آخرین وضعیت طاهر قدیریان از زبان مادرش

مادر طاهر قدیریان از گفت‌وگوی تلفنی با او در روز گذشته خبر داد و آخرین وضعیت این فعال محیط زیست بازداشتی متهم در حوزه‌ی امنیتی را تشریح کرد.

فضه اناری با بیان اینکه «پسرم آخرین بار دیروز عصر با من صحبت کرد» به انصاف نیوز گفت که پسرش مدعی شده به او گفت شده بعد از کشته شدن یک نفر در این پرونده، ماجرا دچار پیچیدگی و بازداشتش طولانی شده است. انارکی گفت: پسرم می‌گوید «من حرفی ندارم برای حفظ نظام اینجا باشم و حاضرم به این خاطر اینجا باشم. اما در این چهاردیواری بسیار کوچک هیچ آزادی ندارم و 19 ماه است اینجا هستم و عصب‌های چشمم دارد کارایی‌اش را از دست می‌دهد و دیگر تقریبا نمی‌توانم جایی را نگاه کنم از بس جایی را ندیدم. من الان 19 ماه است شب و ماه و ستاره‌ها را ندیده‌ام.» واقعا شنیدن این موضوع هم برای من شکنجه است.

او در ادامه گفت: آقای خندان وکیل طاهر قدیریان گفته است که قاضی گفته که چون دادگاه محرمانه است حتی یک «واو» هم نباید از دادگاه بیرون ببرید. طاهر چون الان خیلی مریض است هم ازنظر تیروئید مشکل دارد و هم دارویش را دو ماه است ترک کرده‌اند و گفته‌اند که اول شهریور برای آزمایش تو را می‌بریم که دارو بدهند. در حال حاضر ظاهراً نارسایی کبدی پیدا کرده. می‌گفت: «برای من آزمایش تیپوسونوگرافی نوشته‌اند اما هنوز انجام نشده است». دیروز درخواست کرد که آقای خندان را ببیند، آقای خندان هم دیروز رفت اما فعلاً اجازه داده نشده و گفته‌اند بعداً خبر می‌دهیم.

انارکی افزود: هیچ خبری از دادگاه نیست که کی بخواهند جلسه‌ی جدید تشکیل بدهند. وکیل گفت ظاهراً یکی دو جلسه‌ی دیگر باید باشد. چون نصف پرونده هنوز بررسی نشده است.

مادر طاهر قدیریان عنوان کرد: من نگران سلامتی بچه‌ها هستم. آبروی ما و بچه‌مان رفت که هیچ. طاهر گفت «من صحبت‌های رهبر در دیدار با مدال‌آوران را گوش دادم. آقا راجع به اهمیت مردان علم گفتند، من سال 2009 دانشمند جوان انسان و کره‌ی مسکون شناخته شدم و برای کشورم افتخار کسب کردم. آقا می‌گوید اشتغال‌زایی کنید. من به روستاهای جنوب کشور رفتم و برای 70، 80 نفر شغل ایجاد کردم. آقا می‌گوید کشور را آباد کنید، من از حیوانات شروع کردم و برای آن‌ها آبشخور ساختم و قلعه‌ی شهرمان را از میراث فرهنگی گرفتم که تعمیر کنم که آمدم اینجا و نتوانستم. من هرچه فکر می‌کنم به تمام حرف‎های رهبر گوش دادم. کاری نکردم که باید اینجا باشم. اما الان فقط می‌خواهم گشایشی در کار ایجاد شود و این فشار کم شود. یک تلفن راحت بتوانم بزنم، یک ملاقات راحت داشته باشم»، یا اینکه آنها را ببرند بند عمومی که بتوانند خودشان را در آینه ببینند. بیش از یک سال است که این‌ها بازداشت موقت هستند. بچه‌ی من در خانواده‌ای پرورش ‌یافته که هفت شهید داده و هفت نفر از نزدیک‌ترین کسان‎مان شهید شده‌اند. فرزند من هر گناهی کرده باشد محال است که به این نظام و این سرزمین خیانت کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا