مکرون: آمریکا خود را رد صلاحیت کرد

‘ امانوئل مکرون’ رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به تصویب اکثریت آرا قطعنامه مربوط به قدس در مجمع عمومی سازمان ملل که در آن به واقع به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا را محکوم می کرد، گفت: آمریکا خود را رد صلاحیت کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی فرانس24 ، کنفرانس مطبوعاتی مشترک امانوئل مکرون و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که در کاخ الیزه انجام شد را بطور مستقیم پخش کرد.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: من با نقشه راه آمریکا مخالفم، آمریکایی ها خود را رد صلاحیت کردند.

مکرون افزود: اگر شما خود را به حاشیه برانید و به طرفداری از یک سمت بپردازید نمی توانید صلح را بوجود آورید.

مکرون در ادامه و با اشاره به تصویب قطعنامه درباره قدس با اکثریت آرا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: جایگزینی برای راه حل دو دولت وجود ندارد و بر سر بیت المقدس باید توافق دوطرف وجود داشته باشد.

وی این موضوع را (پیروزی قاطع آرا درمورد قدس) را یک جشن و بیانگر صلح و مسولیت پذیری داست.

مکرون در ادامه گفت: این موضوع همچنین بازخوردی از این خواسته است که امید برای داشتن راه حل سیاسی در دسترس است، امری که موجب پایداری پیوسته خواهد بود.

رئیس جمهوری فرانسه افزود: درباره کلیت مساله اسرائیل و فلسطین ، فرانسه و اتحادیه اروپا حمایت از راه حلی متوازن و عادلانه حمایت می کنند.

مکرون گفت: در مورخ 22 ژانویه (2 بهمن ماه) محمود عباس به بروکسل خواهد رفت و در آنجا مقامات فلسطینی و اتحادیه اروپا در پرتو رخداد اخیر روابط خود را عمیق تر خواهند ساخت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: که برای حل مسئله اسرائیل  و فلسطین به این دو منطقه سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا