واکنش پزشکیان به اعتراض نمایندگان به ظریف

«مسعود پزشکیان»، نایب رییس مجلس در واکنش به اعتراض چند نماینده به ترک صحن مجلس توسط ظریف برای حضور در جلسه‌ی شورایعالی امنیت ملی گفت: اقدام آقای ظریف اشتباه است و اگر ۸ دقیقه صبر می‌کردند و صحبت‌های آقای ابطحی را می شنیدند مشکلی پیش نمی‌آمد.

به گزارش خانه ملت، در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۱۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی سوال ابطحی، نماینده خمینی شهر از وزیر امور خارجه در خصوص علت اظهارات وزیر امور خارجه در باب پولشویی به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی ۳ کشور آلمان، فرانسه و انگلستان مطرح شد که وزیر امور خارجه طبق آیین‌نامه برای پاسخگویی پشت تریبون قرار گرفت.

وزیر امور خارجه  که برای پاسخ به سوال نماینده سوال کننده پشت تریبون حاضر شده بود پس پایان سخنانش، اظهار داشت که به دلیل شرکت در جلسه شورای عالی امنیت ملی و حضور سران قوا در این جلسه من ناگزیر به ترک صحن مجلس هستم.

پس از این اتفاق ابطحی نماینده سوال کننده در اعتراض به اقدام وزیر خارجه اظهار داشت که این کار توهین به مجلس است، صحبت‌های خود را ادامه نخواهم داد و پزشکیان رئیس جلسه اعلام کرد ادامه صحبت‌های شما به جلسه آینده‌ای که آقای ظریف در مجلس حضور خواهند داشت، موکول می‌شود.

در حاشیه این اتفاق تعدادی از نمایندگان به اقدام وزیر خارجه اعتراض کردند و در پاسخ به این اعتراضات رئیس جلسه اظهار داشت: اقدام آقای ظریف اشتباه است و اگر ۸ دقیقه صبر می‌کردند و صحبت‌های آقای ابطحی را می شنیدند مشکلی پیش نمی‌آمد.

در نهایت این سوال و رأی‌گیری در خصوص قانع شدن مجلس از پاسخ‌های وزیر نیمه کاره ماند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن