود در صندوق امانات بانک ملی پاسخی داده که در آن این ادعا تایید یا رد نشده است.

به گزارش انصاف نیوز، در بخشی از متن این نامه که در تلگرام آقای بقایی منتشر شده آمده است:

چندی قبل آقای پورمختار نماینده مجلس مدعی شد، کیفی متعلق به اینجانب حاوی سکه، ارز، اوراق مشارکت و پول به ارزش ۲ و نیم میلیارد تومان به نرخ روز در سال ۱۳۹۰ از صندوق امانات بانک ملی کشف شده است. در ادامه ادعای وی خبرگزاری فارس و سایت مشرق نیوز که وابسته به یک نهاد نظامی هستند، با انتشار تصاویر مقداری سکه، ارز و اوراق مشارکت که به طرز زیبایی تزئین شده بودند، مدعی شده‌اند که این اقلام متعلق به من بوده و در سال ۱۳۹۰ از صندوق امانات بانک ملی کشف و ضبط شده است. و همین را سند ادعای سخیف و افترائات خودشان علیه اینجانب و البته تخلف من قلمداد نموده‌اند. آنان تصور کرده با این اقدام به کمک دستگاه قضایی آمده و ضربه‌ی سنگینی به اینجانب وارده می‌نمایند! در این رابطه به دو نکته مهم و اساسی اشاره می‌کنم:

اولاً آیا روی اوراق مشارکت، سکه‌ها و ارزها و در مدارک صندوق ادعایی بانک ملی نام اینجانب درج شده است؟ اگر چنین است مستنداً اعلام نمایید. آیا ساختن چنین تصاویری کار دشواری است؟! آیا با این روش‌ها نمی‌توان هر فردی را متهم و با آبروی افراد بازی کرد؟ آیا نمی‌شود گفت که این‌ها متعلق به فرد مدعی است؟

ثانیاً آیا داشتن سکه، اوراق مشارکت و ارز در صندوق امانات بانک جرم است؟ اگر این طور است دستور دهید فضای زندانهای کشور را چند برابر نمایند!

اما موضوع از سه حالت خارج نیست، دو حالت مبنی بر پذیرش ادعای این نماینده مجلس و رسانه‌های مذکور و یک حالت مبنی بر تکذیب آن است.

حالت اول: اموال مورد ادعا متعلق به اینجانب بوده ولی غیرقانونی می‌باشند و براساس قانون ضبط شده‌اند. در اینجا این سئوالات مطرح می‌شوند که

۱- آیا باز کردن صندوق امانات بانکها و ضبط و تصرف اموال مردم نیازمند وجود شاکی، تشکیل پرونده، صدور حکم و رسیدگی قضایی نیست؟ مگر می‌شود بدون انجام این موارد اموال مردم را ضبط کرد؟ لطفاً اسناد تمام این موارد را با جزئیات منتشر نمائید.

۲- چرا در پرونده ساختگی با شکایت دولت فعلی در سال ۱۳۹۴ علیه اینجانب و در کیفرخواست فرمایشی نیز هیچ ردی از این ادعا وجود ندارد؟!

حالت دوم: اموال مورد ادعا متعلق به اینجانب و قانونی بوده ولی توسط افرادی بطور غیرقانونی تصرف شده است. در این صورت سوال این است که این اقلام چرا ضبط شده و ۶ سال غیر قانونی تصرف شده‌اند؟ آیا نباید دستور دهید به همان مقدار ادعایی کذب ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به قیمت سال ۱۳۹۰ به همراه خسارات وارده به اینجانب برگردانیده شوند و متخلفین به جرم دستبرد به صندوق امانات بانک و تصرف غیرقانونی در اموال مردم تحت تعقیب قرار گیرند؟

حالت سوم: ادعاهای مطرح شده دروغ و کذب است. در اینصورت آیا نباید این افراد به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، ایراد تهمت و ایجاد ناامنی و بی اعتمادی در اذهان دارندگان صندوق‌های امانات بانک‌ها و بی اعتبار کردن آنها (که خود جرم بزرگی است) و همچنین زیر سوال بردن دستگاه قضایی تحت تعقیب قرار گیرند؟

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/DhHrB
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. اقا ابزار حقیری بودید تاریخ مصرفتان تمام شد با هیچ چاشنی ای تحویلتان نمی کیرند……خاک برسر دیاری که پاکدیتش وازادیخواهش تو ورییست باشد. تصحیح می کنم پاکدستش

  2. انصاف؟بهتربودبجای تیتر(توضیح مبهم بقایی)درباره«کیف۲میلیاردی»؟از تیترنامه بقایی به رییس قوه قضاییه درباره کشف کیف۲میلیاردی استفاده می کردید!؟لذا تیترشما مبهم ترازتوضیح بقایی هستند!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن