کتاب «ابراز وجود و جرات‌مندی در زنان» منتشر شد

کتاب «ابراز وجود و جرات‌مندی در زنان» به قلم «جولی دی آزدو هنکس» روان‌درمانگر و استادیار مددکاری اجتماعی دانشگاه یوتا.لی با ترجمه‌ی زهرا آزادفر دکترای روان‌شناسی بالینی در نشر لگا منتشر شد.

آیا وقت آن نرسیده که حرف‌تان را بزنید؟

زنان بسیاری در مهارت جرات‌مندی مشکل دارند اما در زنان با سبک دلبستگی اضطرابی یا اجتنابی این مشکل شدیدتر است. این کتاب راهنما که مبتنی بر نظریه دلبستگی است به شما کمک می‌کند افکار و احساسات خود را شناسایی کنید، هیجانات‌تان را متعادل سازید، نیازهایتان را بیان کنید، مرزهای سالمی را در روابط‌ خود بکشید و در نهایت زندگی‌تان را بهبود ببخشید. با کسب مهارت جرات‌مندی می‌توانید نیازها و خواسته‌های‌‌تان را در روابط با حفظ احترام خود و دیگران به‌وضوح بیان کنید. بدون مهارت جرات‌مندی احتمالا زمانی که نیازهایتان برآورده نمی‌شوند چیزی نمی‌گویید یا به روش‌های پرخاشگرانه و آسیب‌زا به دنبال رسیدن به خواسته‌های خود هستید. افراد با سبک‌های دلبستگی متفاوت به دلایل مختلفی در مهارت جرات‌مندی مشکل دارند؛ حتی زنانی که سبک دلبستگی ایمن دارند گاهی در شرایط استرس‌زا در ابراز هیجانات خود دچار مشکل می‌شوند. این کتاب با استفاده از راهبردهای مبتنی بر ذهن‌آگاهی، درمان شناختی رفتاری [CBT] و رفتار درمانی دیالکتیکی [DBT] به شما کمک می‌کند از تاثیر سبک‌ دلبستگی خود بر جرات‌مندی آگاه شوید. هنگامی که قادر به ابراز وجود و شناسایی نیازهای خود نیستید با کمک این کتاب می‌توانید به‌جای گیر افتادن در چرخۀ نشخوار فکری و احساس گناه نیازهای خود را ابراز کرده و آن‌چه می‌خواهید را به دست آورید. اگر دارای سبک دلبستگی مضطرب هستید و هیجانات شدیدی را تجربه می‌کنید یا به دلیل داشتن سبک دلبستگی اجتنابی در شناسایی هیجانات خود دچار مشکل هستید یا به هر دلیلی ابراز وجود برای‌تان دشوار است، این کتاب به شما کمک می‌کند از افکار و احساسات خود آگاه شوید، توانایی ابراز نیازها و خواسته‌های خود را داشته باشید، مرزهایی را در روابط خود تعیین کرده و یک زندگی رضایت‌بخش را تجربه کنید.

از موضوعات ارائه‌شده در این کتاب:

-سبک ارتباطی شما چیست؟

در این کتاب، با سه سبک ارتباطی مختلف یعنی سبک منفعلانه پادری، سبک پرخاشگرانه‌ی شمشیر و سبک جرات‌مندانه فانوس آشنا می‌شوید و با استفاده از مثال‌های کاربردی نحوه به کارگیری این مهارت‌های ارتباطی و آگاهی هیجانی را در زندگی روزمره خواهید آموخت.

-چگونه در یک محیط کاری مردانه جرات‌مند باشیم؟

یک زن چگونه می‌تواند در صنایع، شرکت‌ها و سایر محیط‌های شغلی که عمدتاً مردانه هستند رفتاری جرات‌مندانه داشته باشد؟ برای مثال، جنسیت‌گرایی در صنایع سیلیکونی و صنعت فناوری بسیار شایع است. جرأت‌مندی در درک اهمیت و ارزش زنان در این‌گونه محیط‌های شغلی چه نقشی می‌تواند داشته باشد؟

– چرا جرأت‌مندی در زنان به عنوان خصومت و پرخاشگری تفسیر می‌شود؟

رفتار جرات‌مندانه بسیاری از زنان خصوصاً در محیط‌های شغلی به عنوان خصومت یا پرخاشگری در نظر گرفته می‌شود. چرا این‌گونه است و چگونه می‌توانیم این دیدگاه را تغییر دهیم؟

باید گفت، این کتابِ کاربردی و آموزنده از تکنیکهای ارتباط سالم فراتر رفته و به بررسی دقیق جنبههای روانشناختی موثر در الگوهای ارتباطی افراد می‌پردازد. جولی دی آزوِدو هنکس به وسیله ارایه اطلاعات دقیق، مثال‌های ملموس و واقعی و تمرینات آگاهی‌بخش منبعی بسیار کاربردی را به خوانندگان ارایه کرده است که میتواند روابط آنها را با خودشان و دیگران متحول سازد. این کتاب میتواند در جوامعی که جرأت‌مندی را برای زنان چالشبرانگیر ساختهاند منبعی الهامبخش باشد.

دی آزوِدو هنکس مشتاق کمک به زنان برای یافتن صدای واقعی خود در زندگی، روابط و دنیا است. او رواندرمانگر و استادیار مددکاری اجتماعی در دانشگاه یوتا وَلی، نویسنده کتاب درمان فرسودگی، مشارکت‌کننده در رسانههای ملی و محلی، مشاور، برنده جایزه آهنگ‌نویسی و موسس و مدیر خانواده‌درمانی واساچ است.

کتاب «ابراز وجود و جرات‌مندی در زنان» با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه، در ۱۹۱ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان از سوی نشر لگا روانه بازار شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا