خرید تور تابستان

انتقاد به لغو همایشی درباره‌ی آیت الله منتظری

«مصطفی ایزدی»، یکی از دو میهمان همایش لغو شده‌ی دانشگاه شیراز درباره‌ی آیت الله منتظری، در نامه‌ای به رییس این دانشگاه، نسبت به این اتفاق اعتراض کرد.

به گزارش انصاف نیوز، متن نامه‌ی آقای ایزدی به نقل از کانال «انجمن وفاق و توسعه»، تشکل میزبان این همایش در پی می‌آید:

به نام خالق هستی

جناب آقای دکتر گشتاسبی راد و جناب آقای دکتر آخوند

سرپرست محترم دانشگاه شیراز و معاونت محترم فرهنگی دانشگاه

با عرض سلام و احترام، به استحضار می‌رساند، انجمن وفاق و توسعه دانشجویان آن دانشگاه، به مناسبت سالگرد رحلت مرحوم آیت الله العظمی منتظری، مراسمی را برنامه ریزی کرده بودند که در آن برادر عزیزم جناب آقای عباس سلیمی نمین از منتقدان فقیه عالیقدر و اینجانب مصطفی ایزدی از ارادتمندان آن مرجع عظیم الشان، در حضور دانشجویان علاقه مند، به مناظره بنشینیم.

دانشجویان آزاد اندیش عضو انجمن وفاق و توسعه به تصور اینکه مناظره‌ای درخور محیط علمی دانشگاه شیراز، با حضور دو نفر از موافقان و مخالفان مرحوم آیت الله منتظری برگزار می‌کنند و در شرایطی که یک فیلم مستند به نام «قائم مقام» در بسیاری از دانشگاه‌ها، ادارات و مساجد کشور در حال اکران است و مرتب در رسانه‌های گوناگون به بحث گذاشته می‌شود، با ممانعتی از طرف مقامات دانشگاه برخورد نخواهد کرد، برای این مراسم تمهیدات تبلیغاتی هم دیده بودند اما ناباورانه با مخالفت شما، به این بهانه که درباره‌ی آیت الله منتظری برنامه گذاشتن باعث اختلاف در میان دانشجویان و دانشگاهیان رو به رو خواهد شد، رو به رو شدند.

خیلی‌ها بر این باورند که مقامات منصوب دولت تدبیر و امید، متشکل از نیروهای معتدل و اصلاح طلب، آن هم در یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور، شیوه‌های سختگیرانه و رفتارهای ناشی از یکسویه نگری یا رعب را وانهاده و به سفارش‌های مکرر مقامات عالی رتبه‌ی نظام مبنی بر ترویج آزاد اندیشی و ارزش دادن به آزادی بیان اعتنا می‌کنند، اما مخالفت شما با مناظره‌ای که در آن دیدگاه‌های له و علیه یک دانشمند بزرگ و یک انقلابی سترگ، از پشت یک تریبون عمومی عرضه می‌گردد، جای بسی تعجب و تأسف است.

تمسک به گزینه‌های مورد نظر تندروها و به ویژه از فراز به فرود آوردن مدیریت مراکز علمی، در نزد دانشجویان و فرهیختگان جامعه، قطعاً مورد مخالفت مقامات ارشد وزارتخانه‌ی متبوعتان قرار می‌گیرد. آیا فرصت آن نرسیده است که بازسازی ارجمندی دانشگاه و ملزومات آن از جمله آزادی‌های مصرح در قانون اساسی، در دستور مدیران دانشگاه قرار گیرد؟

با سپاس، مصفطی ایزدی، ۹۶/۹/۲۴

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا