داور جنجالی فرانسوی محروم شد

تونی شاپرون، داور بازی نانت و پاری‌سن‌ژرمن که به خاطر لگد زدن و اخراج بازیکن میزبان جنجال زیادی به پا کرد تا اطلاع ثانوی محروم شد و پرونده‌اش به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه فرستاده شد.

به گزارش ایلنا، در لحظات آخر این بازی دیگو کارلوس، بازیکن نانت که به سمت دروازه خودی می‌دوید در برخوردی غیرعمدی شاپرون را سرنگون کرد، ولی این داور در واکنشی عجیب ابتدا لگد زد و بعد با نشان دادن کارت زرد دوم او را از زمین اخراج کرد.

این بازی با برد یک بر صفر پاریس به پایان رسید.  فدراسیون فوتبال فرانسه دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیته داوران تصمیم گرفته شاپرون را تا اطلاع ثانوی محروم کند و برای بازی چهارشنبه بین آنژه و تروا داور دیگری انتخاب خواهد کرد.

در این بیانیه همچنین آمده که شاپرون باید در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه حاضر شود.  والدمار کیتا، رییس باشگاه نانت معتقد است که شاپرون بابت این اتفاق جنجالی باید شش ماه محروم شود و گفت: «بیشتر شبیه یک شوخی است. ۲۰ پیامک از گوشه و کنار جهان دریافت کردم که همه به من می‌گویند این داور یک جوک است. اگر زیاد صحبت کنم باید به کمیته اخلاق بروم. ما اجازه صحبت درباره هیچ چیزی را نداریم.»

رفتار شاپرون بازتاب زیادی در رسانه‌های اروپایی داشت از جمله مارکا که به جنجال‌های قبلی او با زلاتان، اونای امری و کالشتروم اشاره کرده است. داور فرانسوی پس از بازبینی فیلم بازی اعتراف کرد که برخورد بازیکن نانت با او اتفاقی بوده و گزارشی آماده کرده تا به کمیته انضباطی بدهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/uyNbf
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن