آدم‌ربایی پسر 18ساله با نقشه‌ی مادرش

زن میانسالی که مدعی شده بود همسر سابقش اقدام به آدم‌ربایی پسر 18 ساله‌اش کرده، با اعتراف متهم مشخص شد که این اقدام با هماهنگی مادر فرد ربوده شده صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، بیست و سوم آذرماه، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک فقره آدم‌ربایی و ربایش پسری 18 ساله به کلانتری 125 یوسف‌آباد اعلام شد و با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات شاکی پرونده  

مادر فرد ربوده شده با حضور در اداره‌ی یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : داخل خانه در حال نگاه کردن فیلم بودم و پسرم به نام «امیرعلی» نیز در داخل اتاق خوابش در حال استراحت بود که در همین زمان با باز شدن در خانه، دو نفر با صورت پوشیده وارد خانه شدند. مرا گرفتند و دست و پایم را بستند؛ این دو نفر در ادامه به سراغ پسرم در داخل اتاق خواب رفتند و پس از مجروح کردن وی با چاقو در حالی که به علت خونریزی شدید بیهوش شده بود، او را داخل پتو قرار داده و با خودشان از خانه خارج کردند.

این زن در همان تحقیقات اولیه به صراحت عنوان کرد که ربوده شدن پسرش از سوی همسر سابقش انجام شده است و به این ترتیب با معرفی همسر سابق شاکیه به عنوان یکی از مظنونان پرونده، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته و با توجه به دلایل و مستندات بدست آمده، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که همسر سابق این زن به هیچ عنوان در ربوده شدن پسرش دخالتی نداشته است.

000000000

کشف واقعیت پرونده

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی که در تحقیقات پلیسی به برخی اظهارات و تناقضات شاکیه رسیده بودند، در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی شخصی به نام «ناصر» متولد 1354 شدند که از مدتی پیش با شاکیه آشنا شده است.

«ناصر» به عنوان راننده مسافرکش در منطقه باغستان کرج شناسایی، مقارن بیست و نهم آذرماه، دستگیر و در همان تحقیقات اولیه اعتراف کرد که پیشنهاد ربوده شدن “امیرعلی” از سوی مادرش مطرح شده و او نیز صرفا به واسطه‌ی اصرار مادرِ «امیرعلی»، موضوع آدم‌ربایی را با فرد دیگری به نام «مجید» از فروشندگان موادمخدر در شهرستان کرج – مطرح و آدم‌ربایی از سوی سه تن از دوستان «مجید» از خریداران موادمخدر  انجام شده است.

با اعتراف صریح «ناصر»، دستگیری مادر امیرعلی به نام «ثمانه» 46 ساله در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که او جهت پیگیری پرونده‌ی ربوده شدن پسرش به دادسرای ناحیه 27 تهران رفته است که بلافاصله موضوع اعترافات ناصر به بازپرس پرونده اعلام و «ثمانه» نیز در همان شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران بازداشت شد.

تنها با گذشت دو روز از زمان دستگیری «ثمانه و ناصر»، امیرعلی نیز از سوی ربایندگان رها شد تا شاید به این ترفند، مانع از تعقیب و دستگیری‌شان از سوی پلیس شوند.

دستگیری ربایندگان

با شناسایی «ناصر» 23 ساله به عنوان یکی از فروشندگان موادمخدر در شهرستان کرج، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با اخد نیابت قضایی به این شهرستان اعزام شده و نهایت در 12 دی‌ماه موفق به دستگیری وی شدند .

“ناصر” در همان تحقیقات اولیه با صراحت به طراحی آدم‌ربایی و پیشنهاد آن به سه تن از مصرف کنندگان موادمخدر در ازای دریافت تنها دو میلیون تومان اعتراف کرد.

با شناسایی حمیدرضا، سیف‌الله و عباسعلی – هر سه نفر 18 ساله – به عنوان دیگر متهمان پرونده آدم‌ربایی طی دو عملیات جداگانه مقارن 12 دی‌ماه دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ همچنین مخفیگاه آنها در منطقه باغستان و یک قهوه‌خانه واقع در منطقه تفریحی آتشگاه نیز شناسایی شد.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمـدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهمان پس از دستگیری با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا