خرید تور تابستان

ماجرای کشف فساد بزرگ در اکتشاف نفت

یک فساد مالی گسترده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی مدیران وزارتخانه و ورود سازمان بازرسی کل کشور کشف شد.

به گزارش انرژی امروز، روز قبل خبری در برخی سایت ها و کانال های تلگرامی حوزه نفت منتشر شد مبنی بر آنکه یکی از معتمدین مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت پس از اختلاس کلان میلیاردها تومان از بیت المال از کشور گریخته است.

بنا بر این خبر، گفته می شود فرد اختلاس کننده گرین کارت کانادا داشت و از طریق ترکیه راهی این کشور شد.

در این زمینه، خبرنگار انرژی امروز کسب اطلاع کرد که این موضوع توسط مدیران اکتشاف شرکت ملی نفت مطرح و در ادامه پیگیری های سازمان بازرسی کل کشور آغاز شده است.

طبق این اخبار، فرد متخلف که خزانه دار شرکت بوده؛ از سال ها قبل و در دوران دولت احمدی‌نژاد در این سمت حضور داشته و از همان زمان، این تخلفات را آغاز کرده بود.

با توجه به ابعاد تخلفات، منابع مطلع بعید می دانند این امر به شکل فردی صورت گرفته باشد و پای تیمی متخلف در میان نباشد.

بنا بر اخبار منتشرشده، یک تیم از سیستم های نظارتی هم اکنون در حال بررسی میزان دقیق اختلاس از مدیریت اکتشاف نفت هستند.

یک کارشناس صنعت نفت دراین باره به انرژی امروز گفت: مقابله با فسادهای مختلف که عموما ناشی از بزرگ شدن بیش از حد مجموعه وزارت نفت و شرکت های تابعه، ورود گسترده و بی ضابطه افراد از خارج مجموعه نفت و از بین رفتن انضباط و کنترل موجود در این وزارتخانه طی دوران دولت احمدی‌نژاد است؛ شرایطی را بوجود آورده که انتظار تخلفات باندی و گروهی از سوی جریاناتی که ظاهرا هیچ قرابتی هم با یکدیگر ندارند، افزایش داده است.

وی افزود: این شرایط باعث شده تا شخص وزیر و چهره های موثر و ریشه دار وزارت نفت، در جلسات داخلی و حتی عمومی بارها درباره فضای کنونی زیرمجموعه های این وزارتخانه و ضرورت اصلاحات جدی برای مقابله با فساد تاکید کنند.

اخیرا و در پی اطلاع از بروز فساد اخیر نیز، بیژن زنگنه و علی کاردر با مسئولان مدیریت اکتشاف نفت جلسه ویژه ای برگزار و بر جدیت مدیریت ازشد وزارتخانه برای مقابله با این تخلفات تاکید کردند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. نه دیگر ته احساسی تحریک میشود ونه وجدانی ناراحت …..همه چی ارومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا