فاینانس ۴۰ میلیارد یورویی بانک‌های چینی

رئیس بانک مرکزی از تخصیص فاینانس ۴۰ میلیارد یورویی از سوی بانک‌های چینی خبر داد و تاکید کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم به زودی مشکل فریز شدن حساب‌های بانکی دانشجویان ایرانی در چین رفع شود.

ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص وضعیت روابط بانکی ایران و چین گفت: مذاکراتی با چینی‌‌ها در شرف انجام است. یکی اقدامات مثبت انجام شده خطوط فاینانس خیلی خوبی است که از سوی چینی‌ها برای استفاده در ایران و انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اند که برخی از آنها امضا شده و برخی در شرف انجام شدن است.

وی درباره رقم این فاینانس اظهار داشت: رقمی حدود ۴۰ میلیارد یورو در نظر گرفته شده است.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه متاسفانه روابط بانکی ما هنوز ساختار مناسبی به خود نگرفته است، اظهار داشت: مذاکراتی در شرف انجام است. بعضی از بانک‌های چینی احتیاط‌هایی را می‌کنند اما مقام‌های چینی درصدد این هستند که وارد عمل شده و مشکل را حل کنند.

سیف در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای حل و بازگشایی حساب‌های بانکی فریز شده دانشجویان ایرانی انجام شده است؟ تصریح کرد: این مسئله هم مربوط به همان احتیاط‌ها و مشکلاتی است که بعضی از بانک‌های چینی دارند.

وی ادامه داد: بعد از سفری که به چین داشتم، نامه‌ای را در این رابطه نوشتم و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم به زودی این مشکل رفع شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن