نامه ۵۰۰ فعال نشریات دانشجویی به رییس جمهور

«آقای روحانی به قانون اساسی بازگردید»

بیش از ۵۰۰ فعال نشریات دانشجویی در نامه ای به رییس جمهور ضمن اعلام نگرانی جدی از تشدید برخوردها با فعالیت دانشجویی، نسبت به امنیتی شدن فضای جامعه هشدار داده‌اند.

آنها ضمن بیان مطالبات اجتماعی اقشار گوناگون جامعه، با اشاره به اصول مختلف قانون اساسی، این مطالبات را خواسته‌هایی قانونی و به حق دانسته و از رییس جمهور خواسته‌اند که به قانون اساسی بازگردد.

متن این نامه به همراه اسامی امضاکنندگان آن به گزارش انصاف نیوز در پی می‌آید:

جناب آقای روحانی، رییس محترم جمهور

سه سال پیش، ما فعالان نشریات دانشجویی طی نامه‌ای بخشی از مشکلاتمان را با شما در میان گذاشتیم؛ از فشارها و محدودیت‌های فراوان موجود در مسیر فعالیت دانشجویی گفتیم، از برخوردهای سلیقه‌ای و غیرقانونی مسوولان دانشگاهی، از توقیف‌ها و نظارت‌های پیش از انتشار و سانسور نشریات، از عدم حمایت مالی برای چاپ و انتشار، از احضارهای مکرر به کمیته‌های ناظر بر نشریات و انضباطی و نهادهای امنیتی و قضایی، از نقض مکرر حقوق دانشجویان، از پرونده‌سازی‌ها و بازخواست شدن‌ها و از بسیاری مشکلات دیگر گفتیم. آن روز گفتیم که نگرانیم از ذبح آزادی و امنیتی شدن فضای دانشگاه. گفتیم هراس آن داریم که امید دانشجویان پشت درهای بسته‌ی اتاق‌های بازجویی و محاکمه ناامید شود و حلقه‌ی واسط جامعه و دولت از هم گسسته شود.

مردم در سال ۹۶ با اعتماد دوباره به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی شما، به پای صندوق‌های رأی آمدند و به وعده‌ی آزادی، وعده‌ی امنیت، وعده‌ی حقوق شهروندی و وعده‌ی دسترسی برابر به فرصت‌ها و موقعیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی رأی دادند.

اما در این یک سال و اندی که گذشت، چه شد؟ نه تنها هیچ پاسخی از سوی شما یا دیگر دولتمردان به اعتراض‌ها و مطالبات اجتماعی و دانشجویی داده نشد، بلکه سیطره‌ی فضای سرکوب روز به روز گسترده‌تر شد؛ تا آنجا که امروز دیگر صدای پوتین نظامیان نه فقط از دانشگاه که از سرتاسر کشور به گوش می‌رسد.

آقای روحانی

ما به وکیل رأی دادیم نه قاضی! اما چه کنیم که امروز وکیل و قاضی برای ایجاد خفقان و سرکوب اعتراضات به‌حق اجتماعی دست به یکی کرده‌اند؟ سرکوب دانشجویان، سرکوب کارگران، سرکوب معلمان، سرکوب کامیون‌داران، سرکوب دراویش، سرکوب زنان، سرکوب فعالان محیط زیست و … .

آقای رییس جمهور

یادتان هست می‌گفتید بگذارید دانشجو حرفش را بزند؟ ستاره برای آسمان است؟ بگذاریم مردم نفس بکشند؟ به هر بهانه‌ای به جوانان گیر ندهیم؟ امروز نیروی انتظامی شما، وزارت اطلاعات شما، وزارت کشور شما، در رقابتی تأسف‌بار با نهادهای امنیتی موازی برای بستن دهان‌ها و نفس‌ها دست به یکی کرده‌اند و البته شما همچنان فقط تکذیب می‌کنید. این انحراف شما از گفتار آن روزها چطور رخ داده است؟

البته نهادهای امنیتی موازی هم بیکار ننشسته‌اند؛ و البته خبر بازداشت‌های اطلاعات سپاه و احضارهای گسترده به قوه قضاییه و تشکیل پرونده‌های قضایی آنقدر زیاد است که دیگر هر فعالیت ساده‌ی مدنی، ترس از برخورد امنیتی و قضایی را به همراه دارد؛ و البته کوچکترین تحرکات مدنیِ برآمده از دل مردم، با بازداشت و زندان مواجه می‌شود؛ و البته در این بین دولت شما همچنان ساکت و منفعل است. دولتی که شعار و ادعایش «نه به دانشگاه امنیتی» بود، امروز نه تنها دانشگاه که کلیت فضای جامعه را امنیتی کرده است. گویی دولت شما تن به تمکین از همان نگاه امنیتی داده که راه حل هر مسأله‌ای را در حذف و طرد می‌داند. از این رو امروز دیگر تنها مسأله‌ی ما دانشجویان، به تنگ آمدن فعالیت‌های دانشجویی نیست، بلکه مسأله‌ی امروز ایران، سرکوب گسترده‌ای است که با هر نهاد مدنی مستقل و هر اعتراض مسالمت‌آمیز قانونی در گوشه و کنار کشور، از کارگران هفت‌تپه و اهواز و اراک گرفته تا معلمان بجنورد و سراسر کشور می‌پذیرد.

آقای روحانی

وظیفه‌ی دانشجو به عنوان چشم بیدار جامعه، آن است که بازنمای واقعیات جامعه در راستای یافتن راهکاری مناسب باشد. در این مسیر، وظیفه‌ی نشریات دانشجویی است که ضمن رصد اتفاقات و تحرکات اجتماعی، صدای فریاد اعتراض تمامی گروه‌ها، اقشار و اصناف جامعه باشند. نارضایتی‌ها و مطالبات اجتماعی را بازگو و با تحلیل و بررسی و ریشه‌یابی آن‌ها، به رسالت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی خود عمل کنند. اما پاسخ برخی نهادهای درون و بیرون دانشگاه، به جای شنیدن این صداها و انتقادات و کوشش برای حل مسأله، تلاش در راستای پاک کردن صورت مسأله و خفه کردن صدای فعالان دانشجویی و نشریات دانشجویی از طریق پرونده‌سازی و انتساب اتهاماتی نخ‌نما شده مانند اخلال در نظم عمومی، سیاه‌نمایی، اقدام علیه امنیت ملی و ده‌ها عنوان اتهامی گوناگون دیگر است؛ آن هم تنها به دلیل توصیف و تحلیل آنچه امروز در جامعه و کشور در حال وقوع است. از این رو سؤال اینجاست که اگر شرایط امروز کشور، شرایطی ناامن و امنیتی و یا نابرابر است، چرا به جای عاملان ایجاد چنین شرایطی، با خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و اهالی نشریات دانشجویی و معدود مطبوعات و رسانه‌های مستقل باقی‌مانده برخورد می‌شود؟

آقای روحانی

مگر می‌شود دختری را از روی سکو پایین کشند و رسانه‌های مستقل و نشریات دانشجویی چیزی نگویند؟ مگر می‌شود کارگران هفت‌تپه، به مسالمت‌آمیزترین شکل ممکن، به عدم دریافت چندماهه‌ی حقوق چندصد هزارتومانی خود اعتراض کنند و دانشجویان بی‌تفاوت باشند؟ مگر می‌شود معلمان به پولی شدن آموزش عمومی و عدم رعایت حقوق بدیهی‌شان مانند تأمین اجتماعی و درآمد آبرومندانه معترض باشند و دانش‌آموزان دیروز آنان، با سکوت از کنارشان بگذرند؟ مگر می‌شود دانشجویان این کشور، محرومیت‌های سیستان و بلوچستان، بی‌خانمانی زلزله‌زدگان کرمانشاه، هوای مردم‌کُش خوزستان و مظلومیت مردم ده‌ونک تهران را ببینند و صرفا نظاره‌گر باشند؟ مگر می‌شود آثار سوء خصوصی‌سازی‌های افسارگسیخته و تجاری‌سازی تمامی ابعاد حیات اجتماعی، از جمله دانشگاه را دید و دم برنیاورد؟

اما نمی‌دانیم چرا این ابراز نگرانی‌های دانشجویان نسبت به بحران‌های روزافزون کشور، جز به زبان ارعاب پاسخ داده نمی‌شود! نمی‌دانیم چرا پاسخ انتقادها به ناکارآمدی و فساد مدیران، به جای عزل و تغییر ایشان، توقیف و تعطیلی نشریات دانشجویی و برخورد با دانشجویان است! نمی‌دانیم چرا برخی مدیران غیردانشگاهی دانشگاه‌ها، هر روز پای نشریات دانشجویی بیشتری را به کمیته‌های ناظر بر نشریات و انضباطی و حراست می‌کشانند! نمی‌دانیم قرار است از صدور احکام توقیف نشریات و یا احضار و بازخواست آن‌ها توسط نهادهای امنیتی و قضایی، چه دستاوردی برای نظام و کشور به دست آید! نمی‌دانیم چرا هر روز باید دانشجویان جدیدی به دلیل اعلام همبستگی با اعتراضات منطقی و آرام دانشجویی محاکمه ‌شوند! نمی‌دانیم چرا بعضی نیروهای امنیتی در تلاشند که دانشجویان را از پیگیری مطالبات عمومی جامعه دور نگه دارند و مانع ایجاد پیوند میان دانشجو با بدنه‌ی مردم می‌شود! مگر دانشجویان از همین مردم نیستند و مشکلاتشان جدای از مشکلات مردم است؟ پس چرا برخی دولت‌مردان و اصحاب قدرت، ناتوانی خود را در حل معضلات کنونی با تشدید برخوردها و گسترش فضای بی‌اعتمادی پاسخ می‌دهند؟

آقای روحانی

به خوبی می‌دانید دستاورد این عدم پاسخگویی به مطالبات اجتماعی، چیزی جز خشونت و تباهی بنیان‌های مدنی و اجتماعی جامعه نخواهد بود. نتیجه‌ی این نوع مواجهه‌ی اقتدارگرایانه‌ی سطوح مختلف قدرت با خیل اعتراض‌های مردمی، قطعا فروپاشی همبستگی اجتماعی، عمیق‌تر شدن بحران‌های اجتماعی، سربرآوردن نسلی استبدادزده و سرخورده، بی‌اعتمادی دلسوزان این کشور و بسترسازی برای سودجویان و دشمنان این مرز و بوم است.

در یک کلام؛ آقای روحانی، به هوش باشید که اگر در این نوع مقابله‌ی دولت و حاکمیت با جمهور مردم تجدیدنظر نشود، متأسفانه نتیجه‌ چیزی جز نابودی ایران و تمامیت ارضی آن نخواهد بود.

آقای رییس جمهور

به خوبی می‌دانید که حضور شما در جایگاه ریاست جمهوری، نتیجه‌ی حمایت دانشجویان و فعالان مدنی است که اگر این حمایت‌ها را نداشتید، هرگز چنین جایگاهی به دست نمی‌آمد. این نامه، صدای هشدار آخرین نسل دانشجویانی است که به شما اعتماد کردند. اقشار مختلف جامعه خصوصا دانشجویان از شما درخواستی جز تأمین حقوق انسانی اولیه‌ی همه‌ی افراد جامعه ندارند. میزان نظر و رأی مردم است؛ باید به مردم بازگردید.

رییس جمهور حقوقدان

تأمین اجتماعی، اشتغال، کسب درآمد مناسب، برگزاری اجتماعات و راهپیمایی‌ها، آموزش رایگان، تشکل‌یابی آزادانه، دسترسی برابر به موقعیت‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی، آزادی عقیده و بیان، سرپناه، بهره‌مندی از حقوق مساوی و حمایت یکسان قانون از تمامی شهروندان، همگی از زمره حقوقی است که در اصول ۳، ۱۴، ۱۹، ۲۰، ۲۴، ۲۳، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۴۳ قانون اساسی آمده است؛ معلمان، کارگران، دانشجویان و دیگر اقشار معترض جامعه، مطالبه‌ای جز اجرای قانون اساسی ندارند؛ پس تا دیر نشده، به قانون اساسی بازگردید و حقوق از دست رفته‌ی مردم و زیست پایمال‌شده‌ی طبقات پایین جامعه را بهبود ببخشید.

نامنام خانوادگیدانشگاهنام نشریهسمت
یونسصابریاراکامید بارانمدیر مسئول
زینباحمدیاراکنشریه امید بارانعضو هیئت تحریریه
کاوهخانیاراکامید بارانعضو هیئت تحریریه
علیدیلمیاراکاندیشهصاحب امتیاز و مدیر مسئول
متینمعظمیارومیهنگاهمدیر مسئول
سروشاکبری اردبیلیارومیهاصل ۲۴مدیر مسئول
محمددردکارومیهژیوه رصاحب امتیاز
آرمینمحمدی اصلارومیهاصل ۲۴سردبیر
محمدطحانیارومیهرادیو دانشجومدیر مسئول
حسامامین محلاتیارومیهاصل ۲۴عضو هیئت تحریریه
علیرضاکاظمیانارومیه اصل ۲۴عضو هیئت تحریریه
اریندهقانیاستهبانرخدادعضو هیئت تحریریه
حسناخگراستهبانرخدادمدیر مسئول
نرگسقهرمانياصفهانبارانمدیرمسئول
کیمیاضیاییاصفهانبارانسردبیر
محمدجوادحیدریاناصفهانرایامدیر مسئول
هانیههنرمنداصفهاندیوان مدیریتمدیر مسئول
ناهیدسلیمانیاصفهاننوآوران مدیر مسئول و صاحب امتیاز
سیدهشادی موسویاصفهانرایامدیر مسئول
علیرضارضاییاصفهانرایامدیر مسئول وسردبیر
محمدسعید چیت ساز اصفهانیاصفهانبارانعضو هیئت تحریریه
پردیسپورمنداصفهانمجله حقوقیعضو هیئت تحریریه
سیدمحمد نوید خدامیاصفهانبارانعضو هیئت تحریریه
اميرارسلانحراصفهانبارانعضو هیئت تحریریه
شیواکاظم پوراصفهانمجله حقوقی دادافرینعضو هیئت تحریریه
محمدامیر بلادیاصفهانپرسپکتیوزطراح و گرافیست
حنانهفریدونیاناصفهاندیوان مدیریتعضو هیئت تحریریه
عطیههوشمندالزهراسلامعضو هیئت تحریریه
نجمهاخوندمکه ئیالزهراسلامسردبیر و مدیر مسئول
زهرایوسف زادهالزهراسلامطراح و عضو هیئت تحریریه
مهردادجباریآزاد اسلامی اصفهانکافه عسلمدیر مسئول
سعیدخورشیدیآزاد اسلامی اصفهانکافه عسلعضو هیئت تحریریه
علیرضاشکوهیآزاد اسلامی اصفهانکافه عسلعضو هیئت تحریریه
نادرابراهیمیآزاد اسلامی علوم تحقیقاتکافعضو هیئت تحریریه
بهزاداحمدیانآزاد اسلامی واحد  مراغهایمپالس مدیر مسئول و سردبیر
رضاامین پورآزاد اسلامی واحد ایلامنسل نومدیر مسئول
مهردادپیروزآزاد اسلامی واحد تهران جنوبنگاتیومدیر مسئول
سیناصادقیانآزاد اسلامی واحد تهران جنوبپادمدیر مسئول
میلادارجمندکیاآزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف آبادفصلنامه تخصصی حقوق بشرمدیرمسئول
محمد ابراهیم شفیعی ثابتآزاد اسلامی واحد شاهرودنقطهسردبیر
سانازمهاجرانیآزاد اسلامی واحد فلاورجاندنیای بیوتکنولوژیصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
محمدجواد قربانیآزاد اسلامی واحد قمصبح امیدمدیر مسئول
حسینخرسندآزاد اسلامی واحد کرج نسل نوعضو هیئت تحریریه
میرآرمانعدنانیآزاد اسلامی واحد کرجنسل نومدیر مسئول و سردبیر
کامیاباحمدیآزاد اسلامی واحد کرمانشاهصدای دانشجوسردبیر
کامیاباحمدیآزاد اسلامی واحد کرمانشاهصدای دانشجوسردبیر
داراببازیار عبدالسلیمانلوآزاد اسلامی واحد گچسارانپارس سرزمین مادریمدیر مسئول
امیرمحمد بانکیانبجنورددیدگاهمدیر مسئول
سینادهقان چاچکامیبجنورددیدگاهسردبیر
سامانمحمدپنابنابطبقه اول مدیر مسئول و صاحب امتیاز
احمدرئيسيبوعلي سينا همدانامروزتحریریه
آرشنظریبوعلي سينا همدانامروزعضو هیئت تحریریه
امیرمحمداسماعیلیبوعلي سينا همدانندای دانشجومدیر مسئول و سردبیر
زهراویس کرمیبوعلي سينا همدانزنمدیر مسئول
مهدیگل‌محمدیبوعلي سينا همدانامروزعضو هیئت تحریریه
زینبداراییبوعلي سينا همدانوقت اضافهصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
فائزهرشیدی فردبوعلي سينا همدانایامسردبیر
محمدپیری شاهملکیبوعلي سينا همدانخردادعضو هیئت تحریریه
زهرانوروزیبوعلي سينا همداننسوانمدیر مسئول و سردبیر
علیشیخلوبوعلي سينا همدانایام و کلوچهمدیر مسئول
فائزهستاریبوعلي سينا همدانخردادصاحب امتیاز و سردبیر
مهشیدکیانی فردبوعلي سينا همدانخردادعضو هیئت تحریریه
مهسالطیفیبوعلي سينا همدانتیرصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
محمدحسامرحیمیبوعلي سينا همدانخردادمدیر مسئول
پویاپورصدوقیانبین المللی امام خمینی (ره)سلامعضو هیئت تحریریه
نریمانصفاپوربین المللی امام خمینی (ره) قزوینسلاممدیر مسئول و سردبیر
نیلوفرجعفرنیابین المللی امام خمینی (ره) قزوینبامدادعضو هیئت تحریریه
نسیمنجفیبین المللی امام خمینی (ره) قزوینسلامعضو هیئت تحریریه
احساننوروزیپیام نور شهرکردحسابداری دو بعدیمدیر مسئول
احساننوروزیپیام نور شهرکردحسابداری دو بعدیمدیر مسئول
زهرافاضلپیام نور شهرکردماه نومدیر مسئول
زهرافاضلپیام نور شهرکردماه نومدیر مسئول
نویدرسولیپیام نور مرکز همدانکاغذ اخبار-نسیم بیداری- رساله سیاسیونعضو هیئت تحریریه
محمدامینمحمدیانپیام نور همدانکاغذ اخبارعضو هیئت تحریریه
حامدنامجوپیام نور همدانکاغذ اخبارمدیرمسئول و سردیبر
حامدجلالیتربیت دبیر شهید رجاییخردادمدیر مسئول
سیدهزهره صنیعیتربیت دبیر شهید رجاییگرافمدیر مسئول
علیاکبریتربیت دبیر شهید رجاییسطرهای روشنسردبیر و مدیر مسئول
علیصفریتربیت دبیر شهید رجاییچکامهمدیر مسئول
وحیدرحمان نیاتربیت دبیر شهید رجاییسایبانمدیر مسئول
پرستوملکتربیت مدرسآذرعضو هیئت تحریریه
آرشگزیتفرشجوانهمدیر مسئول و سردبیر
ثمینسرآبادانیتفرش سروش اندیشهمدیر مسئول و سردبیر
فائزه ساداتمینیتفرشارغوانمدیر مسئول و سردبیر
امیناحمدیتفرشنیم نگاهصاحب امتیاز ، سردبیر، مدیر مسول
مهردادیعقوبیتفرشنیم نگاههیئت تحریریه
شیواگشتیلخاتم الانبیاء بهبهانامیدعضو هیئت تحریریه
سمنزید آبادیخوارزمیاتاق ۲۷صاحب امتیاز و سردبیر
احمدفشخورانیخوارزمیجوانه مدیر مسئول و سردبیر
مهدیسماپوردامغانایران فردامدیر مسئول
مهدیحسینخانیدامغانکاکتوسمدیر مسئول
پویاشعبانیدامغانایران فرداعضو هیئت تحریریه
یونسبیگیدامغانخردادمدیر مسئول و سردبیر
محمدشاکریدامغانایران فرداعضو هیئت تحریریه
معصومهنبی زادهدامغانجارچیسردبیر
محمدمهدی زنده دلیدامغانقنوتمدیر مسئول
جوادمداح صفائیدامغانجارچیمدیر مسئول
عباسعباس زادهدامغانچرخندهسردبیر
مهیامعدنی پوردامغانچرخدندهعضو هیئت تحریریه
محمدالیاسیدامغانکیمیاعضو هیئت تحریریه
مصطفینیک جودامغانچرخدندهصاحب امتیاز
اوستاشکریاندانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوینچارچوبمدیرمسئول
آسیهتوحیدنژاددانشگاه تهراندیاپازونعضو هیئت تحریریه
سیدعلیهاشمیاندانشگاه تهراننکاته مدیر مسئول و صاحب امتیاز
سیدمحمد آقاجانزاده امیرکلائیدانشگاه تهراناندر مصائب عمرانصاحب امتیاز و مدیر مسئول
سیدمرتضی آقاجانزاده امیرکلائیدانشگاه تهراناندر مصائب عمرانعضو هیئت تحریریه
محمدحسینصدیقدانشگاه تهرانمانترا مدیر مسئول و صاحب امتیاز
محمدعلیکامفیروزیدانشگاه تهراندادصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
محمدمهدي فلاحيدانشگاه تهرانشکوتمدیر مسئول و سردبیر
محمدرضامشیریدانشگاه تهرانسلام دانشجومدیر مسئول
رضارئیسیدانشگاه تهرانآفتاب امیدمدیر مسئول
سعیدپایدارفرددانشگاه تهرانآفتاب امیدسردبیر
مهرانهحسن‌نیادانشگاه تهرانپنجرهسردبیر
مهدیاملائیدانشگاه تهرانبارقهمدیر مسئول وصاحب امتیاز
امیرحسینصادقیدانشگاه تهرانپرتوسردبیر
محمدمهدی صارمیدانشگاه تهرانچکاوصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
کیمیاعلیزادهدانشگاه تهرانجادهمدیر مسئول
محمدمعین شاکریدانشگاه تهرانقلممدیر مسئول
شایانکیوان‌نیادانشگاه تهرانچکاوعضو هیئت تحریریه
فائزهربانیدانشگاه تهرانجادهعضو هیئت تحریریه
آرشتاجیکدانشگاه تهرانگزارهمدیر مسئول وسردبیر
علیرضاکرمیدانشگاه تهرانجادهعضو هیئت تحریریه
احمدسراوانی غیوردانشگاه تهرانسلام نوعضو هیئت تحریریه
فاطمهیلدانشگاه تهراندلیلصاحب امتیاز
نیمااسدپوردانشگاه تهرانگفتمان امروزعضو هیئت تحریریه
محمدکاظمپرهیزکاردانشگاه تهرانصفیرمدیر مسئول
راضیهپندهدانشگاه تهرانجادهعضو هیئت تحریریه
امینرمضانیدانشگاه تهرانجنگلمدیر مسئول
پارمیداعطاریدانشگاه تهرانچارچوبمدیر مسئول
علیخسروزادهدانشگاه تهرانچکاوعضو هیئت تحریریه
سعیدصفاریدانشگاه تهرانماهیتمدیرمسئول
میریاشا هادیانیدانشگاه تهرانسحرمدیر مسئول و سردبیر
مهساصفرزادهدانشگاه تهرانغریومدیر مسئول
علیشفیعیدانشگاه تهرانشهرتعضو هیئت تحریریه
حمیدجعفریدانشگاه تهراندیاپازونعضو هیئت تحریریه
مبارکهمرتضویدانشگاه تهرانآسیابعضو هیئت تحریریه
الهاممیرسلیمیدانشگاه تهرانبرنامدیر مسئول
راحیلفراهانیدانشگاه تهرانبرناسردبیر
ساراخیرالهیدانشگاه تهرانشهرتعضو هیئت تحریریه
مریمرجبی فقیهیدانشگاه تهرانجادهعضو هیئت تحریریه
طوبیبوترابیدانشگاه تهرانقلمعضو هیئت تحریریه
احسانپناهیدانشگاه تهرانسلام نوعضو هیئت تحریریه
بهارموسوی‌‌راددانشگاه تهرانخردِ مانامدیرمسؤول
ساغرسلیمان‌زادهدانشگاه تهرانخردنامهمدیرمسؤول
زهرامتقیدانشگاه تهرانخردِ ماناسردبیر
محمدحسناحمدیدانشگاه تهرانسلام نوصاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر
مینافتح اللهیدانشگاه تهرانسلام نوتحریریه
سید حمیدموسوی زادهدانشگاه تهرانسلام نوعضو هیئت تحریریه
محسننظیریدانشگاه تهرانحیاتعضو هیئت تحریریه
ستارهرضازاددانشگاه تهرانآسیابمدیر مسئول و سردبیر
نگیننوروزیدانشگاه تهراندیاپازونسردبیر
لیلاحشمتیدانشگاه تهرانگفتمان امروزمدیر مسئول
علیرضاابوالقاسمیدانشگاه تهرانجادهسردبیر
علیخسرویدانشگاه تهرانسلام دانشجوسردبیر
زهراسلیمانیدانشگاه تهرانگفتمان امروزسردبیر
مهردادپولادیدانشگاه تهرانسحرمدیر مسئول
شایانچراغیدانشگاه تهرانسحرسردیبر
غزلمحمدیدانشگاه تهرانطرفهسردبیر
اشکانجلیلیاندانشگاه تهرانسلام-دیاپازونعضو هیئت تحریریه
مريمايده پوررازي كرمانشاهاخترصاحب امتیاز و مدیر مسئول
ارسلانویسیرازي كرمانشاهفرهنگ دانشجو مدیر مسئول و سردبیر
ابراهیماسکافیرازي كرمانشاهپنجرهصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
بهنازکیانیرازي كرمانشاهبهمنمدیر مسئول و سردبیر
دانیالمحبیرازي كرمانشاهکیمیاسردبیر
کژالیوسفیرازی کرمانشاهآرازصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
سیدمحمدحسینعربیرازی کرمانشاهخردادصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
عباسسپیددمرازی کرمانشاهگفتگومدیر مسئول و سردبیر
سینایاریرازی کرمانشاهصبحمدیر مسئول
فائزهنظریرازی کرمانشاهایران امروزمدیر مسئول و سردبیر
سامانرحیمیرازی کرمانشاهبرگمدیر مسئول
رضاگومهرازی کرمانشاهکیمیاعضو هیأت تحریریه و طراح
صبادبیریانرازی کرمانشاهکیمیاعضو هیئت تحریریه
سعیدکریمیرازی کرمانشاهرهنگ دانشجوعضو هیئت تحریریه
محمدعزیزیرازی کرمانشاهکرماشانمدیر مسئول و سردبیر
کیمیاداودیرازی کرمانشاهفرهنگصاحب امتیاز
یوسفبهرامیزنجان۱۶ آذرمدیر مسئول
ماهورعطائیزنجانسرومدیر مسئول
اتابکعظیم زادهزنجانزنگینسردبیر و مدیر مسئول
بابکحاجیانیزنجان هویت طلبصاحب امتیاز و مدیر مسئول
علی محمدریوندیزنجاننشریه توقیف شده گسصاحب امتیاز و مدیر مسئول
حمیدرضاکامیاب فرزنجانسروعضو هیئت تحریریه
مرضیهکریم زادهزنجانسروعضو هیئت تحریریه
عليسعيديونزنجانسروعضو هیئت تحریریه
زهراوفاپورشهرکردرستارمدیر مسئول
ملیحهمحمودیشهرکردراه توسعهصاحب امتیاز و مدیر مسئول
ایمانکاظمیشهرکرددام و دانشمدیر مسئول و سردبیر
گلنازحسینیشهرکردخردادعضو هیئت تحریریه
آرشحیدریشهرکردخردادمدیر مسئول
مهسانصرشهرکردرستارعضو هیئت تحریریه
عطیهپدرانشهرکردرستارعضو هیئت تحریریه
ويداخلجشهید بهشتیپیروزمدیر مسئول و سردبیر
فاطمهخالصیشهید بهشتیصبح امیددبیر
اعظمصادقیشهید بهشتیصبح امیدمدیر مسئول
احمدرضانجفیشهید بهشتیدیده بانمدیر مسئول
سیدعلیجعفریشهید بهشتیسپیده دممدیر مسئول
حانیهحسین نژادشهید بهشتیتلنگرسردبیر
نازنینحنیفه زادهشهید بهشتیسیناپسمدیر مسئول
فرشتهجعفریانشهید بهشتیحوامدیر مسئول
سهرابفرزان پورشهید بهشتیکوهسردبیر
مهتاجمشیدیشهید بهشتیتلنگرمدیر مسئول
مهشیدپورقنادشهید بهشتیحواصاحب امتیاز و سردبیر
فرزادحکمتشهید بهشتیسایه روشنسردبیر
کوثرصفریشهید بهشتیطلوعمدیر مسئول
عطیهشیخ زادهشهید بهشتیفرامن مدیر مسئول سابق
فاطمهبناهاشهید بهشتیفرامنمدیر مسئول
امیرحسین شیخیشهید بهشتیسایه روشنتحریریه
خشایاررضویشهید بهشتیدرفشمدیر مسئول
مجتبیکریمی نیاشهید بهشتیسایه روشن مدیر مسئول سابق
زهرارضاییشهید بهشتیکوهعضو هیئت تحریریه
ریحانهنجفی کوپاییشهید بهشتیسرومدیر مسئول
محمدمهدیعباسیشهید بهشتیدیدگاه امامسردبیر
زهراخلیلی پورشندیشهید بهشتیسایه روشنمدیر مسئول
سجادحکمتشهید بهشتیتلاطمصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
رضاصابریشهید بهشتیبامدادسردبیر
فاطمهپرهیزکارشهید بهشتیکاماعضو هیئت تحریریه
جلالکامیاب فرشهید بهشتیسروعضو هیئت تحریریه
مهدیخطیب دماوندیشهید بهشتیالمنهاجمدیر مسئول
سمیهجابریشهید بهشتیدیده بانمدیر مسئول
زهرهسپیده دمشهید بهشتیسپیده دمسردبیر سابق
محمدایمانیشهید بهشتیمصلحتمدیر مسئول، صاحب امیتاز و سردبیر
محمدعلی رحمانیان.شهید بهشتیدیده بانسردبیر
مهدیخطیب دماوندیشهید بهشتیالمنهاجمدیر مسئول
امیرعلیقربانیشهید بهشتیسایه روشنعضو هیئت تحریریه
مهرنوشموسویشهید بهشتیسپیده دمسردبیر
مهدیسعادتشهید چمران اهوازققنوسعضو هیئت تحریریه
بهزادمهرپورشهید چمران اهوازکاتمدیر مسئول و سردبیر
مازیارداودی فرشهید چمران اهوازدنیای عدالتمدیر مسئول
فرشتهقنبریشهید چمران اهوازتیهوسردبیر
مهتابوکیلیشهید چمران اهوازسحرعضو هیئت تحریریه
سحرموسویشهید چمران اهوازصحنهسردبیر و مدیر مسئول
فرهادنوروزیشهید چمران اهوازققنوسسردبیر
خشایارداودی‌فرشهید چمران اهوازروزنهمدیر مسئول و سردبیر
نیمابدری پورشهید چمران اهوازسحرمدیر مسئول و سردبیر
رامینکیانیشهید چمران اهوازققنوسمدیر مسئول
فریباطاطیشهید چمران اهوازبارانمدیر مسئول و سردبیر
علیحقیقی زادهشهید چمران اهوازداتصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
سامانتحقیق جهرمیشهید چمران اهوازقدر مطلقصاحب امتیاز
علیعرب رادشهید چمران اهوازبارانتحریریه
سحرصبورشهید چمران اهوازمنشورمدیر مسئول و سردبیر
هستیرستگاریشهید چمران اهوازایران دختطراح و صفحه ارا
علیترابیشهید چمران اهوازبارانعضو هیئت تحریریه
محمدعطاییشهید چمران اهوازراویمدیر مسئول و سردبیر
سانازعلیپورشهید چمران اهوازسحرسردبیر
معینمحمدیان اردلیشهید چمران اهوازسلامصاحب امتیاز
یزدانارزانی بیرگانیشهید چمران اهوازققنوسعضو هیئت تحریریه
محمدشریفیشهید چمران اهوازارغوان مدیر مسئول و صاحب امتیاز
اميرحسينگل پسندشهید مدنی آذربایجانعمران آذربایجانصاحب امیتاز و مدیر مسئول
امیررضاکیانیشهید مدنی آذربایجانشفقمدیر مسئول
نیمارحمانیشهید مدنی آذربایجانشفقمدیر مسئول
امیرحسینکریمیان سردبیر نشریه بامدادشهید مدنی آذربایجانبامدادسردبیر
مینازارعشهید مدنی آذربایجاندنیای درونسردبیر
رضااسماعیلیشهید مدنی آذربایجاندادگرمدیر مسئول
فاطمهناقدشيرازبهینعضو هیئت تحریریه
افشينكوچكعلي پور رنجبرشيرازچالشصاحب امتياز، مدير مسئول، سردبير
مژگانداشابشیرازققنوس مدیر مسئول و سردبیر
شاهرخشاهرضاییشیرازآوامدیر مسئول و سردبیر
احسانکریمیانشیرازاقلیمامدیر مسئول و سردبیر
بهزادبهدانیشیرازجمهوری مدیر مسئول و سردبیر
رسولیوسفیشیرازدف مدیر مسئول و سردبیر
زینبصیادیشیرازرسوب مدیر مسئول و سردبیر
وحیدعابدیشیرازهتریکمدیر مسئول و سردبیر
زینبکوشکیشیرازبنکومدیر مسئول و سردبیر
مریماحمدیشیرازپرتو امید مدیر مسئول و سردبیر
رضارئیسیشیرازمتن بازمدیر مسئول
زهراخسرویشیرازنگاهمدیر مسئول و سردبیر
الهامیوسفیشیرازکورسومدیر مسئول
محمدپراکندهشیرازققنوسعضو هیئت تحریریه
علیرضاروان‌بهشیرازپژواکمدیر مسئول و سردبیر
فاطمهتقی زاده نوبندگانیشیرازکاوشمدیر مسئول و سردبیر
سیدهسمانه هاشمی نژادشیرازانعکاسعضو هیئت تحریریه
مجتبیشجاعیشیرازانعکاسعضو هیئت تحریریه
مهردادعربلوشیرازاتفاقصاحب امتیاز و مدیر مسئول
محمدجواد غلامیشیرازخردادشیراز
محمدعلی فلاحیشیرازکاغذ اخبارمدیر مسئول و سربیر
محمدامین بدخشانشیرازروان نویسمدیر مسئول
محمدامینزارعیشیرازاکونوموسمدیر مسئول
امیرحسیننوبهارشیرازاخترمدیر مسئول و سردبیر
پدرامکمالی اردکانیشیرازاخترمدیر مسئول سابق
امیرغفرانیشیرازانعکاسمدیر مسئول و سردبیر
سهيلكيان پورصنعتي اراکرویشسردبیر
رضاخرقانيصنعتي سجاد مشهدروزگارنوسردبير
آرشچراغیصنعتی اراکرویشمدیر مسئول
حبیبدانشمندصنعتی ارومیهامیدصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
ساجدسهرابیصنعتی اصفهانمشکاتمدیر مسئول و سردبیر
سعیدهآقامحمدیصنعتی اصفهانسلام مدیر مسئول و سردبیر
بهنام پیرایشصنعتی اصفهانارغوانسردبیر و مدیر مسئول
مجيدسلطانيصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)آوای دادصاحب امتیاز و مدیر مسئول
هادیبزرگ مهرصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)صدای دانشگاهمدیر مسئول و سردبیر
فاطمهجولاییصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)عصر ترقیعضو هیئت تحریریه
حسینسلطانیصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)نیعضو هیئت تحریریه
علیباغبان نژادصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)غیاثعضو هیئت تحریریه
حمیدحاجی عبدل پورصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)عصر ترقیعضو هیئت تحریریه
غزلمعصوم شاهیصنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک)عصر ترقیعضو هیئت تحریریه
پوریاعصاره هاصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)کرانعضو هیئت تحریریه
سيدهنبات نعيميصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)صدای برابر مدیر مسئول و سردبیر
علیرضابرادرانصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)نشاط دانشگاهصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
علیرضامیرزاییصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)نیعضو هیئت تحریریه
محمدحسین همت پورصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)ژیوارمدیر مسئول و سردبیر
مهدیپرنیانچیصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)پیچکمدیر مسئول
امیررضاشکیبصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)پیچکصاحب امتیاز
آواسرابادانیصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)پیچکعضو هیئت تحریریه
سینانریمانصنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک)عصر ترقیسردبیر و مدیر مسئول
رضاجلوىصنعتی خواجه نصيرالدین طوسیارغوانمدیر مسئول
فرزانهابوئی مهریزیصنعتی خواجه نصيرالدین طوسیارغوانعضو هیئت تحریریه
پریساشفیعیصنعتی خواجه نصیر الدین طوسیشاخصمدیر مسئول
احمدراهداریصنعتی خواجه نصیرالدین‌ طوسیالفباعضو هیئت تحریریه
فاطمهسادات فیضصنعتی سجاد مشهدروزگار نوعضو هیئت تحریریه
امیررضایخچیانصنعتی سجاد مشهد روزگارنوعضو هیئت تحریریه
امیررضاعربصنعتی سجاد مشهدروزگارنوعضو هیئت تحریریه
مرتضینجفی مقدمصنعتی سجاد مشهدروزگارنوعضو هیئت تحریریه
مرتضیکوهیصنعتی سهند تبریزمتالوژیسردبیر
اکرمحاتمیصنعتی سهند تبریزخردادسردبیر و مدیر مسئول
شبیرحسینیصنعتی شاهرودگفتمانعضو هیئت تحریریه
سهیلمحمدی پورصنعتی شاهرودگفتمانعضو هیئت تحریریه
فرزانمحمدیصنعتی شاهرودگفتمانعضو هیئت تحریریه
میلادناظریصنعتی شاهرودگفتمانمدیر مسئول و سردبیر
احمدرضاشجاعیصنعتی شریفدادمدیر مسئول
حسام‌الدینمیرجلیلیصنعتی شریفدادسردبیر
کیانگلباغیصنعتی شریفخبرنامهسردبیر
مینافتحیصنعتی شریففروغمدیر مسئول
امیرحسینپویاصنعتی شریفرایانشمدیر مسئول
عليبهرامي ثانيصنعتی شریفدادصاحب امتیاز
مجتبینظریصنعتی شریفدادعضو هیئت تحریریه
سیدیوسف سلطانیانصنعتی شریفمجالمدیر مسئول
سوگندشایان فردصنعتی شریففروغسردبیر
محمدمهدی حدادصنعتی شریفدادعضو هیئت تحریریه
امیررضاشوبیصنعتی شریفدادعضو هیئت تحریریه
محمدزارعصنعتی شریفدادعضو هیئت تحریریه
محمدحسین نوریانصنعتی شریفخبرنامهعضو هیئت تحریریه
ویداعلی نژادصنعتی شریفبامدادسردبیر
پرینرویاییصنعتی قمسحرمدیر مسئول و صاحب امتیاز
حسینقادریصنعتی قمصدای دانشجومدیر مسئول وسردبیر
حمیدکیانیصنعتی کرمانشاهصارسردبیر
علیرضاسرشارصنعتی نوشیروانیافقسردبیر و مدیر مسئول
سیدهسوگند فرزانهصنعتی نوشیروانی بابلشیوامدیر مسئول و سردبیر
علیجانعلی زادهصنعتی نوشیروانی بابلشیواعضو هیئت تحریریه
علیاصغر غلامیصنعتی نوشیروانی بابلافقصاحب امتیاز
نسترنغنمیصنعتی نوشیروانی بابلکاجمدیر مسئول و سردبیر
پویاخازنی اسکوییصنعتی نوشیروانی بابلکاجصاحب امتیاز
میلادشمالیصنعتی نوشیروانی بابلبهمنسردبیر و مدیر مسئول
عارفقراموسانلوصنعتی نوشیروانی بابلبهمنعضو هیئت تحریریه
فاطمهمیرحسینیصنعتی نوشیروانی بابلبهمنعضو هیئت تحریریه
سیدعلی شیخ الاسلامیصنعتی همدانتحولمدیر مسئول
احمدکیائیصنعتی همدانکیمیافنمدیر مسئول
سبحاناسلامی باباحیدریصنعتی همدانبازتابسردبیر
فرشتهطوسیعلامه طباطبايىسایهتحریریه
پانته آسهيلى بابكىعلامه طباطبايىهالعضو هیئت تحریریه
فاطمهمهدویعلامه طباطبايىسایهمدیر مسئول
ضیاءنبویعلامه طباطبايىسایهعضو هیئت تحریریه
میرشاهین فاطمیعلامه طباطباییسیاست گذاری اجتماعیسردبیر
میلادحسین خانیعلامه طباطباییخردادمدیر مسئول
محبوبهمیرزاییعلامه طباطباییپارادایم مدیر مسئول و سردبیر
سارانوریعلامه طباطباییخردادعضو هیئت تحریریه
علیرضاخداوردی داریانعلامه طباطبائیفتحمدیر مسئول و سردبیر
علی‌رضاچمن‌زارعلامه طباطبائیسیاست‌گذاری اجتماعیمدیرمسئول
فاطمهصدقی زادهعلامه طباطبائیسایهعضو هیئت تحریریه
فائزهاعلمیعلامه طباطبائیدادصاحب امتیاز ، مدیر مسئول و سردبیر
محمدنیستانیعلامه طباطبائیقاصدصاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر
سحرمهرابیعلامه طباطبائیاشراقصاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر
علیزهرهعلامه طباطبائیوت آکادمیمدیر مسئول و سردبیر
حمیدنظریعلامه طباطبائیسایهعضو هیئت تحریریه
سپهرمرواریدعلامه طباطبائیجرسسردبیر
سپهرصمدی رادعلامه طباطبائیجرسعضو هیئت تحریریه
هادیخورشیدیعلامه طباطبائیجرسمدیر مسئول
فاطمهآقازاده کلورعلامه طباطبائیآگاهصاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر
مهتاببیاتعلامه طباطبائیخردادمدیر مسئول
مائده سادات طهائی نژادعلامه طباطبائیجرسعضو هیئت تحریریه
کیاناواثقیعلم و صنعتالف صفرصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
علیرضاجلویانعلم و صنعتآرمانشهرعضو هیئت تحریریه
سارارجاییعلم و صنعترسامدیر مسئول
فاطيمانصرعلم و صنعتآرمانعضو هیئت تحریریه
مریمانصاریعلم و صنعتزنانصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
علیحقیقت‌جوانعلم و صنعتآرمانشهرعضو هیئت تحریریه
نیلوفرشیروانیعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
طنینعصفوریعلم و صنعتآرمانشهرعضو هیئت تحریریه
سعیدتشکریعلم و صنعتآرمانشهرعضو هیئت تحریریه
معیدمهدیانعلم و صنعتدانشگاه امروزعضو هیئت تحریریه
سیدمرتضی سالاریعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
احمدرضانجفی پورعلم و صنعتهونواکمدیر مسئول
روح‌اللهدادجوعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
دلارام ساداتترحمیعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
پرهامحیدریعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
سید محمد سبحانعربشاهیعلم و صنعتسرو آزادمدیر مسئول و سردبیر
علیاسماعیلیعلم و صنعتاندیشهمدیر مسئول و سردبیر
رضاخدارحمیعلم و صنعتآرمانشهرعضو هیئت تحریریه
حسینکریم‌زادهعلم و صنعتقلمعضو هیئت تحریریه
ناصرظفر باقرپورعلم و صنعتآرمانشهرصفحه آرا
سعیدسلیمانیعلم و صنعتآرمانشهرمدیر مسئول و سردبیر
آرشچایچیعلم وصنعتتغییرسردبیر
سهيلدهقانىعلوم پزشكى تهرانحلاجمدیر مسئول
فاطمهمرادحاصليعلوم پزشكي آبادانخط سومعضو هیئت تحریریه
معصومهساحليعلوم پزشكي بوشهرتلخندونسردبیر
مهسانيكزادعلوم پزشكي تهرانایمامدیر مسئول
فائزهجعفري خاتون آباديعلوم پزشكي تهرانرهشسردبیر
حسينبهمني كوخدانعلوم پزشكي جهرمپژواکصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
رسولمركزيعلوم پزشكي زنجانژنتیکمدیر مسئول
ايماندستيارعلوم پزشكي شيرازامید نامهمدیر مسئول
سحرپورمهرابعلوم پزشكي شيرازندامديرمسئول و سردبير
سهيلامكارم پورعلوم پزشكي كاشانبارانعضو هیئت تحریریه
سيد مهدی حسيني مهرعلوم پزشكي لارستانآفاقسردبير
آرزوسفرنگیانعلوم پزشكی بوشهرشهرسبزمدیر مسئول
صفوراحسین پورعلوم پزشکی آبادانخط سومعضو هیئت تحریریه
زهرااسدیعلوم پزشکی آزاد تهرانآرمان دانشجومدیر مسئول
سعیدربیعیعلوم پزشکی بوشهر۱۸ تیرمدیر مسئول
پدرامباقریعلوم پزشکی بوشهررادیو آوید مدیر مسئول و سردبیر
رعنافرحی بزرگعلوم پزشکی بوشهرهمامدیر مسئول
علیشیخ زادهعلوم پزشکی بوشهرژرمانسیکامدیر مسئول
سیدعلیرضا موسویعلوم پزشکی بوشهر۱۸ تیرسردبیر
هانیهدهقانیعلوم پزشکی بوشهرتلخندونعکاس
فرخندهعباسیعلوم پزشکی بوشهرتلخندونهیئت تحریریه
سمانهسلیمانیعلوم پزشکی بوشهر۱۸ تیرعضو هیئت تحریریه
محمدرضاانصاریعلوم پزشکی تهرانایماسردبیر
حسینولی زادیعلوم پزشکی جندی شاپوراخترصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
سپیدهبصیریعلوم پزشکی جهرمآرمانعضو هیئت تحریریه
محمدجمشیدیعلوم پزشکی جهرمآرمانسردبیر و مدیر مسئول
علیرضاراستیعلوم پزشکی جهرمآرمانعضو هیئت تحریریه
امیرطاهاعلویعلوم پزشکی زابلفریادمدیر مسئول
ثنااللهرئیسی زادعلوم پزشکی زابلصبح امیدصاحب امتیاز و مدیر مسئول
اميروقفچيعلوم پزشکی زنجانداروگعضو هیئت تحریریه
یاشارصادقیعلوم پزشکی سمنانجرسمدیر مسئول
احمدرحیمیعلوم پزشکی سمنانجرسقیلصاحب امتیاز و مدیر مسئول
محمدجواد عبدالهیانعلوم پزشکی سمنانجرسطراح و عضو هیأت تحریریه
علیجوادی نیاعلوم پزشکی سمنانجرسعضو هیئت تحریریه
مهتابرستمیعلوم پزشکی سمنانجرسعضو هیئت تحریریه
امیربیرامیعلوم پزشکی سمنانجرسعضو هیئت تحریریه
محمدمهدی مجلسیعلوم پزشکی شهرکردآرمانمدیر مسئول
محمدمهدی مجلسیعلوم پزشکی شهرکردآرمانمدیر مسئول
زهراحسین پورعلوم پزشکی شهرکردآرمانمدیر‌ مسئول سابق و عضو هیئت تحریریه
سپیدهکمالیان فردعلوم پزشکی شیرازمهستانمدیر مسئول
النازسبزیعلوم پزشکی شیرازمهستانعضو هیئت تحریریه
فاطمهزارععلوم پزشکی شیرازماهورمدیر مسئول
نیمافتحیعلوم پزشکی شیرازپژواکسردبیر
فاطمهعباسیعلوم پزشکی شیرازموجمدیر مسئول و سردبیر
محمد صالحجمشیدی موصلوعلوم پزشکی شیرازروزنهمدیر مسئول و سردبیر
مهدیزندویعلوم پزشکی شیرازپژواکمدیر مسئول
احمدرضا عزیزیعلوم پزشکی شیرازامید نامهسردبیر
مهدیدهقانعلوم‌ پزشکی شیرازامید دانشجومدیر مسئول
علیرضااجراییعلوم پزشکی فساجوانهمدیر مسئول
علیرضاگورابیعلوم پزشکی قماکسیژنمدیر مسئول و سردبیر
محمدرضاعزیزخانیعلوم پزشکی قمخردادعضو هیئت تحریریه
حامداحمدیعلوم پزشکی قمخردادصاحب امتیاز و مدیر مسئول
محمدعلیخندانعلوم پزشکی کاشانبارانمدیر مسئول و سردبیر
مریمپروردهعلوم پزشکی کاشانبارانتحریریه
ساراعطاییعلوم پزشکی کاشاننوامدیر مسئول
محمدمسلمیعلوم پزشکی کرمانوقایع اتفاقیهمدیر مسئول
فاطمهبیاتیعلوم پزشکی کرمانشاهقانونعضو هیئت تحریریه
محمدمهدی نسبعلوم پزشکی گراشری رامدیر مسئول
علیعاشوریعلوم پزشکی گنابادروپوش سفیدمدیر مسئول و سردبیر
شیرینغلامی یاراحمدیعلوم پزشکی لرستانپنگوئنسردبیر
شیرینغلامی یاراحمدیعلوم پزشکی لرستانپنگوئنسردبیر
محمدبازوندعلوم پزشکی لرستانپنگوئنمدیر مسئول، صاحب امتیاز و سردبیر
حبیبساقیعلوم پزشکی مشهدسکوتمدیر مسئول
حانیه علی زادهعلوم‌ پزشکی مشهدبامدادمدیر مسئول
اصلانرفیعیعلوم پزشکی هرمزگانسیر تا پیازمدیر مسئول
زهرافراهانیعلوم پزشکی همدانسپیدمدیر مسئول
فرشیدبهزادیانعلوم پزشکی یاسوجسلاممدیر مسئول
مرتضیعبدیعلوم پزشکی یزدپژواکعضو هیئت تحریریه
محمداسماعیلیعلوم‌پزشکی بوشهرارغنونمدیر مسئول
علیرضامیردیدهفردوسی مشهدبازتابعضو هیئت تحریریه
فرهادشکوهیفردوسی مشهدسلاممدیر مسئول
حسینمهدویانفردوسی مشهدسلامعضو هیئت تحریریه
سیدمصطفی حسینیفرهنگیان بجنوردپندارمدیر مسئول
سیدمهدی کیوان زادهفرهنگیان بجنوردپندارسردبیر
محمدامین خواجه زادهفساصبح امیدمدیر مسئول
پدرامپورقدیریفساوفاق ملیمدیر مسئول و سردبیر
سینااسمعیل خانیفساوفاق ملیعضو هیئت تحریریه
امیرحسینرنجبرانفسانسیم بیداریسردبیر
فاطمهشمیرانفساصبح امیدسردبیر
علیکازرونیفسانسیم بیداریسردبیر
حامدحسینیفساصبح امیدعضو هیئت تحریریه
علیرضاکاوهفساوفاق ملیعضو هیئت تحریریه
ملیکاواعظقمگفتمانعضو هیئت تحریریه
نفیسهجماعتیقمنگا نومدیر مسئول
زهراانصاریقمنگاه نوعضو هیئت تحریریه
سمیراعابدینیقمنگاه نوعضو هیئت تحریریه
علیرضاقنبریقمگفتمانمدیر مسئول
پگاهسامیکاشاندریچهصاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر
محمدحسینیکاشانپردازشمدیر مسئول و سردبیر
وحیدسعادت نژادکاشانرخدادمدیر مسئول و سردبیر
امیرحسینزارعکشاورزی و منابع طبیعی ساریققنوسعضو هیئت تحریریه
ارسلانآریان مهرگیلانکاراصادمدیر مسئول
آرمیندالوندلرستاننامه دانشجوعضو هیئت تحریریه
نویدبازوندلرستانعینکمدیر مسئول
علیقاسمیلرستانعینکمدیر اجرایی
یاسمنبشارلرستانعینکعضو هیئت تحریریه
فاطمهنصیریلرستانعینکعضو هیئت تحریریه
فرشادنادریمحقق اردبیلیخزرمدیر مسئول
مرتضیروشنائی اصلمحقق اردبیلیامیدمحقق اردبیلی
رضاآزرمحقق اردبیلیساو اندیشهمدیر مسئول
رضازارنجیمحقق اردبیلیمی خندیم؟مدیر مسئول و سردبیر
مهرانمحمدیملایرنمای سبزمدیر مسئول و سردبیر
علیکاظمیانملایرسلاممدیر مسئول
فاروقمحمودیانملایرموجمدیر مسئول
مهدینصیریملایرسلامسردیبر
علیامیری مقدمهنر اصفهانقلممدیر مسئول
مهدیکاوههنر اصفهانقلمسردبیر
محمدمحمودی نسبولیعصر رفسنجانرخدادعضو هیئت تحریریه
اميررضااكبرپوريزدرویشعضو هیئت تحریریه
عليپاك سرشتيزدرویشعضو هیئت تحریریه
مالککیانی نژادیاسوجطلوعمدیر مسئول
صدرافقیهیزدباخترمدیر مسئول
محمدملاصادقییزدنوبهارسردبیر
امیرحسینزرنگاریزدنوبهارمدیر مسئول و سردبیر
حمیدپورمندیزدرویشعضو هیئت تحریریه
علیرضاسالاریرویشیزدرویشعضو هیئت تحریریه
مهرانکریم پوریزدرویشمدیرمسئول و سردیبر
سید علیرضا قاسم زادهیزدرویشعضو هیئت تحریریه
زهرابنایی زادهیزدرویشعضو هیئت تحریریه
نسرینرضایییزدرویشعضو هیئت تحریریه
علیرضاطاهرییزدرویشعضو هیئت تحریریه
محمدرضامتقییزدرویشعضو هیئت تحریریه
فائزهیزدانییزدرویشعضو هیئت تحریریه
متینحق شناسیزدرویشمدیر مسئول
مصطفینصریزدرویشعضو هیئت تحریریه
بنفشهکمالییزدنوبهارعضو هیئت تحریریه

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اگر هدف این نشریات از جنبش دانشجویی راه انداختن پروپاگاندا به سبک آمد نیوز- از باب همرنگ جماعت شو- نیست چرا حملات خودشون رو متوجه مجلسی نمی کنند که هرگز به استیضاح وزیر اطلاعات بابت این عملکرد اسفناکش که حتی بافته های اندک همین دولت در حوزه حقوق و آزادیهای مدنی را راه به راه رشته می کنه، فکر نمی کنه و استیضاح وزیر کشور هم به در مجلس نرسیده هر بار منتفی میشه ؟! مگه دانشجویان علاوه بر روحانی به مجلس هم رای ندادند؟!!! در مجلس هم ماشاالله نمایندگان فریاد کش گریبان چاک کن برای حقوق ملت (البته فقط پشت تریبونهای جلسات علنی و در مطبوعات و رسانه های متعلقه) کم نیستند، شاید استیضاح وزرایی که با مسایل و نهادهای امنیتی سر و کار دارند بیشتر به دولت برای حمایت و تامین حقوق ملت کمک کند تا استیضاح وزرای غیر مرتبط ؟!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن