روایت پزشکیان از نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی

مسعود پزشکیان گفت: محمد نهاوندیان و ولی الله سیف معاون اقتصادی رییس جمهوری و رییس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری، تیمی را تشکیل می دهند که این تیم مشخص می کند از اموال شناسایی شده این موسسات چگونه می توان برای تسویه حساب با سپرده گذاران استفاده کرد.

به گزارش خانه ملت، نایب رییس اول مجلس با تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری افزود: براساس تصمیمات در این جلسه تا پایان بهمن ماه مشکلات موسسه کاسپین تا سقف ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون رفع و موسسات دیگر بسته به میزان دارایی های آنها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

وی با بیان این که در نشست روز چهارشنبه گزارشی از روند کار ارائه شد، افزود: بانک مرکزی گزارشی از اقدامات انجام داده ارائه کرد و پیشنهاد شد یک گروه کارشناسی از کارشناسان اقتصادی، بانکی و حقوقی در بانک مرکزی تشکیل شود که تنها وظیفه این گروه رسیدگی به مشکلات موسسات مالی و اعتباری باشد.

وی با یادآوری این که وظیفه این گروه تا یک مدت زمان تنها رسیدگی به مشکلات موسسات مالی و اعتباری است، ادامه داد: شناسایی و قیمت گذاری اموال از جمله وظایف این گروه است و در همین راستا باید مشخص کنند که از این اموال شناسایی شده چگونه می توان برای تسویه حساب با سپرده گذاران استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین مقرر شد نهاوندیان و سیف با همفکری یکدیگر این تیم را تشکیل دهند، یادآور شد: نحوه پاسخگویی به سپرده گذاران و نحوه مشارکت آن ها در تسویه یکی دیگر از مواردی است که باید برای آن یک گروه تشکیل شود.

پزشکیان افزود: ضرورت دارد که تیم تسویه سریع تر تشکیل شود چرا که تسویه پول سپرده گذاران بالای ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان باید با شناسایی اموال انجام شود.

وی در خصوص ادعای برخی سپرده گذاران مبنی بر این که برخی افراد که سپرده های بیش از ۲۰۰ میلیون حتی تا یک میلیارد داشته اند به صورت مرحله ای سپرده های خود را دریافت کرده اند، ادامه داد: ما چنین تصمیمی نگرفته ایم و هر بانکی که چنین اقدامی را انجام داده تخلف کرده است لذا هر یک از سپرده گذاران اگر

فردی را می شناسند که چنین اقدامی درباره وی صورت گرفته اعلام کنند تا با بانک متخلف برخورد شود.

نایب رییس اول مجلس اظهار داشت: اگر اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر این که عده ای با یک ترفند سهم اضافه دریافت کرده اند که با این روند سهم دیگران نادیده گرفته شده است، معرفی کنند تا این موضوع پیگیری شود.

پزشکیان با بیان این که براساس تصمیم گیری ها بانک تشکیل حساب پس از یک دوره زمانی را قبول نکرده است، افزود: سپرده گذارانی که در موسسات چرخش مالی داشته اند، می توانند سپرده های خود را دریافت کنند در غیر اینصورت نمی توان سپرده ای به فردی اختصاص داد.

وی درباره تعیین تکلیف صاحبان حسابی که حساب مشترک دارند، افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد گروهی تشکیل شود که مشکل افرادی که حساب مشترک دارند را رفع کنند و اگر افرادی که دارای حساب مشترک هستند و مشکل آنها رفع نشده اعلام کنند تا بتوان مشکلات آنان را رفع کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس تصمیم این جلسه با حضور سپرده گذاران و اطلاعات موجود تیمی تشکیل می شود تا بتوان اموال موسسه را شناسایی کرد و اموالی که توسط سپرده گذاران شناسایی شده اعلام شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/Nu5u6
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن