«رویکرد غیرعادی ترامپ آسایش را از ما گرفته است»

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت که رویکرد غیرعادی ترامپ در مسائل داخلی و خارجی آسایش را از مشاوران او سلب کرده است.

به گزارش ایرنا، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گویی با روزنامه نیویورک تایمز گفت: رویکر غیرعادی ترامپ آسایش را از بسیاری از ما از جمله خود من سلب کرده است.

مک مستر که به عنوان فرمانده نظامی در عراق و افغانستان حضور داشته، سیاست خارجی ترامپ را ‘واقع گرایی عمل گرا’ توصیف و نظر منتقدان مبنی بر ‘انزواگرا’ بودن آن را رد کرد.

مشاور امنیت ملی ترامپ درباره دخالت آمریکا در دیگر کشورها گفت: اجماع بر این بوده که دخالت خارجی بدون در نظر گرفتن شرایط، مطلقا خوب است.

وی افزود: اما مشکلاتی در این رابطه هست که هم به سختی قابل حل است و هم منافع کمی برای مردم آمریکا دارد و مردم سرمایه گذاری با خون و پول را قابل توجیه نمی دانند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مسائل بسیاری نظیر برجام، توافق آب و هوایی، ناتو و مساله قدس با او اختلاف داشته اند و او بدون توجه به نظرات آنان در این باره تصمیم گیری کرده است.

ترامپ در تازه ترین مورد، برخلاف سیاست چند دهه ای همه رئیسان جمهوری پیش از خود مبنی بر خودداری از انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به قدس، این شهر را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و دستور انتقال سفارت را صادر کرد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا