درخواست فرزند شهید مطهری در دهه فجر

حجت الاسلام محمد مطهری، فرزند شهید مطهری، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «مسوولان محترم این بار در دهه فجر مردم را با این دو هدیه خوشحال کنند!» نوشت:

🔹با توجه به اوضاع و احوال، بزرگترین هدیه‌‏ای که مسوولان «گذشته» و «فعلی» کشور – در هر رده و در هر دستگاه، وزارتخانه، نهاد و سازمان – می توانند در دهه فجر امسال به مردم بدهند، نه افتتاح پروژه است، نه برشمردن دستاوردهای انقلاب، نه بیان خاطرات ناگفته و نه تشریح معضلات رژیم گذشته.

🔸 یک هدیه بسیار ارزشمند برای مردم این است که هر کس که در این ۳۹ سال مسوولیت مهم و یا نیمه مهمی بر عهده داشته و یا دارد، «بزرگترین» انتقاد وارد به عملکرد خود را «صریح»، «صادقانه» و «بدون کلی‌گویی» و «به طور مشخص» به اطلاع مردم برساند.

🔹 #انتقاد_از_خود به عنوان یک مسوول، اگر واقعی و منصفانه باشد، قطعا منزلت فرد را نزد جامعه بالا می‌‏برد، غرور نفسانی او را می‌شکند، در دل مردم امید ایجاد می‌کند و زخمهای جامعه را تا حدی التیام می‌بخشد.

🔸 هدیه دوم برگزاری #نشست_با_منتقدان است، البته مشروط بر اینکه انعکاس آن فقط بر عهده اطرافیان و یا رسانه های مورد عنایت نباشد. اصلا چند منتقد منصف را خود آقای مسوول انتخاب کند.

🔹 مردمی که آنقدر به ندرت از مسوولان «تواضع عملی» دیده‌اند که برداشتن نرده میان جایگاه و مردم در نماز جمعه یک شهر را چنین گسترده انعکاس می‌دهند، شدیدا از عبور مسوولان از لااقل یک نرده نفسانی و اعتراف به پاره‌ای اشتباهات استقبال خواهند کرد؛ البته اگر برخی اطرافیان که متخصص تمسک به مصلحت‌های «من درآوردی» هستند، مانع نشوند.

🔸 مسوول محترم!
تواضع خود را امروز عملا به مردم اثبات کنید، ممکن است فردا خیلی دیر باشد!

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن