صالحی امیری پس گرفت توکلی تشکر کرد

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با تشکر از پس گرفتن شکایت رضا صالحی امیری رئیس فعلی کمیته ملی المپیک از الیاس نادران نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نادران هنگام رأی اعتماد مجلس به صالحی امیری در زمان بررسی برنامه‌هایش به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در سال ۹۵ اظهاراتی را بیان کردند که این اظهارات براساس وظایف نمایندگی‌اش صورت گرفته است.

وی افزود: پس از اظهارات نادران، از وی شکایت شد که در دادگاه اول بازپرس در این خصوص قرار منع تعقیب صادر کرد و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان هم رسماً به دادگاه اعلام کرده بود که اظهارات نادران در راستای وظایف نمایندگی‌اش صورت گرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام تصریح کرد: در ماده ۹ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به صراحت بیان شده که هرگاه نماینده‌ای در خصوص وظایف نمایندگی‌اش که منطبق بر قانون است اتخاذ موضع کرده و اظهاراتی را بیان کند قابل تعقیب نیست و نمی‌توان برای او جرمی را در نظر گرفت.

توکلی خاطرنشان کرد: آقای صالحی امیری پس از صدور قرار منع تعقیب الیاس نادران به این موضوع اعتراض کرده و پرونده به دادگاه دوم ارجاع شد و آن دادگاه به صورت غیابی علیه نادران رأی خود را صادر کرد و وی را محکوم کردند.

وی گفت: نادران پس از صدور حکم نسبت به این موضوع اعتراض کرده و اشکالات قانونی این امر را بازگو کرد ضمن اینکه چون اشکالات قانونی در این حکم وجود داشت قوه قضاییه این حکم را تصحیح کرده و تغییر رفتار داد و پرونده را به دادگاه سوم ارجاع داد.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام افزود: نادران در دادگاه سوم که آخرین دادگاه تشکیل شده در این خصوص و مربوط به چند روز گذشته بود به صراحت عنوان کرد اظهاراتش برخلاف وظایف نمایندگی‌اش نبوده است.

توکلی گفت: نادران با مواضع منطقی خود در دادگاه گفت اظهاراتش منطبق بر قانون بوده است هرچند که افرادی واسطه شدند تا نادران را مجبور عذرخواهی صالحی امیری کنند اما نادران در پاسخ به آنها گفته بود که اشتباهی صورت نداده که بخواهد عذرخواهی کند. ضمن اینکه نادران در جواب آنها اعلام کرده بود یا صالحی امیری شکایت خود را پس می‌گیرد و یا در برابر او اتخاذ موضع کرده و با ایستادگی در برابرش همه حقایقی را اعلام کرده مجدداً می‌گوید و هزینه این اظهارات را داده و موضوعات مرتبط با آن را هم تحمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد حقوق نمایندگان مردم در مجلس شورای مجلس اسلامی تباه شود.

وی افزود: وقتی فردی می‌خواهد وزیر شود نمایندگان مجلس مؤظف هستند در خصوص او تحقیقاتی انجام داده و اظهاراتی را در این خصوص بیان کنند که برای انجام این کار آزادی بیان دارند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: اظهارات نادران در صحن علنی مجلس نشانگر آن بود که صالحی امیری قابل اعتماد نیست و بیان این شبهه در آن زمان کافی بود. هرچند اسنادی را هم داشت.

توکلی با بیان اینکه نادران گفته از اظهاراتش در خصوص صالحی امیری پشیمانی نیست، گفت: ایستادگی نادران نشان داد که اگر نماینده‌ای بخواهد در خصوص برخی افراد اظهارنظر کند نباید نگران باشد.

وی افزود: روز گذشته (شنبه) صالحی امیری به دادگاه مراجعه کرده و رسماً شکایت خود را علیه نادران پس گرفت که این اقدام صالحی امیری پس از موضع‌گیری قاطعانه نادران صورت گرفته و نادران هم امروز به دادگاه دعوت شده و به وی ابلاغ شد که شکایت از او پس گرفته شده و ما منتظریم تا دادگاه ختم رسیدگی به این موضوع را اعلام کند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: نادران در برابر مصالح عمومی و بلندمدت خانه ملت ایستادگی کرد و و از صالحی امیری هم به دلیل پس گرفتن شکایتش و مختومه شدن پرونده تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن