روشن: پول در فوتبال حرف اول و اخر را میزند

 ملی پوش و بازیکن سابق استقلال تهران گفت که پول در فوتبال ایران حرف اول و آخر را می زند ومتاسفانه باید گفت فوتبال ایران در فضای ناسالمی اداره می شود.
به گزارش انصاف نیوز، حسن روشن در گفت و گو با ایرنا افزود: مدیران باشگاهی در ایران فقط به فکر پول و منافع شخصی خود هستند و این مساله موجب افت شدید فوتبال ایران و دیده نشدن استعدادهای ناب شده است.
وی اظهار کرد: عوامل بیرونی مستطیل سبز مانند تماشاگران، لیدرها، داوران و برخی واسطه ها در ایران نقش بیشتری نسبت به عوامل داخلی در نتیجه گیری تیم ها دارند ولی در فوتبال دیگر کشورها باید فوتبال بازی کنی در غیر این صورت آبرویت در خطر است و قطعا راه به جایی نخواهی برد.
ملی پوش پیشین فوتبال ایران افزود: متاسفانه در ایران به دلیل دلال بازی تیشه به ریشه خود زده ایم.
وی حذف تیم های امید و جوانان کشور از رقابت های آسیایی را فاجعه دانست و گفت: به رغم این که امسال در هیچ رده سنی موفقیتی کسب نکرده ایم ولی فدراسیون حاضر به پذیرفتن این موضوع نیست.
روشن در مورد نتیجه گیری تیم ملی بزرگسالان در جام ملت های آسیا افزود: تیم ملی ایران با توجه به شرایط خوب دیگر تیم های آسیایی در جام ملت ها نتیجه نخواهد گرفت و سال سیاه فوتبال ایران تکمیل می شود.
وی با انتقاد از عملکرد کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: کی روش به رغم داشتن نام بزرگ در فوتبال جهان و مربی گری در تیم های بزرگ نتوانسته در تیم ملی ایران موفقیتی کسب کند.
وی دلیل افت فوتبال آبادان را استفاده از بازیکنان و مربیان غیربومی دانست و افزود : آبادان سرزمین فوتبال ایران و حتی آسیاست و تاکنون بازیکنان بزرگی در آن رشد کرده اند ولی متاسفانه اکنون با استفاده از بازیکنان غیربومی و مربیان خارجی جایی در سطح اول فوتبال کشور ندارد.
ملی پوش سابق فوتبال ایران با اشاره به وجود مربیان خوب در آبادان گفت: دلیل استفاده از مربیان غیربومی برای هدایت تیم صنعت نفت عجیب است.
به گفته وی برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت و تشکیل آکادمی های فوتبال در آبادان یکی از راه های خروج از بحران است تا مانند گذشته به کارخانه بازیکن سازی در ایران تبدیل شود.
انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/8PV0t

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن