"چرا نباید رییس دانشگاه سنی باشد؟" | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز "چرا نباید رییس دانشگاه سنی باشد؟" | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

“چرا نباید رییس دانشگاه سنی باشد؟”

جلال جلالی زاده، نماینده مردم سنندج در مجلس ششم، در یادداشتی گلایه آمیز در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی نوشت:
مدتی است که همکاران قدیمی دانشگاه کردستان با نوشتن تومار و معرفی اعضای هیات علمی به وزارت علوم برای ریاست آینده دانشگاه در تلاشند، و چون احساس می کنند سنی با اینکه پروفسور هم باشد لیاقت ریاست را ندارد آقای دکتر اخلاقیان را که مجسمه ی اخلاق یک شیعی است معرفی کرده اند که گویا ایشان هم ریگی در کفش دارد!
من سوالی برایم پیش آمده که باید از آقای پروفسور سلیمی بپرسم و آن این است: این فرمول هایی که شما در شیمی می شناسید و ترکیباتی که به کار می برید چند درصد شیعی و چند در صد سنی هستند؟
آقایان وزارت علوم تو را خدا بس کنید! به خدا علم ربطی به شیعه و سنی ندارد، سکان دانشگاه را به عالمان و فرهیختگان بسپارید، علم را مذهبی نکنید، نگذارید فرزندان ایران به نام مذهب و تحت لوای آن از خدمت به وطنشان محروم شوند.
دانشگاه کوچه و بازار نیست، اطمینان کنید، بارها تجربه شده و ببینید جوانان اهل سنت که به عنوان بورسیه به خارج رفته اند همگی به عشق خدمت به وطن باز گشته و مشغول خدمتند، چون دلبسته ی وطنشان هستند و ریشه در این خاک دارند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن