ماجرای الاکلنگ‌های دیوار مرزی مکزیک و آمریکا چیست؟

مشاهده صحنه بازی کودکان و بزرگسالان روی الاکلنگ‌های صورتی رنگ و شادمانی آنها شاید برای همه یک صحنه معمولی باشد اما این بار این اتفاق در یک مکان متفاوت با هر پارک دیگری رخ داده است؛ الاکلنگ‌های که در طول حصار واقع دیوار مرزی مکزیک و آمریکا قرار گرفته و یک صندلی آن در داخل خاک آمریکا و صندلی دیگرش در داخل مکزیک است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، “رونالد رائیل” کسی است که ایده ایجاد الاکلنگ‌های دیوار مرزی را مدت‌ها پیش مطرح کرده است.

او که استاد معماری در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است به همراه “ویرجینیا سن فراتلو” که استادیار دانشگاه ایالتی سن خوزه است، خیلی وقت پیش این ایده را مطرح کرده بودند.

در سال ۲۰۰۹ این دو نفر ایده ایجاد الاکلنگ‌های دو ملیتی را در طول مرز در یک کتاب تحت عنوان “دیوارهای مرزی به عنوان یک معماری” مطرح کردند.

این ایده به نوعی حالت طنز داشته و به شکلی زننده‌ به گفته دانشگاه برکلی، موضوع “بیهودگی حصارهای مرزی” را مطرح می‌کند.

ده سال بعد از مطرح شدن این ایده، طرح‌های مفهومی آنها اکنون در واقعیت اجرا می‌شود. رائیل و تیمش چندی پیش این الاکلنگ‌های صورتی رنگ را به محل پارک سانلند در ایالت نیومکزیکو که در مجاورت حصار فولادی جدا کننده خاک مکزیک از آمریکا است، منتقل کردند.

در سال جاری میلادی در همین منطقه تعدادی از مهاجران غیر قانونی در حال ورود به آمریکا از خاک مکزیک دستگیر شدند و یک گروه خصوصی نیز با میلیون‌ها دلار پول به دست آمده طی یک کمپین در آن جا دیوار مرزی خودش را ساخت.

دانشگاه کالیفرنیا در بیانیه‌ای گفته است مردم به محل استقرار این الاکلنگ‌های قطع کننده حصار مرزی در هر دو سمت مرز آمده و در اقدامی اتحاد آمیز با هم الاکلنگ بازی می‌کنند.

رائیل نیز در پستی در اینستاگرام گفته است: این اتفاق با شادی و هیجان و حس با هم بودن در دیوار مرزی همراه است. در این جا این دیوار در واقع تبدیل یک پایه فلزی برای روابط آمریکا و مکزیک شده و بزرگسالان در هر دو سمت مرز به شکلی معنادار با هم رابطه برقرار می‌کنند و به چشم خود می‌بینند کارهای که در یک طرف مرز اتفاق می‌افتد تاثیر مستقیم در طرف دیگر دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/TH3m5
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن