صداوسیما با این کیفیتی که می‌بینید چه‌قدر بودجه را می‌بلعد؟

«یاسر عرب»، در یادداشتی تلگرامی در کانال خود درباره‌ی عملکرد صداوسیما باتوجه به درآمدها و ساختار عریض و طویل آن نوشت:

سال آینده بودجه‌ی صداوسیما ۳۰۰ میلیارد افزایش یافته، صدا و سیما منابع درآمدی دیگری هم دارد و خیلی معلوم نیست این درآمدها صرف چه چیز می‌شود.

بودجه‌ی سازمان صداوسیما در بودجه‌ی سال ٩٧، به هزارو ٦٤٦‌ میلیاردو ٤٢٠ ‌میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

اردیبهشت سال گذشته تعداد کارمندان صداوسیما حدود ٤٨‌ هزار بوده.اکنون تعداد کارمندان سازمان ٣٣هزارو ٦٠٠ نفر اعلام شده است. علی لاریجانی سال گذشته در انتقاد از تعدادکارکنان این سازمان گفته بود: می‌شد با ١٠‌، ١٢ هزار نفر هم کار کرد

محل‌های کسب درآمد صداوسیما: صندوق بازنشستگی و شرکت‌های تابعه: «خدمات مسافرتی و جهانگردی سیماپرواز جام‌جم»، «کانون آگهی و تبلیغاتی جام‌جم صبا»، «سرمایه‌گذاری ساختمانی عمران‌پارس جام‌جم»، «جام‌جم بازرگان پیشرو» و «شتاب‌گستر جام‌جم.»

مؤسسات فرهنگی مطبوعاتی: روزنامه‌ی جام‌جم و ضمایم، شرکت سروش رسانه، انتشارات سروش

شرکت‌های وابسته: شرکت «سروش‌دیتا»، شرکت «سیماچوب»، «شرکت صوتی و تصویری سروش»، شرکت «تحقیق و تولید وسایل الکترونیک تکتا» ، شرکت «ساختمانی و تأسیساتی ساراتل ایران.»

به‌غیر این شرکت‌ها، صداوسیما درآمدهای زیادی هم از محل آگهی‌های تلویزیونی دارد

پ.ن: خروجی چنین دستگاه عریض و طویلی، علی‌رغم بدهکاری به تهیه‌کنندگان و به خاک سیاه نشاندن بسیاری از تولید کنندگان، رونق شبکه من و تو، صدای آمریکا و بی بی سی بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/E8Xbd
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. متاسفم برای صدا و سیمایی که به حای کمک به دولت با شانتاژ شدید تبلیغاتی علیه دولت روحانی مردم را نا امید و عصبانی کرده است
    اما همین صدا و سیما چقدر از دولت […] احمدی نژاد در زمان خودش تقدیر کرد خدمت به جریان فکری خاصی مانند رئیسی نتیجه عکس می دهد
    میدانم که به شدت وحشت دارند از موفقیت دولت روحانی اما به صلاحشان است از مسیر رفته برگردند شاید ملت آنها را ببخشد شاید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن