پاسخ فرزند آیت‌الله ربانی املشی به ادعای قتل پدرش

پاسخ مهندس «فتح الله ربانی املشی» به ادعای «احمد سالک» درباره‌ی قتل آیت الله «ربانی املشی» توسط سید «مهدی هاشمی» که در کانال تلگرامی «مجتبی لطفی»،مسوول دفتر آیت‌الله «منتظری» منتشر شد:

پس از ادعای احمد سالک بعد از دیدن مستند «قائم مقام»، در خصوص قتل آیت الله ربانی املشی توسط مهدی هاشمی، فتح الله ربانی فرزند آیت الله ربانی املشی یاداشتی خطاب به آقای سالک نوشته که متن آن به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای سالک، در فضای مجازی، قطعه فیلمی را از شما دیدم که در بخشی از آن می‌گویید: آقای ربانی املشی، در مجلس، به من گفت مهدی هاشمی مرا کشت. از میان سؤال‌ها و ابهام‌های متعددی که در این یک جمله وجود دارد، لطفاً به چند سؤال زیر پاسخ دهید: ۱- چرا این موضوع را بعد از ۳۲ سال اعلام می‌کنید؟ ۲- چرا در مدت مدیدی که مهدی هاشمی در زندان بود، این مطلب را به دادگاه نگفتید؟ توضیح اینکه در تنها ملاقاتی که، چند روز بعد از اعدام مهدی هاشمی و مطلع شدن از اعتراف او، با آقای رازینی قاضی دادگاه ویژه‌ی روحانیت داشتم از او پرسیدم آیا وی تحت فشار چنین اعترافی کرده است؟ گفت نه؛ درباره‌ی فوت مرحوم آقای ربانی شیرازی از او سؤال می‌کردیم، چون بعضی از فرزندانشان ادعاهایی داشتند و پیگیر آنها بودند؛ ولی درباره‌ی فوت آقای ربانی املشی از او سؤال هم نکردیم و زمانی که او را به طرف اتاق اعدام می‌بردیم چنین اعترافی را کرده است. آیا وظیفه‌ی انسانی، وجدانی و دینی شما نبود که دادگاه را از صحبت مرحوم پدرم مطلع کنید؟ ۳- چرا این موضوع را مرحوم پدرم به بستگانش، به من که همه‌ی این ۶ ماه در خدمتشان بودم، و دوستان صمیمی‌اش نگفت؟ از ابتدای ظهور مریضی تا فوت پدرم ۶ ماه طول کشید. آیا پذیرفتنی است که، در این مدت نسبتاً طولانی، موضوع با این اهمیت را فقط به شما گفته باشد و شما هم آن را به مسوولین امنیتی و قضایی بازگو نکرده باشید؟ جهت اطلاع شما عرض کنم، مرحوم پدرم درباره‌ی مریضی‌شان یکبار در بیمارستان به من گفتند این مریضی را خودم سر خودم آوردم. پرسیدم چگونه؟ پاسخ دادند مدت‌هاست در قنوت‌های نماز شب، با دعای اللهم عجل وفاتی سریعاً، از خدا طلب مرگ می‌کردم. پرسیدم چرا؟ گفتند من طاقت دیدن ضعف اسلام و شکست انقلاب را ندارم، انقلابی که به نام اسلام ایجاد شده است. امیدوارم شنوندگان بیانات شما با دیدن این چند سؤال، بیشتر به صحت و سقم آن و اغراض شما از بیان چنین سخنانی پی ببرند. البته پاسخ‌های شما نیز بسیار روشنگر است. گفتنی است درباره‌ی اعتراف مهدی هاشمی به قتل پدرم، در سال ۷۷، یک نامه‌ی سرگشاده به آقای دری، وزیر اسبق اطلاعات، نوشتم و یک یادداشت در سال ۹۳، منتشر کردم. پیشنهاد می‌کنم آنها را مطالعه کنید.

فتح الله ربانی ۸ دیماه ۹۶

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا