مشاور هاشمی و منوچهر محمدی تکذیب کردند

منوچهر محمدی: آن خاطره را آقای هاشمی برایم تعریف کرد

«فواد صادقی»، مشاور مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در واکنش به انتشار مصاحبه‌ی تهیه کننده‌ی فیلم تبلیغاتی هاشمی در انتخابات ۸۴ که به نقل از وی گفته شده بود خاطره‌ی هاشمی از دکتر بهشتی زاییده‌ی ذهن من بود، گفت: من فکر می‌کنم که یک پروژه‌ی تبلیغاتی برای تخریب آقای هاشمی بوده است. اصل موضوع را  خود آقای هاشمی نقل کردند بودند منتها آقای محمدی متن را در قالب یک نریشن نوشتند.

صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: ایشان حرف‌هایی که زده، یک بخش ناقص و تحریف شده از موضوع بوده است. قرار هست آقای عطریانفر، یکی از کسانی که در این موضوع مشارکت داشتند توضیحاتی در این زمینه بدهند.

او درباره‌ی دلایل انتشار این مصاحبه به این شکل گفت: چون اسم مصاحبه کننده هم ندارد، من فکر می‌کنم که یک پروژه‌ی تبلیغاتی برای تخریب آقای هاشمی بوده است. چون ایشان هم اگر حرفی برای گفتن داشت، منطقی و منصانه و حرفه‌ای این بود که تا پارسال می‌گفت؛ موضوعی که سل ۸۴ بوده را  چرا الان گفته‌اند.

وی درباره‌ی تاثیر این ماجرا بر افکار عمومی گفت: خاطراتی که از آقای هاشمی مانده هزاران موید دارد. آقای محمدی هم یک فیلمساز است و نقشی در تاریخ نداشته که بگوییم در آن مقطع تاریخی بوده‌اند یا نبوده‌اند.بنابراین وقتی هزاران موید دارد کسی به این‌ها توجه نمی‌کند و این‌هایی هم که به دنبال  تخریب آقای هاشمی هستند ده‌ها سال است که دارند این کار را انجام می‌دهند و به نتیجه نرسیده‌اند. حالا این اقدامشان هم در همان راستا است.

صادقی درباره‌ی اینکه آیا در جریان اصل این خاطره هست یا خیر گفت: بله، تا آنجایی که من در جریان هستم، آقای هاشمی این را گفته بودند منتها آقای محمدی متن را در قالب یک نریشن نوشتند. حالا ممکن است نقل به مضمون کرده باشند. صدا هم صدای آقای هاشمی است، حالا ممکن است نقل به مضمون شده باشد مثل همان اتفاقی که در قالب ادبیات دینی ما هست ولی اصل موضوع را خود آقای هاشمی طرح کردند و ایشان ممکن است گفته باشند که مثلا اگر این کلمه را استفاده کنیم ممکن است در نریشن و ادبیا هنری بهتر باشد و موضوع با ادبیات خود آقای محمدی بازنویسی شده باشد ولی اصل موضوع را  خود آقای هاشمی نقل کردند.


آن خاطره را آقای هاشمی برای من تعریف کرد 

دیروز (چهارشنبه) روزنامه‌ی شرق برای مصاحبه‌ی خود با «منوچهر محمدی» تیتری انتخاب کرده بود که گویا خاطره‌ای که آیت‌الله هاشمی از شهید بهشتی نقل می‌کنند دروغ است و ساخته‌ی ذهن محمدی است.
شرق با تیتر «خاطره هاشمی از بهشتی زاییده ذهن من است» مصاحبه‌ی منوچهر محمدی را منتشر کرده بود.
محمدی درباره‌ی تیتری که روزنامه‌ی شرق برای مصاحبه‌ی او انتخاب کرده به خبرنگار انصاف نیوز گفت: آقایان دوست داشتند از حرف من این‌گونه برداشت کنند! آن خاطره را آقای هاشمی برای من تعریف کرد و من ادبیاتش را تغییر دادم و با سبک و سیاق خودم نوشتم، بعدا هم گویا ایشان این ماجرا را در جای دیگری، گمان کنم کنگره شهید بهشتی، عین همین را نقل می‌کنند. حالا چند کلمه جابه‌جاشده که چیز خاصی نیست.
وی افزود: من عین همین مطالب را به‌صورت جوابیه برای روزنامه شرق ارسال کردم که قرار است فردا منتشر شود.

توضيح منوچهر محمدي‌ درباره خاطره هاشمي

 

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/iPw6C
برچسب ها

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن