خرید تور تابستان

«تکاوران نیروی دریایی قبل از ظهر فردا وارد شانگهای می‌شوند»

سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی گفت: در اولین پرواز تعداد 10 نفر از تکاوران نیروی دریایی ارتش که در شرایط سخت می‌توانند کار هلی‌برد انجام دهند، روی کشتی پیاده می‌شوند.

محسن بهرامی در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: طبق آخرین اخباری که از نماینده خودمان در کمیته هماهنگی سانچی در شانگهای دریافت کرده‌ایم برنامه چینی‌ها این است که صبح فردا وارد عملیات اطفای حریق شوند و تا آن زمان عملیات متوقف می‌ماند.

وی با بیان اینکه چینی‌ها به بهانه بهتر شدن هوا و مسائل زیست محیطی کار را متوقف کرده‌اند، افزود: آنها منتظرند که تمام محموله بسوزد. اما ما می‌خواهیم که آتش اطفا شود و شرایط برای رفتن به کشتی و تعیین تکلیف نفراتی که احیانا در نفتکش حضور دارند، مهیا شود.

سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی با بیان اینکه ما اکنون با چینی‌ها دو اولویت متفاوت پیدا کرده‌ایم، تصریح کرد: تصور بر این است که آنها تمایلی به اطفای حریق ندارند و از شروع کارشان هم این موضوع مشخص بود اما در هر صورت قول دادند که کار را دوباره از فردا صبح آغاز کنند.

وی با بیان اینکه آتش‌خوار ژاپنی 2 تا 3 صبح به وقت ایران به شانگهای می‌رسد، افزود: با حضور کشتی ژاپنی کار اطفای حریق آغاز می‌‌شود.

کاپیتان بهرامی درباره حضور آمریکا برای اطفای حریق نیز توضیح داد: یک شرکت خصوصی آمریکایی آماده همکاری بود ما نیز مشکلی نداشتیم اما تجهیزات لازم را نداشتند و قرار بود از فاصله دور منتقل کنند که در این صورت زمان از دست می‌رفت. از این جهت قضیه خود به خود منتفی شد. آنها می‌خواستند افراد خود را گسیل کنند که نیازی به این کار نبود زیرا کارشناسان خودمان در منطقه حضور دارند اما بیش از افراد، ما به تجهیزات نیاز داریم.

وی با اعلام اینکه تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی امشب به منطقه عازم می‌شوند، خاطر نشان کرد: در اولین پرواز تعداد 10 نفر از تکاوران نیروی دریایی ارتش که در شرایط سخت می‌توانند کار هلی‌برد انجام دهند و روی کشتی پیاده شوند، به شانگهای اعزام می‌شوند و طی 10 ساعت پرواز مستقیم یعنی تا قبل از ظهر فردا به محل حادثه می‌رسند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا