جامعه مدرسین نامه‌ آیت‌الله یزدی را در راستای «حراست از جایگاه مرجعیت» دانست

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی نامه آیت الله یزدی به آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی، در بیانیه ای این نامه را در راستای صیانت از جایگاه والای مرجعیت و دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، در متن بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: نامه‌ حضرت آیت الله یزدی به مرجع عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (دامت برکاته العالیه) با واکنش‌های متفاوت و البته کم سابقه گروه‌های فکری و سیاسی حوزوی و غیرحوزوی مواجه گردید.

در این بیانیه آمده است: نامه ایشان که به صورت سرگشاده انتشار یافت دارای سه بخش می‌باشد که در بخش دوم یادآوری افراد مسأله‌داری است که می‌توانند نسبت به جایگاه رفیع مرجعیت و شخصیت حضرت آیت الله العظمی شبیری،‌ خدشه وارد کنند. این نگرانیِ حضرت آیت الله یزدی برآمده از تاریخ و تجربه نه چندان دور سالیان گذشته می‌باشد، که هر خواننده منصفی بر آن اذعان دارد و این دغدغه نه بخاطر مسائل جناحی است که به حتم و به دور از هرگونه پیش‌داوری، نامه‌ای در این سطح از مخاطب محترم چگونه می‌تواند رنگ و بوی جناحی و سیاسی داشته باشد، بلکه آنچه گفته شده از باب دلسوزی، حراست و صیانت از جایگاه مرجعیت است.

در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است: بخش سوم نامه – علیرغم آنکه برخی لحن آن را تند می‌دانند – تقاضایی است از حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (دامت برکاته) مبنی بر شناخت خطرات این گروه مسأله دار که بازهم حاکی از حفاظت پایگاه رفیع مرجعیت و جایگاه منیع مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(دامت برکاته) می‌باشد.

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه بیانیه خود با اشاره به نکات مطرح شده در نامه سرگشاده آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی، نوشته است: مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قـم با اعتقاد راسخ به جایگاه رفیع مرجعیت شیعه و کمال احترام به مرجع آگاه و وارسته حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(متّع‌ الله‌ المسلمین‌ بطول‌ بقائه‌) نامه حضرت آیت الله یزدی را در راستای صیانت و حراست از جایگاه والای مرجعیت و دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی دانسته که صداقت ایشان در دفاع از رکن رکین مرجعیت، بر کسی پوشیده نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/O9vcd
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. لطفا دربکاربردن از کلمه انصاف احتیاط کنید…..منقول است وقتی خلیفه دوم به قتل رسید امیرمومنان فرمود بنای خلیفه کشی گذاشته شد…..راستی انان که در ماجرای مرحوم ایت الله شریعتمداری سکوت همراه با رضایت را اتخاذ کردند از معاقباتش درامان ماندند؟؟؟؟؟هنوز گریه مرحوم ایت الله مرعشی نجفی را درمحل کتابخانه اش ودرحال انداختن رایش به صندوق انتخابات فراموش نکرده ایم………فاعتبروایااولوالابصار……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن