رئیسی: نظام بانکی سرمایه را در اختیار کارآفرین قرار دهد نه دلالان

«سیدابراهیم رئیسی»، رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دستگاه قضایی خود را موظف می‌داند از سرمایه‌گذاران حمایت کند، اضافه کرد: نظام بانکی باید سرمایه را در اختیار کارآفرین قرار دهد نه دلالان.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز در نشستی خبری در پایان سفر به استان هرمزگان، ضمن تشکر از میزبانی مسئولان استان هرمزگان، افزود: در اولین بازدید به بندر فعال شهید رجایی رفتیم، بندری که بیش از پنجاه درصد از صادرات و واردات کشور را برعهده‌گرفته دارد.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از این بندر تجاری را بازدید و جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در این مکان برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: از سوی مسئولان ذی‌ربط گزارشی از روند کارها و پیشرفت اقدامات صورت گرفته، ارائه شد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته با آنچه باید باشد، فاصله دارد، خاطرنشان کرد: ما باید وضع موجود را رصد کرده و فاصله آن را با وضع مطلوب بسنجیم.

وی با اشاره به اینکه تأکید ما بر روی قاچاق سازمان‌یافته است، اضافه کرد: تمرکز ما بر روی کوله بران نیست بلکه باید بر شبکه‌های قاچاق سازمان‌یافته باشد و در جلسه مذکور تصمیم جدی برای شناخت اطلاعاتی شبکه‌های قاچاق و اقدامات قاطعانه برخوردی صورت گرفت.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه باید یک حرکت پیگیرانه بدون هیچ تأخیر یا انقطاعی در این موضوع صورت گیرد، اظهار کرد: در دومین نشست با خانواده معظم شهدا، نخبگان و روحانیون نکات خوبی مطرح و بر نقش جوانان در برون‌رفت از مشکلاتی کنونی تأکید شد.

وی با بیان اینکه اقتصاد دریا باید در هرمزگان فعال شود زیرا هم به اشتغال و هم به تولید می‌رسد، تصریح کرد: در شورای اداری استان هرمزگان بر حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تأکید شد.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور با اشاره به اینکه دستگاه قضایی خود را موظف می‌داند از سرمایه‌گذاران حمایت کند، اضافه کرد: نظام بانکی باید سرمایه را در اختیار کارآفرین قرار دهد نه در اختیار دلالان.

وی با بیان اینکه ۹ هیئت از سوی دستگاه قضایی به شهرستان‌ها اعزام شد و پنج هیئت وضعیت دستگاه قضایی در شهر بندرعباس را رصد کردند، عنوان کرد: دستوراتی در جهت رفع کمبود نیروی انسانی و مالی صورت گرفت و بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات قوه قضاییه و اعتبارات استانی به مشکلات دستگاه قضایی هرمزگان پرداخت خواهد شود.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: در برخی مناطق مثل بشاگرد نبود دستگاه قضایی با مشکلات جدی مواجه است و باید به‌سرعت در این شهرستان دستگاه قضایی مستقر و ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سه هفته قبل بازرسانی به هرمزگان اعزام و پس از کار کارشناسی تصمیمات مهمی در سفر امروز گرفته شد، افزود: وحدت و انسجام بین تمامی گویش‌ها، سنی و شیعه، مسئولین و مردم در هرمزگان وجود دارد و اگر این وحدت تداوم داشته باشد، توسعه هرمزگان رشد بالایی خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: امیدوارم روزبه‌روز شاهد توسعه هرمزگان باشیم و اطمینان دارم نخبگان این استان می‌توانند نقش کارآمدی در توسعه کشور داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه چهارده یا پانزده پرونده قاچاق در گمرکات هرمزگان مطرح شد که قرار بر آن شد در استان و کشور رسیدگی شود، اظهار کرد: در دادگستری هرمزگان در مدت کوتاهی که رئیس‌کل جدید مستقرشده است، شاهد تغییرات محسوسی بودیم و نشان از رشد دستگاه قضایی در این استان دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/9rEeL
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن