نامه‌ی استعفای موسوی لاری خطاب به عارف

حجت‌الاسلام موسوی لاری نایب‌رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نامه‌ای استعفای خود را به رئیس این شورا اعلام کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین سید عبدالواحد موسوی‌لاری، نایب‌رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نامه‌ای خطاب به محمدرضا عارف، رئیس این شورا استعفای خود را اعلام کرد.

در متن نامه موسوی‌لاری دلیل این استعفا را بیماری و مشکلات جسمانی بیان کرده است. او البته در ادامه با اصرار بر مشکلات جسمانی به عنوان دلیل اصلی استفعای خود تاکید کرده خوش‌بین است با استعفای او تغییرات اساسی در ساختار و سازوکار شورای عالی سیاستگذاری ایجاد شود و نقش احزاب پررنگ‌تر شود.

متن کامل نامه استعفای موسوی‌لاری خطاب به عارف و دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند و معزز جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، رئیس محترم شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان دامت برکاته

با ابلاغ سلام و تحیات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه با برکت رمضان و سلامتی و صحت و عافیت برای حضرت‌عالی و همه همکاران

شرایط و مقتضیات امروز جامعه ضرورت به کارگیری ظرفیت‌های گوناگون در جهت کاهش آلام مردم و مقابله با بلیه فراگیر قرن که تمامی عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و همه مناسبات انسانی را فراگرفته است، دو چندان و بلکه صد چندان نموده است. دستگاه‌های مسئول به فراخور حوزه مسئولیت و توان خود انجام وظیفه کرده و می‌کنند.

نهادهای مدنی و واسطه که ریشه در متن جامعه و شاخ و برگ بلند و کوتاه به تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دارند، می‌بایست وظیفه ملی، دینی و انسانی خود را به نحو احسن به انجام رسانند. احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد هر کدام به اندازه ظرفیت و توانی که دارند و فرصتی که به آنها داده می‌شود یا می‌توانند به دست آورند باید در این تکلیف همگانی ایفای نقش کنند.

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان یعنی شورای سیاست‌گذاری از بدو پیدایش تاکنون در فراز و فرودهایی که پشت سر گذاشته‌ایم نقشی محوری داشته و اعضاء حقوقی و حقیقی آن علی‌رغم همه کاستی‌ها و دشواری‌های مسیر لحظه‌ای از دغدغه اسلام، ایران و ملت نجیب غافل نبوده و از هیچ تلاشی فروگذار نبوده‌اند. در موقعیت فعلی بسیج همگانی و یاری‌رسانی به تلاش‌گران و مجاهدات عرصه سلامت از یک‌سو و رصد کردن آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی دیگر رسالتی است که بر دوش همگان سنگینی می‌کند. باید باور کنیم که دنیای پس از کرونا با دنیای پیش از آن بسیار متفاوت است. شناخت تفاوت‌ها و درک واقعیت‌ دنیای جدید مسئله‌ای جدی است که نخبگان جامعه را فرامی‌خواند.

تا چند هفته دیگر عمر مجلس دهم به پایان می‌رسد و مجلس دیگر با حال و هوایی متفاوت پا به عرصه وجود می‌نهد. دولت فعلی نیز آفتابش بر لب پشت‌بام است و هر چه بود و هر چه هست به ماه‌های پایانی خود نزدیک می‌شود. در چنین شرایطی نباید از بازنگری در ساختار و سازوکار نهادهای اجماعی اصلاح‌طلبان در عرصه‌های گوناگون غفلت نمود.

اینجانب که در این سال‌ها شاهد تلاشی ‌بی‌وقفه، دلسوزانه و خالصانه حضرت‌عالی و دیگر اعضاء محترم بوده‌ام و از کنار شما بودن بهره‌های معنوی برده و درس‌ها گرفته‌ام، اذعان می‌کنم که فرصت در کنار شما بزرگواران بودن غنیمتی است که نباید از دست داد. اما شما خود به شرایط جسمی بنده واقفید و در گذشته نیز کراراً به عرض دوستان رسانده بودم که به دلیل شرایط جسمی امکان تداوم مسئولیت و ایفای نقش ندارم. لذا بدینوسیله استعفای خود را به حضرت‌عالی، اعضاء محترم هیات‌رئیسه و اعضای محترم شورا تقدیم می‌دارم. بدیهی است که استعفا از مسئولیت به معنای عدم همراهی و همگامی با عزیزان نبوده و نیست.

هر چند که این استعفا با شرایط جسمی حقیر مرتبط بوده و از ماه‌های پیش هم با شما در میان گذاشته بودم اما گمانم این است که این استعفا می‌تواند آغازی بر تغییر ساختار و سازوکارهای نهادهای اجماعی و پررنگ شدن نقش احزاب و تشکل‌ها باشد.

استدعا دارم در این ماه با برکت ما را از دعای خیر محروم نفرموده در مواقع و مظان اجابت دعا گوشه‌ چشمی به این سود داشته باشید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا