حذف بودجه‌ی ریزگرد اوج بی‌عدالتی در حق خوزستانی‌ها

«سید محسن امامی‌فر، روزنامه نگار، در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «حذف بودجه‌ی ریزگرد اوج بی‌عدالتی در حق خوزستانی‌ها» نوشت:

✅ معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست در مصاحبه‌ای گفت مجلس بودجه مقابله با ریزگردهای خوزستان را حذف کرده است.

✅ این در حالی است که نمایندگان مجلس توپ را در زمین سازمان حفاظت محیط زیست انداخته‌اند و می‌گویند دولت برای این بودجه باید اذن رهبری را بگیرد چرا که تامین این بودجه از صندوق توسعه ملی پیشنهاد شده است.

✅ حرف‌شان هم درست است بنابراین باید به حال سازمان حفاظت محیط زیست و جناب کلانتری که برای مقابله با معضلات زیست محیطی، به جای اتخاذ راهبرد، «دعا کردن مردم» را تجویز می‌کند تاسف خورد.

✅چند وقت پیش هم دستور غیر اصولی انتقال آب خوزستان توسط کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست خیلی سر و صدا کرد و صدای کارشناسان محیط زیست را درآورد اما خبری از لغو دستور نشد.

✅ به هرحال بودجه‌ی مقابله با ریزگردها فعلا تصویب نشده و این در حالی است که این چند روز و چند سال خوزستانی ها از شدت گرد و غبار حتی توان نفس کشیدن ندارند.

✅ مردمی که هشت سال زیر بمباران و موشک باران صدام، خانه و خانواده و اعصاب و روان خود را از دست دادند، از برکت بی مهری و بی مسوولیتی مسوولان هوایی برای تنفس نیز ندارند.

✅ استانی که آب و نفت ملت را تامین می کند و ثروت های کلان را برای اداره کشور در اختیار مسوولان عالی می‌گذارد، مردمش جزء کم برخوردارترین و محروم ترین از همان بودجه‌ی مملکت هستند.

✅ کافی است سری به خوزستان بزنید و پا در مناطق و شهرهایی بگذارید که حتی آب شرب هم ندارند!

✅ به شهرهایی بروید که نفت و گاز زیر پای مردم شان است و فقر مطلق دستاورد دولت برای‌شان.

✅ آیا خوزستانی که بودجه‌ی ایران را تامین می‌کند، شایسته‌ی بیشترین آمار بیکاری در کشور است؟

✅ شایسته است مردمانی که هشت سال جنگ ویرانگر را تحمل کردند، حال رفاه که هیچ، آب برای نوشیدن و هوا برای نفس کشیدن هم نداشته باشند؟!

✅ گویی اراده و دست‌هایی پنهان همواره برای عقب ماندگی همیشگی، عدم توسعه و نبود رفاه حتی نسبی در خوزستان در کار است.

✅ دست‌هایی که هم نفت و گازش را می‌برد و هم آب و هوایش را می‌گیرد!

✅ به هر تقدیر حذف بودجه‌ی ریزگردها توسط مجلس اوج «کم لطفی»، «بی عدالتی» و «بی تدبیری» در مواجهه با خوزستانی‌های شریف است.

✅ سوال اساسی این است که مسوولان عالی دولت و مدیران استان خوزستان در پازل مدیریتی‌شان در برابر مردم چه نقشی را ایفا می‌کنند؟

✅ چه راهبردی برای دفاع از مردم مظلوم خوزستان اتخاذ خواهند کرد؟

✅ بماند که معضل ریزگردها بسیاری از استان‌های جنوبی و غرب کشور را درگیر کرده و بحرانی ملی به حساب می‌آید.

✅ هر چند تجربه نشان داده مسوولان از درک استراتژیک بحران‌ها عاجزند!

✅ در هر صورت انتظار ویژه از نمایندگان این استان‌ها و به خصوص استان خوزستان این است که با تمام توان در مقابله با این تصمیم اسفناک ایستادگی کنند و تا تصویب کامل این بودجه از پای ننشینند.

✅ البته وظیفه‌ی سنگینی نیز بر دوش مردم خوزستان جهت مطالبه‌گری در این خصوص قرار دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. مسئولين ( عزيز و شريف ) کشور ايران، آيا اگر مردم خوزستان همه عربي تکلم کنند، منت ميگذاريد و آنها را هم رده لبنان ، غزه و سوريه بني اسد ، حساب کنيد!!؟

  2. تا چند سال پیش به خاطر اطلاعات کمتری که داشتم افتخار میکردم که تو ایران زندگی میکنم که امنیت داریم که مهربونیم که همدیگر رو دوست داریم و این همه نعمت و دارایی داریم ولی الان با این شرایطی که وجود دارد و فکر میکنم من ۱ درصد مشکلات رو میدونم واقعا متاسفم
    تو جای جای ایران مشکل داریم اتفاق داریم ، مشکلات و اتفاقاتی که میشد کنترل کرد میشد درستشون کرد میشد …….. تا تقریبا ۱۰ سال پیش ما بحث ریزگرد ها رو نداشتیم یا حداقل اینقدر نداشتیم ، چرا ؟ از زمان شاه بین ایران و عراق یه توافق بود که در صحراها و بیابان ها مازوت (یکی از فراورده های ارزان نفت خام) میریختن ، که بخشی رو عراق و بخشی رو ایران تقبل کرده بوده ولی الان چی !!!!! چیکار کردن
    تو رو خدا بگید به مردم به مسئولان که نکنند اینکار رو با مردم نکنند ، خوزستان از ریزگرد میمیرد ، کرمانشاه از بی سرپناهی و سرما ، تهران از سیاست و رقابت ، یاسوج از آسمان و جنوب از دریا
    من سیاسی نیستم یه ادم خیلی عادیم ولی دلم میسوزه وقتی این خبرها رو میخونم تا ساعتها و روزها حالم بده ، کاش انسان بودیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن