مولوی عبدالحمید: کمک به زلزله زدگان غرب کشور جهاد است

«مولوی عبدالحمید» امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: کمک مردم به زلزله‌زدگان غرب کشور جهاد است و کسانی‌ که با این مصیبت‌زدگان همدردی و مساعدت کنند الله تعالی آفت و بلا را از آنان دفع می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مردم با کمک های نقدی و غیر نقدی خودشان به یاری بازماندگان زلزله غرب کشور بشتابند.

وی بیان کرد: وظیفه ما آن است که در قبال بلا و مصیبتی که هموطنان ما در استان کرمانشاه به آن مبتلا شده‌اند بی ‌تفاوت نباشیم و به آنان کمک کنیم.

وی افزود: متاسفانه زلزله در کرمانشاه بسیار گسترده بوده و صدها روستا را نابود کرده است.

وی تصریح کرد: آمار تلفات جانی بسیار بالاست، بسیاری زخمی هستند و نیاز به خون دارند، بسیاری از خانواده‌ها بی ‌جا و مکان اند و با توجه به شروع فصل سرما نیاز به رسیدگی جدی دارند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: از مسئولان نیز درخواست رسیدگی مزید به زلزله‌ زدگان را داریم، اما با توجه به اینکه خسارت جانی و مالی در این زلزله بسیار سنگین است، ما هم باید به ‌عنوان یک هموطن به وظیفه اسلامی و انسانی خودمان عمل کنیم.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: کسانی‌ که با مصیبت ‌زدگان همدردی و مساعدت کنند خداوند متعال آفت و بلا را از آنان دفع می ‌کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/780xj
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن