هشدار محیط‌زیست مازندران درباره آتش‌سوزی جنگل‌ها

اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مازندران با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به افزایش دمای هوا، نسبت به هرگونه آتش‌سوزی در جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا در این اطلاعیه آمده است که:

*گردشگران و رانندگان محترم هنگام عبور از مسیرهای مرتعی و جنگلی،از پرتاب  ته سیگار به حاشیه جاده ها خودداری کرده، چراکه این کار می‌تواند به وقوع آتش‌سوزی در جنگل منجر شود.

*کشاورزان، دامداران، گردشگران و تمام کسانی که در محیط های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می شوند از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.

*آتش زدن زمین‌های کشاورزی علاوه بر تخریب و آلودگی محیط زیست، یکی از علل و عوامل وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع است، لذا کشاورزان عزیز از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع جدا خودداری کنند.

* از رها سازی مواد شیشه ای (نظیر انواع بطری شیشه ای و پلاستیکی) در داخل جنگل ها و مراتع که سبب انعکاس نور و اشتعال علوفه خشک کف جنگل ها می شود، جدا خودداری شود.

* از شهروندان عزیز تقاضا می شود با مشاهده آتش سوزی، مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها، محیط بانی ها، شوراهای اسلامی  شهرها و روستاها، دهیاری ها اطلاع داده تا با بسیج امکانات و هماهنگی های لازم، عملیات اطفاء حریق در سریعترین زمان انجام شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا