کنایه‌ی سازندگان «قائم مقام» به «مریدان آیت الله منتظری»

کانال تلگرامی مستند جنجالی «قائم مقام» متنی را با عنوان «دو اعتراف تاریخی مریدان آیت الله منتظری به برکت مستند قائم مقام» منتشر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، این متن در پی می‌آید:

چند روز پیش مصطفی ایزدی از مریدان متعصب آیت الله منتظری یادداشتی منتشر کرد با مضمون گلایه و ناراحتی آقای ناطق نوری از عوامل مستند قائم مقام؛ اما بلافاصله فیلمی از حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری منتشر شد که ایشان مستند قائم مقام را مستند بسیار خوب و جامعی می‌دانستند و از عوامل آن تقدیر کردند؛ عوامل مستند هم گفته‌اند طی روزهای آتی فیلم نظر آقای ناطق در مورد استفاده از بخشهای آرشیوی ایشان و روندی که پس از آن طی شد را منتشر خواهند کرد تا روایت واقعی ماجرا برای همه مشخص شود؛ اما یادداشت مصطفی ایزدی ناخواسته حاوی دو اعتراف تاریخی بود:

اول اینکه ایشان بجای پاسخ مستدل به روایت مستند قائم مقام منزل به منزل و دفتر به دفتر راه افتاده‌اند تا افراد را راضی کنند که مصاحبه‌هایشان از مستند سانسور شود و بیرون نیاید. این یعنی اثبات همان حرف عوامل مستند که گفته‌اند جریان نزدیک به آیت الله منتظری در تلاش برای سانسور ابعادی از زندگی ایشان است و از گفتن همه‌ی حقایق در مورد ایشان هراس دارند. چرا که سالها تلاش کرده‌اند درهای آرشیو را ببندند و بصورت گزینشی فقط آن بخشهایی که مد نظرشان هست را منتشر کنند. آن‌ها این روزها سخت در تلاش‌اند تا همچنان تاریخ سانسور شده برای مردم روایت شود تا خودشان و روایتی که سالها ارائه داده‌اند بی اعتبار نشود!

دومین اعتراف مصطفی ایزدی این است که در مورد جلسه با آقای ناطق نوشته «بنده به حاج آقا عرض کردم که من احتمال می‌دهم که عناصر پشت پرده ساخت این فیلم خواسته‌اند همراه تخریب مرحوم آیت الله منتظری، شما و مرحوم آیت الله هاشمی را هم تخریب نمایند. چون بالاخره این تندروها که اسم خود را گذاشته‌اند بی طرف، با شما هم مخالفند» و این در حالی است که وقتی جناب آقای ناطق نوری مستند را تماشا کردند گفتند «خیلی فیلم خوبی شده. اگر ندیده بودم شاید ذهنیت دیگری داشتم». مصطفی ایزدی باز هم ناخواسته اعتراف کرده که در حال رفت و آمد و فضاسازی ذهنی برای مسوولان و شخصیت‌های مختلف است. و این در حالی است که همه‌ی شخصیت‌های مستقل و نه مریدان و متعصبان، وقتی مستند را دیده‌اند روایت مستند را تأیید کرده‌اند و آن را مستندی جامع و منصفانه دانسته‌اند. این اعتراف مصطفی ایزدی نکته‌ی مهمتری را هم در ذهن‌ها تداعی می‌کند؛ اینکه چنین مریدانی، روزگاری چگونه برای آیت الله منتظری در مورد مسائل مختلف کشور فضاسازی می‌کرده‌اند و نقش آنان در اتفاقات تلخ سه دهه اخیر چقدر زیاد بوده است!

پاسخ صریح مصطفی ایزدی به سازندگان «قائم مقام»

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/HPox3
برچسب ها

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن