«ابر و باد و مه و خورشید و فلک» در انتخابات اسرائیل

عبدالله شهبازی، تاریخ پژوه، در یادداشتی تلگرامی با عنوان ««ابر و باد و مه و خورشید و فلک» در انتخابات اسرائیل» نوشت:

حوادثی که این روزها یکی پس از دیگری به کمک نتانیاهو می‌آید، و او را از سقوط و مرگ قطعی در انتخابات ۱۸ روز دیگر اسرائیل (۹ آوریل ۲۰۱۹) نجات می‌دهد، بسیار عجیب است و به «امدادهای غیبی»، از نوع شیطانی آن، شباهت دارد.

توئیت دیروز ترامپ (پنجشنبه، ۲۱ مارس ۲۰۱۹) دال بر به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی و سخنان امروز یکی از ائمه جمعه نامطلع و شهره به نسنجیده‌گویی ولی پرآوازه در ایران، که شایعه هک تلفن ژنرال بنجامین گانتز رقیب اصلی انتخاباتی نتانیاهو به دست ایران را تأئید می‌کند،* برغم جنجال این ماجرا در اسرائیل و متهم شدن نتانیاهو به دروغ‌گویی برای بهره‌برداری انتخاباتی، و احتمال وقوع حوادث مشابه دیگر در روزهای آتی، از اینگونه «امدادهای غیبی»‌ است.

این حوادث نشان می‌دهد که نتانیاهو را باید جدا از پدیده «صهیونیسم» نیز تحلیل کرد به دلیل پیوندهای عمیقش با «مافیای اسرائیل» و مافیای بین‌المللی سرشناسی که فعلاً کمپانی جنی انرژی دیک چنی و روپرت مُرداک و لرد روچیلد و مایکل استینهارت و دیگران یکی از مهم‌ترین جلوه‌های عملکرد آن در خاورمیانه، بویژه در حوضه‌های تازه کشف شده ذخایر گاز در شرق مدیترانه و استخراج نفت و گاز شیل در جولان اشغالی، بشمار می‌رود. همین پیوندهاست که پرونده‌های متعدد فساد مالی را در دستگاه قضایی اسرائیل برای نتانیاهو به ارمغان آورده است.

از سال‌ها پیش درباره این مافیای بین‌المللی و منطقه‌ای و پیوند آن با ترامپ و نقش آن در جنگ داخلی سوریه و تحولات اقلیم کردستان عراق و غیره و غیره نوشته‌ام. با جستجوی کلیدواژه «جنی انرژی» در کانال تلگرامی عبدالله شهبازی، و در سال‌های قبل در فیسبوک عبدالله شهبازی، می‌توان با پیشینه این پدیده آشنا شد.

##

سخنان آقای علم الهدی، امام جمعه، در نماز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ در مشهد: «طی چند روز گذشته قدرت سایبری کشور توانست اطلاعات گوشی تلفن همراه نامزد نخست وزیری اسرائیل را بیرون بکشد…»

این سخنان آقای علم‌الهدی، که ناشی از القاء مشاوران ایشان است، ضرورت تحقیق درباره این اطرافیان را مورد تأکید جدی قرار می‌دهد. پس از آشوب دی ۱۳۹۶، که از مشهد آغاز شد، اغماض در اینگونه موارد نابخشودنی است.

##

از وقتی پمپئو، در مصاحبه‌‌ای در بیت‌المقدس، مقارن با جشن پوریم (۲۰- ۲۱ مارس ۲۰۱۹)، تأیید کرد که محتمل است خداوند ترامپ را، مانند ملکه استر، مأمور نجات یهودیان از دست ایرانیان کرده باشد، فکر می‌کنم به کاریکاتوری از ترامپ که ترکیبی از اوست و استر زیبا و فتنه‌گر.

همینجا باز تأکید کنم که داستان استر برگرفته از اساطیر کهن بین‌النهرین و داستان‌های نزاع‌ بنی‌اسرائیل با عمالیقی‌ها در سرزمین کنونی فلسطین است که هیچگونه حضوری در ایران نداشتند؛ واقعیت تاریخی نیست و ربطی به تاریخ ایران ندارد. البته تکرار آن بعنوان واقعیت تاریخی، بویژه در تبلیغات ضد ایرانی از سوی کسانی چون دیوید کامرون (نخست‌وزیر یهودی‌تبار پیشین بریتانیا) و نتانیاهو و پمپئو، هم ناشی از بی‌سوادی است و هم ناشی از نژادپرستی عمیق و زشت ایشان. مگر می‌توان این داستان را واقعیت تاریخی دانست و از کشتار گسترده ایرانیان، به شکلی که در «کتاب استر» توصیف شده، ابراز شادمانی کرد؟

در انتخابات ۹ آوریل ۲۰۱۹ اسرائیل، ترامپ، و مافیای فراملیتی که با ترامپ پیوند دیرین و عمیق دارد، و در عملکرد کمپانی جنی انرژی نیوجرسی این پیوند نمود بارز یافته، با تمام قدرت و بی‌پروا به یاری نتانیاهو آمده‌اند. اعلام به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی و سفر پمپئو به اسرائيل و همراهی او با نتانیاهو در زیارت اماکن مقدسه، که بی‌سابقه است از منظر همراهی دو مقام بلندپایه آمریکایی و اسرائیلی در زیارت اماکن مقدسه در قدس شریف، از این دست است.

این اقدامات مداخله صریح و بی‌پروای ترامپ در انتخابات اسرائیل، به سود نتانیاهو، است و علی‌القاعده واکنش تند یهودیان مخالف نتانیاهو را برمی‌انگیزاند.

بهرروی، «دم خروس» در اجلاس انرژی در بیت‌المقدس (چهارشنبه، ۲۰ مارس ۲۰۱۹)، با حضور پمپئو و نتانیاهو و رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر یونان، نمایان است برای احداث خط لوله انتقال گاز شرق مدیترانه به اروپا از طریق یونان. این همان خطی است که باید گاز جولان متعلق به کمپانی جنی انرژی را به بازار اروپا منتقل کند و اگر نقشه‌های استراتژیک و آرزوهای دور و دراز این کانون تحقق یابد گاز خلیج فارس را که بزرگ‌ترین مخزن گاز جهان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/tOr5T
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن