خطیب مسجد قبا در مدینه: لعنت خدا بر قاتل حسین و آنان که بر قتلش رضایت دادند

خطیب مسجد قبا در مدینه منوره ضمن تاکید بر این که امام حسین (ع) از نظر مذاهب بزرگ اسلام، امام و شهید است، بر قاتل آن حضرت لعنت فرستاد.

به گزارش شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «صالح المغامسی»، امام و خطیب مسجد قبا در مدینه منوره در یکی از برنامه های شبکه ماهواره ای «ام بی سی» عربستان سعودی تاکید کرد که به اتفاق آرای مذاهب بزرگ اسلام، اباعبدالله الحسین (ع) یک امام و شهید است.

المغامسی در این باره اظهار داشت: برادران شیعه وی را امام شهید می نامند، در رابطه با این که امام است به خدا سوگند هیچ فرد عاقلی در امامت وی اختلاف نظر ندارد و در این زمینه بحث و جدل نمی کند چرا که در همه نیکی ها امام است، در پرهیزگاری، دانش و پاکدامنی امام است؛ در رابطه با این که شهید است نیز هیچ گونه اختلاف نظری وجود ندارد چرا که به خدا سوگند به عنوان یک شهید مقتول با ظلم، ستم و بی عدالتی درگذشت.

امام و خطیب مسجد قبا به عنوان قدیمی ترین مسجد تاریخ در جهان همچنین تصریح کرد: لعنت خدا بر کسی که وی را به قتل رساند، لعنت خدا بر کسی که دستور قتل وی را صادر کرد و لعنت خدا بر کسی که به قتل وی رضایت داد.

در همین حال، شمار زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی از اظهارات المغامسی استقبال کردند جایی که بر این باورند که مذاهب مختلف اسلامی را به یکدیگر نزدیک می کند و در مبارزه با گفتمان نفرت نیز سهیم است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/IthEn
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن