احمد خاتمی: باید با قاطعیت با سران فتنه برخورد کرد؛ حکم باغی اعدام است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ملت همواره مقابل فتنه‌گران می‌ایستد. باید با قاطعیت با سران فتنه برخورد کرد؛ در فقه ما حکم باغی اعدام است.

 به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ایام دهه فجر، گفت: ۱۹ بهمن روز اعلام همبستگی همافران در انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی آنان با حضرت امام است که روز عجیبی بود.

وی افزود: من معتقدم با آن رژه‌ای که رفتند و سلامی که به نایب امام زمان (عج) دادند کمر طاغوت شکست و آن روز رژیم شاه مرگ را به چشم دید.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* نیروهای سپاه، ارتش و بسیج و نیروی انتظامی پیوسته بازوهای پرتوان این ملت بوده، هستند و خواهند بود و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.

* کسانی که در آمریکا رییس‌جمهور می‌شوند در حقیقت آدم رو تابلو و تریبون هستند و برنامه‌ریزان کسان دیگری هستند و یک خط را هم دنبال می‌کنند. گاه یک نفر دموکرات می‌آورند و گاه یک نفر جمهوریخواه اما بازیگر کسان دیگری‌اند. این رئیس‌جمهور آمریکا هم آدم احمقی است.

* آنها قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند که اگر ایران چهار کار را انجام دهد، روابط‌مان با آن حسنه خواهد شد و اگر این چهار کار را انجام ندهد باید به سمت براندازی رویم. اولین کار مدنظر آنها مهار کردن ایران در عرصه انرژی هسته‌ای بوده است. در این عرصه آنچه که شد، شد و من تحلیلی در این رابطه ندارم اما به آمریکایی‌ها می‌گویم که نظام و مسئولین نظام اتفاق نظر دارند که مذاکره مجدد، اصلاح برجام، تطمیع و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد. این راهبرد قطعی ماست و در آن شک نکند.

* کاهش قدرت موشکی ایران برای اینکه خیال اسرائیل راحت باشد است اما من به صراحت و شفافیت می‌گویم که ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی‌مان هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم. در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم. وزیر خارجه فرانسه و دیگران نیز این پنبه را از گوش‌شان بیرون کنند که اگر می‌خواهند برای این بیایند مذاکره کنند، جوابش همین است که شنیدید.

*سومین درخواست غرب این بود که ایران دست از حمایت از حزب‌الله و فلسطین بردارد اما به فضل خدا دست برنداشت و بر نمی‌دارد چون ما حزب‌الله را یک گروه با شرف، با غیرت و مدافع حریم وطن می‌دانیم و مبارزان فلسطینی را نیز مبارزه با اشغالگران می‌دانیم که هم قرآن و هم قانون اساسی به ما می‌گوید از آنها حمایت کنید و بحمدالله به این وظیفه عمل کردیم و عمل خواهیم کرد.

* خواسته چهارمی که گفتند این بود که اگر ایران مانع تشکیل خاورمیانه جدید و بزرگ نشود ما رابطه‌مان را حسنه می‌کنیم. مقصود آمریکا این بود که بیاید و کدخدای منطقه شود اما به فضل خدا در دهانش زدیم. چون او لبنان، عراق و سوریه را در مشت می‌خواست اما نشد. آنها خاورمیانه بزرگ‌شان را به گور خواهند برد و نخواهند دید.

*دشمنان از این چهار درخواست در سه درخواست کاملا ناموفق شدند و به همین خاطر به عرصه براندازی روی آورده‌‌اند. رئیس‌جمهور روانی امریکا، وزیر امور خارجه امریکا و رئیس سیا می‌گویند براندازی. ما هم به فضل خدا هر کاری علیه امریکا به دست بیایند، انجام می‌دهیم؛ حداقل آنکه فریاد مرگ بر امریکا در این کشور طنین‌اندازتر خواهد شد.

*دشمنان پس از ناکامی در راهبردهای پیشین خود علیه ایران وارد فاز براندازی شدند و جدولی طراحی کردند که خانه‌های زیادی دارد؛ خانه اول این جدول این است که برای آسیب زدن به نظام، رأس قله این نظام، یعنی ولایت را هدف قرار داده‌اند. به صراحت هم اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که باید شیب آن را به این سمت ببریم. تدبیر ولایت فقیه، داعش را ساقط کرد و خطر را از بیخ گوش بشریت نجات داد، در این خانه می‌خواهند این را پُرکنند که به رأس نظام اهانت شود. متأسفانه در این مسئله برخی از عناصر فتنه ۸۸ به کمک آمریکا آمدند و می‌خواهند این خانه را پر کنند، اما ملت همواره مقابل فتنه‌گران می‌ایستد. باید با قاطعیت با سران فتنه برخورد کرد؛ در فقه ما حکم باغی اعدام است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. جناب احمد خاتمی ومبدعان واژه فتنه و مدعیان بصیرت با خلق این کلید واژه زمینه حذف اصلاحطلبان و انقلابیون اصیل را فراهم اوردند و حالا حالاها دست بردار نیستند.شما با چه سابقه انقلابیگری در نماز جمعه که باید محل وفاق ملی باشد بدون در نظر گرفتن سیر مراحل قضایی حکم به اعدام دیگران می دهید. مگر حکومت وزارت امور خارجه ندارد که شما بلندگوی ان شدید. ایکاش هرکسی در حیطه وظایفش عمل میکرد تا زمینه هرج و مرج وبی نظمی در جامعه از بین میرفت و قانون حکمفرمای مطلق در جامعه میشد.

  10
  2
 2. آخی! ایشان وظیفه را انجام داد و رفت، راستی ایشون نه در انقلاب در دوران جنگ تحمیلی که کروبی و امثال هم در خط مقدم بودند، کجا بود؟

  10
  2
  1. مگر نشنیدی میزان حال فعلی اشخاص است اگرهم بگویی السابقون السابقون انقدردرباره اش از ناسخ ومنسوخ ومحکم ومتشابه وووووووومیگویند…که به این گزاره بالا ایمان بیاوری… اقا انقلاب وجنگ ووووویعنی چه بچسب به این…….ساله …..

 3. جناب خاتمی ماهم مثل شما معتقدیم سران فتنه باید به اشد مجازات برسند منتها یک اختلاف نظر داریم وان اینکه ما معتقدیم حامیان وبوجود اورندگان معجزه هزاره سوم سران فتنه هستندوشما میخواهید این اتهام رابه دیگران منسوب نمائید که متاسفانه امروز با روشن شدن مسئله هم میفرمائید حرف مرد یک کلمه هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن