فرصت ویرایش اولویت بندی انتخاب رشته دکتری؟

یک مخاطب انصاف نیوز در متنی ارسالی با عنوان «ضرورت ایجاد فرصت ویرایش اولویت بندی انتخاب رشته دکتری» نوشت:

در روزهای اخیر تعداد زیادی از داوطلبان کنکور دکتری سال ۹۸ را دیده‌ام که مکرر می‌گویند آنها به‌دلیل عدم شناخت دانشگاهها و وضعیت احتمالی مصاحبه‌هایشان بگونه‌ای انتخاب رشته کرده‌اند که در مواردی مطابق با علایق آنان نبوده است یا بنا به دلایل دیگر ضرورت ویرایش و اصلاح انتخاب اولویت‌هایشان را احساس می‌کنند.

به گفته‌ی آنها با توجه به اینکه انتخاب رشته از طریق سایت انجام شده و امکان ویرایش و جابجایی اولویت‌ها از نظر نرم افزاری وجود دارد و همچنان مصاحبه‌ی دانشگاهها به پایان نرسیده است، ایجاد فرصت مجدد برای تغییر اولویت‌ها می‌تواند زمینه‌ی لازم برای انتخاب رشته‌ی مطلوب‌تر و مناسبتر را ایجاد نماید.

و لذا به نظر می‌رسد سازمان سنجش می‌تواند یک فرصت دو روزه را برای داوطلبان در نظر بگیرد و پس از اصلاح اولویت بندی داوطلبان، نمرات و امتیازات مربوطه را اِعمال و نتایج نهایی را اعلام نماید.

این موضوع از آن نظر اهمیت دارد که داوطلبان اکنون از وضع مصاحبه‌های خود در دانشگاهها مطلعند و می‌توانند انتخاب بهتری از نظر اولویت انتخاب رشته-محل داشته باشند و این موضوع در سرنوشت داوطلبان و حتی سطح کیفی انتخاب‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/K6QEb
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن