خرج «۹ دی»ها را برای معترضان گرانی خرج کنید!

سال گذشته یادداشتی در انصاف نیوز با تیتر «خرج «۹ دی»ها را به گورخواب‌ها بدهید!» منتشر شد که امروز به مناسبت ۹ دی و همزمان با چند تجمع اعتراضی در مشهد و کرمانشاه و چند شهر دیگر به مسایل اقتصادی، بازنشر می‌شود:

خرج «۹ دی»ها را به گورخواب‌ها بدهید!

۸ دیماه ۱۳۹۵، علی اصغر شفیعیان، انصاف نیوز: هزینه‌های مراسم‌های ملی و فراملی و بزرگترین در عالم به مناسبت ۹ دی چقدر شده است؟ آیا کسانی که در چنین مراسم‌هایی شرکت می‌کنند، به گورخواب‌ها فکر کرده‌اند؟

آیا بهتر نیست کمی، فقط کمی از ولخرجی‌ها از کیسه‌ی ملت بکاهید؟ لااقل گزارش دهید که این هزینه‌ها برای برگزاری مراسم‌ها و این همه بیلبورد به این مناسبت‌ها، چه خروجی داشته است؟ آیا خروجی این ولخرجی‌ها غیر از همین گورخواب‌ها و هزاران تبعات دیگر بوده است؟

۳۷ – ۳۸ سال از انقلابی می‌گذرد که مردم کردند؛ آیا حتما باید پشیمان شوند؟ یعنی اینقدر اصرار بر پشیمان کردن مردم برای چیست؟

یادمان باشد که یکی از مصادیق بارز ظلم مسوولان قبل از انقلاب، همان حلبی‌آبادهایی بود که عکس‌هایش را در کتاب‌های مدارس چاپ کرده بودند. گویا طبق آمار، حاشیه‌نشینی شهرها در آن زمان حدود دو سه میلیون بود و حالا به حدود ۱۱ میلیون نفر رسیده است و این تصاویر دلخراش گورخواب‌ها هم که دیگر خجالت آور است.

می‌توان نام برد از خیلی از نهادها و مسوولانی که بود و نبودشان در آن مسوولیت‌ها کمترین فایده‌ای در زندگی مردم ندارد، بلکه مسوولیت آنها فقط هزینه است. یعنی از جیب ملت خرج چیزهایی می‌شود که کوچک‌ترین فایده‌ای در زندگی نمی‌بینیم، الا همین فاکتورهایی که همین الان در مجلس در حال بررسی هستند تا از جیب ملت پرداخت شود!

بله، پول یا مفت را می‌خورند و بذل و بخشش می‌فرمایند و آن وقت کسانی که دزدی نمی‌کنند مجبورند در گورهایی بخوابند و صدایشان هم درنمی‌آید.

لااقل اسامی بعضی مراکز را عوض کنید، بلکه امید واهی به بدبخت و بیچاره‌ها داده نشود، از جمله بنیاد مستضعفان و کمیته‌ی امداد امام خمینی و هر چیزی که با اسامی عدالت و کمک و از این قبیل مرتبط است.

آهای آقایانی که برای رفت و آمدتان یا برای حرف زدن‌تان، یا برای بازدیدتان از اینجا و آنجا، حتی برای ابراز شادی و نارحتی شما از جیب ملت هزینه می‌شود، کمی خجالت بکشید!

والله با کمی جمع و جور کردن ولخرجی‌ها و رشوه‌ها و دزدی‌های غیرخصوصی [!] در این همه نهاد گل و گشاد، حداقل دیگر کسی زنده در گور نمی‌خوابد!

لطفا خرج‌هایی که برای همین ۹ دی کرده‌اید را فهرست کنید، شفاف اعلام کنید. البته اگر جرات اعلام آن را دارید، ریز به ریز محاسبه کنید، یعنی از تبلیغات رسانه‌ای، جلساتی که برای آن می‌گذارید، تریبون‌هایی که برای آن برگزار می‌شود، مراسم‌ها و حتی همین انتشار خبرهایش در صداوسیما و دیگر رسانه‌ها.

شاید باور نکنید، اما گزارش نشست خبری «رییس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی» را بخوانید، من هم باور نمی‌کردم، اما ببینید چه دم و دستگاهی و چه مراسم‌های گسترده‌ای به این مناسبت برگزار می‌شود. واویلایی است. اگر گزارش گورخواب‌ها را دیده باشید، با خواندن فهرست برنامه‌های ۹ دی چه وضعی پیدا می‌کنید؟

یکی دیروز کنایه‌ی صحیح و سنگینی زد به ساختمان فوق مجلل مرقد امام خمینی که در نزدیکی‌های همان جایی است که در گزارش گورخواب‌ها آمده است. نگاه‌های مسوولان در این سالها چقدر تغییر کرده است. مگر ممکن است؟ آیا امام خمینی که امام مستضعفان بود راضی بود پس از او چنین کنند؟ آیا مردمی که قرار بود صاحب انقلاب باشند، راضی هستند به این رفتارها؟

آقای مسوول! بله شما، چپ و راست ندارد! همه‌ی اینها از جیب ملت است، جیبی که دست شماست! این کارها را نمی‌دانم چقدر قانونی یا غیرقانونی است، اما می‌دانم غیراخلاقی است.

گزارش ویژه از گورخواب‌های نصیرآباد؛ زندگی در قبر

تشریح برنامه‌های بزرگداشت حماسه ۹ دی در سراسر کشور!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. واکنش علم الهدی به تجمع مشهد: رسانه‌های خارجی اگر مرد هستند راهپیمایی ۹ دی را نشان دهند.

  جناب شفیعیان عزیز ؛ ۹ دی شده نمایش قدرت یک جناح خاص ، حالا این به چه قیمتی ! گوئی این مملکت ارث پدرشان است و به کسی هم جوابگو نیستند

  17
  1
 2. فقط ما ماندیم وارمان های به تاراج رفته نسل ۵۷………کور وکر شده بودند حالا تحویل بگیرند….

  11
  1
 3. کاش برای اسمتان هم که شده انصاف را رعایت کنید.
  حرم امام که کار رفیق خودتان حسن آقاست که کسی را راه نمیدهد
  نگاه تجملی و مدیر نجومی تفکر رفیق امروز و دشمن دیروزتان حاجاقا هاشمی است
  جالبه به اسم هنر و ورزش و … کلی خرج بیخود برای کشور درست میشه اونا مشکل نداره
  ولی ۹ دی که ضربه آخر به شلوغکاریهای دوستان شما بود اشکال داره!
  انصاف؟!

  1
  6
  1. محمود خان، بودجه همه اینها اگه شما هم موافقید به اسم فرهنگی، نهادهای شبه نظامی و هزینه های کلان نظامی و بودجه دولتی حوزه ها و ارگانهای غیرپاسخگو و مالیات آستان قدس و … همه بدون تبعیض خرج فقرا بشه از جمله هزینه راهپیمایی ها و پوستر و پلاکارد و غیره اونها

   3
   1
 4. چقدر ۹ دی امثال تو رو سوزونده خدا عالمه. از یک دوست عزیز که در فرودگاه مشغول به کاره بارها از چمدانهای خالی‌ای شنیدم که با گروهان اصلاح طلبهای برجامی خالی می رفت اروپا و پر بر می گشت ایران. حالا امضای قراردادهای بیشمار برای وارداتچی ها و پسرک ها و دخترکها مظلوم وزیر و وکیل های دولت جای خود دارد. می گم تو که اینقدر خوب حساب کتاب می کنی ببین چند نفر با چه مخارجی برای چه مدت رفتن اروپا که برجام امضا بشه تازه اجرا هم نشه. آدم باحالی هستی تو مغزت یه چیزایی میگذره که تو عالم واقع نیست. خودتی و خودت. راستی یه خبری هم از حقوق و مزایای دولتی ها بگیر . مجلس معترضه بهش. شاید خبر مبری باشه. اگه دستی در هنر و هنروری داری یه سری هم به زندگی سلبریتی ها بزن. ببین تو میون اونها طرفدارای اجیرشده دولت برای تبلیغات الان تو چه کشورهایی در حال گشت و گذارن. این همه سفر خارجی پول می خواد دیگه نه؟؟؟ برای همه پولهایی که هدر می ره یه برنامه ای بریز. تو پرونده نفتی (کرسنت) ببین چقدر جریمه شدیم. ببین هاشمی و روحانی و زنگنه و اصلاح طلبا چه ضرری زدن به این مملکت. راستی نمی دونم چرا یاد زن روحانی افتادم که اولین مهمونی انتخاباتیشون رو در یکی از کاخ های شاه گرفت و به همه خانم باجی ها سکه داد. این اولین مهمونی خانم با جی ها و عیال های گردان دولت بود مابقی را خدا داند. تو هم برو برای هزاران پول دیگری که داره هدر می ره انگشت بکن تو سوراخ. دولت نشتی داره. پطرس جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا