«در صلاحیت علمی رهبری تاکنون به اشکالی برنخوردم»

توضیح عضو سابق خبرگان درباره‌ی انتخاب آیت الله خامنه‌ای

ابراهیم منهاج، نماینده‌ی اسبق مجلس و خبرگان در یادداشتی تلگرامی با عنوان «توضیحی در باره‌ی نحوه‌ی انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبری»، تاکید کرد که «رأی گیری در باره رهبری ایشان دو بار انجام گرفت».

در باره‌ی نحوه‌ی انتخاب آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبری ویدیویی از جلسه‌ی مجلس خبرگان در باره‌ی انتخاب ایشان در بعضی رسانه‌های خارجی منتشر شد و پیرامون آن تفسیرها و تحلیل‌های گوناگونی مطرح شد. از جمله اینکه این انتخاب برای یک مدت موقتی بوده نه برای دائمی.

نظر به اینکه من در آن وقت عضو مجلس خبرگان رهبری از استان بوشهر بوده و در آن جلسه هم حضور داشته‌ام، لازم دیدم توضیحی در این باره به عرض برسانم.

رأی گیری در باره‌ی رهبری ایشان دو بار انجام گرفت. بار اول همان روز فوت مرحوم امام بود که برای یک دوره‌ی موقت تا رافراندم بود. بار دوم بعد از رافراندم بود که مجدداً رأی گیری شد که جنبه‌ی موقتی نداشت. مضافاً بر این در صلاحیت علمی ایشان نیز تا کنون به اشکالی برخورد نکرده‌ام.

البته اینجانب پیرامون شیوه‌ی مدیریت مجلس خبرگان رهبری و همین طور در باره‌ی جریانات مربوط به رهبری ایشان نظرات و انتقادی دارم که بعضی به صورت خصوصی بیان داشته و بعضی دیگر به صورت علنی منتشر کرده‌ام.

تفسیر مهاجرانی از فیلم خبرگان رهبری

بحث‌های حول فیلم جدید از جلسه‌ی سال ۶۸ مجلس خبرگان

http://www.ensafnews.com/92673/%d8%a7%da%af%d8%b1-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d9%81%d8%aa-%d9%85%d8%ad%d8%a8%d9%88%d8%a8-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d8%af/

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن