موافق تغییر مدیریت در میراث فرهنگی خراسان نبودیم!

دکتر حسینی، معاون استاندار خراسان رضوی


مراسم تکریم و معارفه‌ی مدیران سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در حالی که قرار بود ساعت 10:30 امروز برگزار شود، با بیش از یکساعت تأخیر در حالی آغاز شد که معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی، سخنانش را با این جمله آغاز کرد: موافق این تغییر نبودیم!

186681

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، دکتر سیدجواد حسینی روز پنج‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه‌ی مدیرکل قبلی و جدید که در سالن موزه‌ی خراسان در بوستان کوهسنگی برگزار شد، با بیان این که «خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در چهار سال اخیر، مدیران ارزشمندی را در رأس داشته است»، گفت: موافق تغییر مدیریت نبودیم، اما تأ کید دکتر مونسان، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی کشور این بود که تا جایی که ممکن است از نیروهای درون سازمانی برای مدیریت استفاده شود و با وجود این که خواهش کردیم در خراسان از این سیاست بگذرند، در نهایت تصمیم به جابجایی گرفتند.

وی با اشاره به سوابق علمی دکتر رهنما – رییس سابق – افزود: ایشان استاد تمام و عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی بوده و بیشتر مطالعات راهبردی کشور با اجرای او انجام و اکنون نیز از سوی دکتر کافی، ریاست دانشگاه فردوسی به ریاست پژوهشگاه زیارت و گردشگری منصوب شده‌اند.

وی گفت: البته آقای مکرمی‌فر هم بدلیل سابقه، مدیریتش و رشته‌ی تحصیلی‌اش از نظر ما، انسان شریف و مدیران خیلی خوب است و صد در صد حمایت و پشتیبانی‌اش خواهیم کرد؛ بهر حال پیشخوان ما زیارت است و در پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی خراسان رضوی به کمک مدیر جدید خواهیم آمد.

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی، میراث فرهنگی این استان را دارای سه بخش ترکیبی، تلفیقی و فرابخشی عنوان کرد و گفت: در این مدت، 5 هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

186699

به گزارش انصاف نیوز، در این مراسم که با حضور جمع زیادی از مسوولان رده‌های مختلف استانی و کشور برگزار شد، دکتر شیران، رییس مجمع نمایندگان خراسان، نصرالله پژمان‌فر، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، دکتر دانیالی، معاون توسعه‌ی مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور، دکتر حیدری، رییس شورای شهر مشهد و جمعی دیگر از مسوولان نیز حضور داشتند، اما هنگامی که مجری برنامه، اقدام به قرائت سوابق تحصیلی و اجرایی مدیرکل جدید – ابولفضل مکرمی‌فر – کرد، با برخورد تند و اعتراض حجت‌الاسلام پژمان‌فر – نماینده مشهد در مجلس – و معاون استاندار مواجه شد که او را متهم به خواندن بیانیه‌ی سیاسی کردند!

 

اعتراضات پژمانفر تا لحظاتی پس از عذرخواهی مجری نیز ادامه داشت و مدتی فضای جلسه را از روال عادی خارج کرد، اما با حضور مدیرکل جدید میراث فرهنگی در جایگاه که با تشویق بی‌وقفه‌ی حاضران، حکم خود را از دکتر دانیالی، نماینده‌ی رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در مراسم، تحویل گرفت، جلسه به حالت عادی خود بازگشت.

186696

در پایان این مراسم، ابولفضل مکرمی‌فر، مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با تقدیر از تلاش دکتر رهنما – مدیرکل سابق – ابرازامیدواری کرد که امانتی که به دست او سپرده شده، بدرستی محافظت شود.

او افزود: این مهم بی‌تردید با تعاملات در سطح استان و کشور و حمایت بخش خصوصی شایسته و مقتدر و سایر اعضای سازمان و دلسوزان میسر است.

مکرمی‌فر به بیت شعری که در اولین شماره‌ی روزنامه‌ی خراسان در سال 1328 که در قالب چهار صفحه و 24 نسخه منتشر شده بود، اشاره کرد و گفت: نگاه سراینده‌ی این شعر، هیچ چیزی جز وجود حضرت رضا (ع) به عنوان امام رئوفی که مضجعش قطب جهان اسلام و قبله‌ی دوم مسلیمین محسوب می‌شود، نبوده و بر این اساس اگر تنها یک درصد از مسلمانان را با برنامه‌ریزی بتوانیم به مشهد بیاوریم، موفقیت بزرگی بدست آورده‌ایم که دور از انتظار هم نیست.

او تصریح کرد: تمام هدف ما حفظ و احیای میراث، توسعه‌ی گردشگری و ترویج و آموزش صنایع دستی است و نگاهمان، جامع‌الاطراف و تخصصی محض در سازمان است و درچارچوب قانون، سفیدامضا در خدمت بخش خصوصی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، گفت: تنها سازمانی که می‌تواند بیکاری را ریشه‌کن کند، میراث فرهنگی است؛ نفت تمام شدنی است، اما میراث فرهنگی سرمایه‌ای است که هیچ‌گاه تمام نخواهد شد، بنابراین تمام تلاشمان را می‌کنیم که با توسعه‌ی گردشگری کاری کنیم که دیگر در این استان، بیکار نداشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا