پنج سال پیش، از ارتباط بابک زنجانی با مسوولین گفته بودیم!

عضو کمیته‌ی پیگیری پرونده‌ی متهم نفتی در مجلس نهم، درباره‌ی اظهارات اخیر رییس قوه‌قضاییه مبنی بر ارتباط بابک زنجانی با رییس جمهور پیشین و چهار وزیرش، که با واکنش احمدی نژاد و مشاورش – علی‌اکبر جوانکر – روبرو شد و از سوی او رد شد [لینک]، گفت: آن مواردی را که ما آن‌موقع گفتیم، الان مسوولین قوه‌قضاییه دارند می‌گویند؛ که یک‌سری از مسوولین تراز اول کشوری به این قضیه مرتبط بودند.

سید «حسین دهدشتی»، در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: قوه‌قضاییه پرونده‌های بسیاری را در دست دارد ولی یک‌سری پرونده‌های این‌چنینی که ویژه هستند، هم مردم حساس هستند و هم این پرونده، پرونده‌ی کلان و سنگینی است و یک‌سری مسوولین هم به نوعی مرتبط با این پرونده هستند، باید زودتر تعیین تکلیف شود.

او در ادامه افزود: قوه‌قضاییه هم باید اهتمام بیشتری به این موضوع داشته باشد، برای اینکه این موضوع الان چهار، پنج سال است که کش و قوس پیدا کرده است و اخبار و مواردی را که می‌شنویم از مسوولین قضایی، عملا صحبت‌های ما در پنج، شش سال گذشته است. یعنی ما با حداقل امکانات و محدودیت‌هایی که داشتیم، آن مواردی را که آن‌موقع گفتیم، الان مسوولین قوه‌قضاییه دارند می‌گویند؛ که بله، بالاخره یک‌سری از مسوولین تراز اول کشوری به این قضیه مرتبط بودند.

بابک زنجانی - مهرداد بذرپاش

 

دهدشتی تصریح کرد: این‌ها حرف‌های جدیدی نیست. یعنی حرف‌های پنج سال پیش است و لذا مردم انتظار دارند که حرف‌ها و اطلاعات جدیدی بشنوند؛ قطعا هم تا آنجایی که من اطلاع دارم این پرونده پیگیری شده است، چندین جلسه‌ی دادگاه تشکیل شده است، جلسات غیر علنی بوده است، ولی اینکه انعکاس و خروجی ندارد این برای همه‌ی مردم سخت است و به نظر من به اعتماد عمومی آسیب می‌زند.

این نماینده‌ی دوره‎ی قبل مجلس گفت: به نظر من مجلس به عنوان یک بخش نظارتی در این قضیه و حتی قضایای مشابه، باید حرکت جدی‌تر و بیشتری در این ماجرا داشته باشد و موضوعات این‌چنینی را دنبال کند. چون من فکر می‌کنم که رسانه‌ها در این قضایا رسالت خود را انجام داده‌اند. علیرغم اینکه مصونیت ندارند، عملا در این شکل مسایل خوب وارد شده اند  و در اینکه این موضوع فراموش نشود نقش بسیار مهمی داشتند؛ اما به نظر من آن بخش‌های نظارتی و امنیتی، مثلا مجلس، باید یک‌مقدار پیگیرتر باشند و حداقل برای مردم تعیین تکلیف کنند. اگر این موضوع تعیین تکلیف نشود خیلی بد است و آثار و تبعاتش هم بسیار زیاد خوهد بود برای کشور.

babak zanjani 1

وی افزود: در دوره‌ای به‌نظر می‌رسید که سیستم هماهنگ است و بخش‌های نظارتی و این‌ها ملاحظاتی دارند، ولی الان فکر نمی‌کنم که در این ماجرا ملاحظه‌ای داشته باشند. ما انتظار بیشتری از قوه‌قضاییه داریم، با توجه به توان و ظرفیتی که دارد، انتظار بیشتری هست که در این موضوع تعیین تکلیف کند. الان عملا از بخش‌های نظارتی چون مجلس این انتظار هست که پیگیری کند و بر این موضوع تاکید بیشتری کند تا دستگاه‌های تعیین تکلیف کننده‌ای مثل سیستم قضایی کار خود را سرعت دهند.

دهدشتی در آخر تاکید کرد: هرکسی، هرکاری در این مملکت انجام داده و می‌دهد، از هر قوه‌ای که می‌خواهد باشد، باید مسوولیتش را بپذیرد. ممکن است هرکدام از ما در هر جایگاهی اشتباهاتی داشته باشیم، حالا به عمد و یا به سهو، ولی طبیعتا باید بازخورد و تبعات عملکردمان را پاسخگو باشیم. این یک بحث کلی است و در آخر این قوه‌قضاییه است که تعیین تکلیف می‌کند و طبیعتا هم تعیین تکلیف هرکدام از این قضایا تبعاتی برای خودشان دارد. سیستم قضایی شاید خیلی جاها هم خوب ورود کرده است ولی خیلی از بخش‌ها هنوز برای مردم مبهم است و هنوز مشخص نشده است.

احمدی نژاد به جای پاسخ ضرب الاجل داد!

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

پیام

  1. باسلام ودرود برملت فهیم وغیور ایران اسلامی ورهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله العظمی امام خامنه ای
    بنده به عنوان یک ایرانی وهموطن بوی فتنه ای جدید را استشمام می کنم آنهم از حلقوم نیروی که دیروز در صف انقلاب بود وامروز آب به آسیاب دشمن می ریزد دیروز موسوی وکروبی و…. فتنه بپا کردند وکلام رهبری را نشنیده گرفتند یا خود را به کری زدند و در حق ممکلت وملت ونظام ظلم وستم کردند وامروز هم امثال احمدی نژاد را ه را به بیراهه می روند و غلط کروبی وموسوی و… را تکرار می کند . بنده به عنوان یک ایرانی ودوستدار وطن وانقلاب عاجزانه از همه نیروهای ارزشی انقلابی می خواهم در صف واحد ومنسجم پشت سر ولی فقیه متحد ویکصدا باشیم و اجازه به دشمن داخلی وخارجی ندهیم که یاوسرایی کند و بار دیگر وصیت نامه سیاسی الهی آن پیر ومراد دل ها خمینی بت شکن را مطالعه نموده سرلوحه کارهایمان قرار دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا